Sevgi Duasını 40 Defa Okuyan Muradına Kavuşuyor

Sevgi duasının okunma usulü ve sözleri

Bazı hikmetli dualar vardır ki okuyup tatbik eden insanların hayatını kısa sürede büyük ölçüde değiştirir ve muazzam etkiler gösterir. Bu dualar halk arasında büyük rağbet görmektedir ve alimlerin eserlerinde de tavsiye edilmektedir. 

İşte sevgi duası da bu tarz niyazlardan biridir ve inşallah okuyan kişilerin yaşamlarında çok hayırlı sonuçların alınmasına vesile olur.

Sevgi duası hangi amaçların gerçekleşmesini dilemek için okunur?

Müminler sevgiye ihtiyaç duydukları her mevzuda bu duaya müracaat ederek el açabilirler. Duanın en yaygın okunma maksadı karı kocalar arasında sevgi hasıl olmasını sağlamaktır. Bu duanın okunduğu evlerde aile huzuru görülür ve eşler birbirlerine büyük bir sevgi ile bağlanmış olur. 

Evli çiftler dışında birbirlerini helal dairesi içinde seven bekar kadınlar ile erkekler de bu duayı okuyabilirler. Bu durumda sevgi duası “hayırlı kısmet bulma duası” hükmünde kabul edilir.

Sevgi duası aynı zamanda evlatların anne babalarına bağlı olmasını temin etmek için veya iş yaşamında itibar sahibi olmak maksadıyla da okunmaktadır.

Bu muazzam etkili duayı okuyarak kalplerinden geçen isteklere nail olan çok sayıda insana ait anlatım bulunmaktadır. Ayrıca büyük alimler de bu duayı “en tesirli dualar kategorisinde” kabul etmektedir.

Sevgi duası bir oturuşta 40 defa okunur

Dua etmek aslında ibadet etmek hükmündedir. Yani bir kişi ibadet ederken hangi ciddiyetle davranıyorsa dua ederken de aynı biçimde davranmalıdır.

Duaların belli sayıda okunması hususu ise bir zorunluluk olmayıp tavsiye niteliğindedir. Yani sevgi duasını bir defa okuyup yüce Allah’tan istediğinin gerçekleşmesini niyaz etmek de mümkündür. Ancak kişinin büyük alimlerin tavsiyesine uyarak belli bir sayı mucibince dua etmesi elbetteki daha faziletli olacaktır.

Sevgi duası kısa bir niyaz olup 40 defa okunması tavsiye edilmiştir. Bazı alimler kişinin 40 defa okumaya fırsat bulamaması halinde dua sözlerini 3 defa art arda okumasını önermektedir.

Sevgi duasına kaç gün boyunca devam etmek gerekir?

Dualar okunurken sabırlı davranmak büyük önem taşımaktadır. Dua eden müminlerin aceleci davranmaları ve “Dualarım niçin kabul görmedi?” biçiminde sorgulayıcı bir tavır takınmaları doğru değildir.

İşte bu sebeple büyük alimler müminlerin istekler gerçekleşinceye kadar duaya sabırla devam etmelerini tavsiye etmektedir. Ancak sevgi duası gibi özel hayatla ilgili duaların 7 gün boyunca okunmasının yaygın bir uygulama olduğunu da ifade etmek gerekir. Tercihen duaya cuma günü başlanması ve duanın perşembe günü bitirilmesi de daha makbul kabul edilmektedir.

Dilerseniz Aşık Etme Duası başlıklı yazımızı da okuyabilirsiniz.

Sevgi duası okuyacak müminlerin dikkat etmeleri gereken 4 önemli husus

Büyük alimler sevgi duası okuyarak özel hayatında murat ettiği şeylere kavuşmayı dileyen kişilerin şu noktalara özen göstermesi gerektiğini belirtmektedir:

  1. Sevgi duası Kur’an ayetlerine dayandığı için dua öncesinde abdest alınması daha doğru olacaktır.
  2. Sevgi duası okumadan önce Kuran-ı Kerim’den birkaç kısa sure okunması inşallah duanın icabetini arttıracaktır.
  3. Dua edilen günlerde küçük de olsa bir miktar sadaka verilmesi duanın kabulünü kolaylaştıracaktır.
  4. Sevgi duası şahsi isteklerin dile getirildiği bir niyaz olduğu için dua edildiğine dair başka insanlarla ulu orta konuşulmaması ve bu konuda ketum davranılması yerinde olacaktır.

İfade edilen bu 4 husus dışında duaların kabulünde en önemli şartın samimi duygularla dua etmek olduğu hiçbir şekilde akıldan çıkarılmamalıdır. Müminlerin kalpten gelen hislerle dua etmeleri halinde İnşallah yakarışları Arşı Ala’da duyulacak ve duaları kabul görecektir.

Sevgi duasının sözleri

Sevgi duası iki Kur’an ayetinden oluşmaktadır. Önce Besmeleyi Şerif okunur ve ardından sırasıyla Meryem suresinin 96. ayeti ile Rum suresinin 21. ayeti okunur. Daha önce de ifade ettiğimiz üzere bu dua sözlerinin bir oturuşta 40 defa okunması inşallah murat edilen amaçların gerçekleşmesine vesile olacaktır.

Bismillahirrahmanirrahim

İnnellezıne amenu ve amilus salihati se yec’alü lehümür rahmanu vüdda.

Ve min ayatihı en haleka leküm min enfüsiküm ezvacel li teskünu ileyha ve ceale beyneküm meveddetev ve rahmeh inne fı zalike le ayatil li kavmiy yetefekkerun. (amin)

Sevgi duasında geçen ayeti kerimelerin Türkçe karşılıkları ise şöyledir:

İnanıp salih ameller işleyenler için Rahmân, (gönüllere) bir sevgi koyacaktır. (Meryem-96)

Kendileri ile huzur bulasınız diye sizin için türünüzden eşler yaratması ve aranızda bir sevgi ve merhamet var etmesi de onun (varlığının ve kudretinin) delillerindendir. Şüphesiz bunda düşünen bir toplum için elbette ibretler vardır. (Rum-21)

En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı ile ilgili okuyucu yorumları herkesi şaşırtıyor, bizi de gerçekten şaşırttı. Aşağıdaki mucizevi yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.
Buraya tıklayıp bu değerli eseri (En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nı) indirin.

 

 

Sevgi Duasını 40 Defa Okuyan Muradına Kavuşuyor” üzerine bir yorum

  1. merhabe efendim.ben yurtdışından yazıyorum kızkardeşim ailesi için evliler çocuklarida var amma eşi ile arasi soğuk sanki iki kardeş gibi davraniyor ozellikle kocasi.lutfen ne yapmalı hangi duaları okumali yardımci olurmusunuz.lutfenn yardim ediniz bize.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir