Sıkıntı Duası Mutlaka Ama Mutlaka Oku

Sıkıntı Duası Hakkında Çok Önemli Bilgileri Öğreneceksiniz!

Değerli okurlarımız, sıkıntı duası arayan her insanın huzur bulmaya ve mutlu olmaya ihtiyacı olduğunun farkındayız. Açıkçası bizler de her seferinde ve her fırsatta mutsuzluğumuzu ve huzursuzluğumuzu giderebilmek amacıyla sıkıntı duasına başvurup Allah’ın rahmetinden medet ummaya çalışıyoruz.

 • Şunu açıkça söylemeliyiz ki sıkıntı duası bizi her fırsatta sükûnete ve huzura kavuşturan muhteşem bir dua olduğu gibi sizin de türlü türlü güzellikler yaşamanıza vesile olacaktır inşallah.

Fakat sıkıntı duası ile ilgili aşağıdaki maddeleri ve önemli bilgileri mutlaka dikkatli bir şekilde okumalı ve yapacağınız duayı da bu çerçevede tatbik etmeye gayret göstermelisiniz.

 • Eğer duanın inceliklerine dikkat ederseniz, Allah’ın izniyle sıkıntı duası sayesinde siz de her anlamda huzura kavuşacak ve güzellikler içerisinde yaşamaya başlayacaksınız.

Aşağıdaki maddeleri dikkatli bir şekilde inceleyin:

Sıkıntı Duası Hangi Amaçla Yapılır?

Sıkıntı duası, bir insanın maddi ya da manevi herhangi bir sıkıntısından arınabilmek ve kurtulabilmek için uygulayabileceği muazzam etkili bir niyaz olarak bilinir. Birçok insanın bu duayı gerçek anlamda uyguladıktan ve inceliklerine riayet ederek tatbik ettikten sonra hem maddi sıkıntılarından hem de manevi sıkıntılarından kurtulduğunu biliyoruz.

Eğer siz de duanın inceliklerine dikkat eder ve aşağıda tarif ettiğimiz şekliyle duayı tatbik etmeye başlarsanız, Allah’ın izniyle siz de içinde bulunduğunuz her türlü sıkıntının kısa sürede yok olup gideceğine tanık olacaksınız.

 • Kısaca sıkıntı duasını her türlü problemin ortadan kalkması için okumanız mümkündür ve maddi ya da manevi her türlü problemin çözüme kavuşması amacıyla bu duaya başvurabilirsiniz.

Şimdi duanın nasıl yapılması gerektiğini anlatmaya başlayalım ve bu bağlamda duayı uygularken hangi hususlara dikkat etmeniz gerektiğini de belirtmeye çalışalım. Lütfen yazının bundan sonraki kısmını daha dikkatli bir şekilde okumaya gayret edin:

Sıkıntı Duasının Kabulü İçin 4 Önemli Şart

1- Sıkıntı Duası ve Duanın Vakti

 • Öncelikle bu duanın sadece seher vaktinde ve gece uyumadan önce yapılması gerektiğini belirtmek durumundayız, bu noktada duayı yapacak olan insanların özellikle seher vaktine ve gece uyumadan önceki zaman dilimine dikkat etmesi gerektiğinin altını çizmeliyiz.
 • Evet sıkıntı duası özellikle seher vaktinde tatbik edilebilecek muazzam etkili bir duadır, bizler de bu güzel duayı seher vaktinde uygulamanız gerektiğini vurgulamak isteriz. Fakat seher vaktinde uyanamayan okurlarımız, bu mübarek duayı gece uyumadan önce de tatbik edebilirler ve Allah’ın izniyle amaçlarına ulaşabilirler.

2- Sıkıntı Duasının Allah’ı Tanıma Yönü

 • Bu güzel duanın amacına ulaşabilmesi için, duayı uygulayan kişinin özelliklede Allahu Teala’nın sonsuz kudretini düşünmesi ve O’nun kainatı yoktan var eden sınırsız hikmetinin farkında olması gerekir.
 • Zaten başka Peygamber Efendimiz Aleyhisselatu Vesselam olmak üzere bütün din büyükleri ve İslam alimleri, duaların kabulü konusunda Allah’ın sonsuz kudretini bilmenin ve bu yüceliğinin farkında olmanın ne kadar mühim bir faktör olduğunu dile getirmişlerdir.

3- Sıkıntı Duası ve İçtenlik

 • Başta sıkıntı duası, bununla birlikte yapılacak diğer bütün dualar için içtenliğin son derece mühim bir konu olduğunu dile getirmeli ve samimiyet konusuna mutlaka dikkatli çekmeliyiz.
 • Çünkü müslüman kardeşlerimizin dualarının kabulüne engel olan en önemli hususlardan biri de, duaların içtenlikten uzak bir şekilde tatbik edilmesidir. Halbuki dualarında içtenliğe önem veren ve bu konunun farkına varıp bunu en güzel şekilde uygulamaya çalışan insanların dualarının da en kısa sürede ve en güzel şekilde kabul olunduğuna şahit oluyoruz.

Mutlaka Oku: Büyünün Belirtileri

4- Sıkıntı Duasının Niyeti

 • Ve tabi ki bütün duaların kabulünde niyet kısmının ne kadar önemli bir faktör olduğunu da dile getirmeliyiz, bu bağlamda bu güzel duanın kabulünde de niyet aşamasının son derece önemli olduğunu yine vurgulamalıyız.

Bu önemli noktaların altını çizdiğimize göre artık sıkıntı duasını nasıl uygulamanız gerektiği konusuna dönelim ve niyet kısmıyla birlikte bu duayı nasıl uygulamanız gerektiğini teker teker izah etmeye başlayalım:

Sıkıntı Duası Nasıl Yapılır?

Değerli okurlarımız, kendinizi hazır hissettiğiniz herhangi bir günün herhangi bir seher vaktinde uyanmaya çalışın, (tabi seher vaktinde uyanmanız mümkün olmadıysa gece uyumadan önce duayı uygulayın) ardından da sizi rahatsız edecek hiç kimsenin olmadığı sessiz bir yere geçin.

 • Böyle sessiz bir yere geçtikten sonra kıbleye doğru yönelin ve gözlerinizi kapatın, bu esnada Allah’ın sonsuz hikmetini ve yüceliğini düşünmeye çalışarak rahatlamaya gayret edin. Bu esnada Allah’ın her varlığa türlü türlü güzellikler bahşettiği gerçeğini tefekkür etmeye çalışın ve bu güzel düşünceler içerisinde 7 defa besmele-i şerif okuyun.

Bu güzel düşünceler içerisinde 7 defa besmele-i şerif okuduktan (yani 7 defa Bismillahirrahmanirrahim dedikten) sonra gözlerinizi açın ve ellerinizi gökyüzüne kaldırıp şu duayı okuyun:

 • “Allah’ım, hangi niyetle senin yüce dergâhına geldiğimi zaten biliyorsun ve ruhumu sarıp sarmalayan sıkıntıyı en güzel şekilde çözüme kavuşturacak olan da şüphesiz ki sensin. Sana boyun eğen ve sana itaat eden kullarının türlü türlü nimetlere ve güzelliklere mazhar olması gibi, ben de içtenlik içerisinde sana itaat ediyor ve boyun eğiyorum, bana da içimdeki sıkıntının tamamen yok olup gitmesi için rahmetini nasip eyle. Amin.”

Bu duayı bitirdikten sonra, şimdi de dizüstü çökün ve aşağıdaki uygulama ile duaya devam edin:

Sıkıntı Duası ve İnşirah Suresi

Yukarıdaki güzel duayı bir defa okuduktan ve dizüstü çöktikten sonra, şimdi de sıkıntı duasının ikinci aşaması olan İnşirah Suresi aşamasına geçeceksiniz, şöyle ki:

Bu aşamada 3 defa İnşirah Suresi’ni okumalısınız, bu mübarek sureyi okurken içinizdeki sıkıntı ve probleme odaklanmalı ve içten içe bu problemin ve sıkıntının ortadan kaldırılması için temennide bulunmalısınız.

Bu şekilde İnşirah Suresi’ni 3 defa okumalısınız.

İnşirah Suresi’nin Okunuşu:

Elem neşrah leke sadrek

Ve vada’na ‘anke vizreke

Elleziy enkada zahreke

Ve refa’na leke zikreke

Feinne me’al’usri yüsren

İnne me’al’usri yüsren

Feiza ferağte fensab

Ve ila rabbike ferğab

Bu güzel sureyi 3 defa okuduktan sonra şu duayı bir defa okuyarak Allah’a yönelmelisiniz:

 • “Allah’ım, her sıkıntının çözümü sende olduğu gibi her türlü maddi ve manevi musibetin giderilmesi de ancak ve ancak senin rahmetin ve kudretin ile gerçekleşir. Sana yönelen ve senden merhamet dileyen her kul ve her varlık en güzel şekilde muradına kavuştuğu gibi ben de içimdeki sıkıntının ve yüreğimi sıkan problemin giderilmesi için senin dergahına iltica ederek muradıma kavuşmak istiyorum. Bana da güzellikler nasip eyle. Amin.”

Bu güzel duayı bir defa okuduktan sonra, sıkıntı duasının 2. aşaması bitmiş olacak ve aşağıdaki 3. aşamaya geçeceksiniz:

Sıkıntı Duası ve Bir Ayet-i Kerime

Şimdi de sıkıntı duasının kabulünde son derece önemli bir yeri olan şu mübarek ayet-i kerimeyi 21 defa okumalı ve bu esnada da içinizdeki problemin giderilmesi ve ortadan kaldırılması için Allah’a içtenlikle yönelmelisiniz.

“Vektub lenâ fî hâzihid dunyâ haseneten ve fîl âhırati innâ hudnâ ileyk”

Ârâf Sûresi: 156. Âyet

Bu mübarek ayeti 21 defa okuduktan sonra şu güzel dua cümleleri ile Allah’a yakarmalı ve duanızı bu şekilde bitirmelisiniz:

 • “Allah’ım, güzelliğini bana da bahşet, rahmetini ve merhametini bana da yoldaş et, beni de talihli kullarının kervanına ilhak et, bana da her türlü güzelliğin ve nimetin kapılarını aç, içimdeki sıkıntının giderilmesi amacıyla bana en güzel ve en hayırlı yolları göster, ruhuma inşirah ve yüreğime bahtiyarlık nasip eyle Allah’ım. Amin.”

Bu güzel duayı bu şekilde bitirdikten sonra, Allah’ın izniyle en kısa sürede duanızın kabulünü görerek mutluluğa erecek ve bahtiyar olacaksınız.

Size bu güzel duayı aktardıktan sonra şimdi de güzel bir dua kitabı tavsiyesi ile yazımızı bitirmek isteriz:

Sıkıntı Duası ve Kenzül Dua Kitabı

Kenzül Dua ismiyle bilinen ya da Her Kapıyı Açan Anahtar Dualar adı ile meşhur olan bu dua kitabı, yüzlerce okurumuzun istifade ederek hayatına güzellikler kattığını dile getirdiği mucizevi ve sırlı dualarla dolu.

Açıkçası, bizler bu değerli dua kitabını okurlarımız sayesinde keşfettik ve kitabı inceleyip analiz ettikten sonra şu sonuca vardık:

“Bu kitapta bulunan mucizevi ve sırlı dualar, gerçekten de insanların hayatını değiştirebilecek muhteşem bir güce sahip.”

Kenzül Dua kitabının 60 günlük para iade garantisine sahip olduğunu da ifade etmeliyiz.

Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı ile ilgili okuyucu yorumları herkesi şaşırtıyor, bizi de gerçekten şaşırttı. Aşağıdaki mucizevi yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.
Buraya tıklayıp bu değerli eseri (Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı'nı) indirin.

Dileyen okurlarımız şu yazımızı da okuyabilir: İntikam Büyüsü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir