Zayıflamak İçin Dua Okuyanlar Kısa Sürede Mucizevi Sonuçlar Alıyor

Zayıflamak İçin Okunacak Dua Aynı Zamanda Sağlık Duası Hükmündedir

Kilo problemi yaşayan her yaştan insan zayıflayarak çok ince ve fit bir görünüme kavuşmak istemektedir. Bazen ne kadar çaba sarf edilse de zayıflayamayan kişiler derin üzüntü yaşamaktadırlar. Eğer bu sıkıntınızdan bir türlü kurtulamıyorsanız zayıflamak için dua okuyabilirsiniz.

Bu dua sayesinde âlemlerin Rabbi size yardım edecek ve her geçen gün biraz daha inceldiğinizi ve eskiye göre çok daha az yemek yiyerek doyduğunuzu göreceksiniz. Sonuçta Allah’ın olmasını istediği şeylerin önünde hiç kimse duramaz bu nedenle samimiyet ile dua ederek Allah’tan istemeniz en doğru hareket olacaktır.

Fazla kilolarında şikâyetçi olan ve bir türlü kilo veremeyen herkes zayıflamak için dua edebilir. Kadın, erkek, çocuk, genç, yaşlı her kim bu derdinden kurtulmak istiyor ise bu duayı okuyarak Allah’ın izni ile kısa zamanda kilolarından arınmaya başlayacak ve çok daha mutlu bir hayat sürmeye başlayacaktır.

Zayıflamak İçin Okunan Dua Hangi Durumlarda Tesirli Olur?

Eğer zayıflamak için dua edecek iseniz doğru sayılarda ve duaların makbul olduğu saatlerde isteğinizi Allah’a iletmeniz çok daha kısa zamanda tesir görmeniz açısından faydalı olacaktır. Duaların kabulü için makbul olan zamanlar sabah namazından sonra, yatsı namazından sonra, Perşembe gecesi ve Cuma vakti ile sela arasında kalan vakitlerdir. Ayrıca duanın abdestli olarak edilmesi İslami açıdan çok daha uygundur. Pek çok İslam âlimi de dua ederken kıbleye dönerek ve abdestli olmanın çok daha makbul olduğunu sıklıkla dile getirmektedir.

İlginizi Çekebilir: Sınav Duası Hükmünde Arapça ve Türkçe Niyazlar

Zayıflamak İçin Dua Nasıl Yapılmalıdır?

Yüce Allah’a inanan her kul dua ederken içten olması gerektiğini bilmelidir. Allah kullarının ondan yardım istemesinden hoşnut olur ve zamanı gelen duaları kabul ederek kullarına sevgisini ve merhametini gösterir. Zayıflamak için dua edeceğiniz zaman abdestli olmalısınız. Ayrıca namazdan sonra ve kıbleye dönerek duaları doğru sayıda okumanız gerekmektedir.

Zayıflamak İçin Okunan 4 Tesirli Duanın Sözleri

Zayıflamak için edilen dört farklı dua bulunmaktadır. Bu duaların üç tanesi Kuran’da yer almaktadır. Biri ise zikir şeklinde yapılmaktadır.

Zayıflamak için en çok okunan dua İnşirah suresidir. Bu sureyi 3 kez okumanız gerekmektedir. Ardından ise yüce Allah’ım kilo vermek isteyen bu aciz kuluna çıktığı bu yolda bazı fırsat ve imkânlar ver. Kalbime huzur ve bir rahatlama ihsan eyle. Allah’ım sen kullarına merhamet edensin. Sen kullarının ne istediğini kalbinde ne olduğunu bilensin. Âlemlerin Rabbi, adaletin var edicisi, tek ve yüce olan Allah’ım kulların senin ihsan ettiğin rızık ile karınlarını verdiği feyiz ile gönüllerini doldurmaktadırlar. Yalvarırım bana yardım et diyerek duayı tamamlamalısınız.

Diğer dua ise Fatiha suresidir. 7 kez okunmaktadır. Ardından ise Rabbim sen tüm kapıları açansın. Her sıkıntının dermanı sendedir. Yaşanan tüm sıkıntılara ve musibetlere sadece sen son verirsin. Kalbimi, ruhumu ve aciz bedenimi sana teslim ettim. Sen hikmetinle yoğur tüm benliğimi Allah’ım. Allah’ım bizi verdiğin irade ile hayvanlardan üstün kıldın. Allah’ım bize kendi ruhundan üfleyerek bizi özel kıldın. Ne olur bu özelliğe uygun bir bedene ve güzelliğe sahip olmamı sağla diyerek dua tamamlanmaktadır.

Zayıflamak için 3. Dua ise İhlâs suresidir. Üç kez sureyi okuduktan sonra, Allah’ım sen yarattığın her mahlûka rızık verensin. Her bedeni en güzel yaratansın. Kullarının eksiklerini yok eden ve onları tamamlayan sadece sensin. Bedenimi en ince ayrıntısına kadar mucizevî yaratan sensin. Allah’ım senin kimseye ihtiyacın kesinlikle yoktur. Sen muhtaç olunansın. Bu aciz kulunun senin yardımına ihtiyacı var. Bedenimi benim dilediği hale dönüştür Allah’ım diyerek dua tamamlanır.

Son olarak ise Ya Şafi 33 kez okunarak yine özel olarak edilecek dua eklenerek istekler âlemlerin Rabbine iletilir.

Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı ile ilgili okuyucu yorumları herkesi şaşırtıyor, bizi de gerçekten şaşırttı. Aşağıdaki mucizevi yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.
Buraya tıklayıp bu değerli eseri (Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı'nı) indirin.

 

 

 

Zayıflamak İçin Dua Okuyanlar Kısa Sürede Mucizevi Sonuçlar Alıyor” üzerine 6 yorum

  1. Selamünaleyküm kardeşim bu zayıflama duaları peşpeşemi okunucak yoksa tek olarakmı okunucak

  2. Benbu duaları okudum ve 8 yıldır bı turlu veremedigim kilolarını 2 buçuk ayda verdim… Allah sizden razı olsun.. Rabbim sesimi duydu siz de vesile oldunuz.. çok mutluyum ömür boyu duaciyim… Herkese tavsiye ederim yeter ki tüm samimiyetimizle inanın duanın acamayacagi kapı yoktur Allahin izniyle. .

    1. Slm bu ,4 duayı hepsini mi okuycaz yoksa herhangi birini okursak oluyormu siz hangisini okudunuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir