Sevdirme Duası ile Herkesin Kalbinde Yer Edineceksiniz

sevdirme duası

Sevdirme duası sayesinde, çevrenizde bulunan tüm insanların ilgi odağına oturma şansınız var, onların size hayranlıkla ve gıpta ile bakmasının yolunu açabilirsiniz. Hatta bu niyaz ile, size zamanında düşmanlık besleyip sizin arkanızdan çekiştiren kişileri bile hizaya getirebilir, onların kalbinde size karşı saf duygular oluşturabilirsiniz.

  • Fakat tüm bu güzel gelişmelere imza atabilmek için evvela sevdirme duasını doğru uygulamak gerektiğini bilmeli, adım adım sahih duayı tatbik etmek gerektiğini de anlamalısınız. İşte adım adım sevdirme duasının detayları:

Bu dua, 4 esmaül hüsnadan güç alır, bu ism-i şerifler ise, Bâis, Muhsî, Hayy, Kayyûm isimleridir. Bununla beraber, her biri mübarek birer nimet olan kalem, kağıt, un ve şeker de dua içinde kullanılacak malzemeler olarak öne çıkmaktadır.

Bu nedenle evvela gürültü patırtı olmayan bir ortama geçip, mümkünse gecenin koynunda kendinizi ilahi varlığa teslim ederek bir adet kalem, bir tane kağıt, bir parça un ve yine bir parça şekeri de temin ederek şunları yapın:

Sevdirme Duasında Bâis Esması Kısmı

Evvela, kalemi (tükenmez veya kurşun olması fark etmez) sağ elinize alıp üstüne 77 kez Ya Bâis okuyun, sonra da şu sözleri söyleyin:

“Ya Bâis, dalgaların koyu karanlığında kaybolan ruhlar, senin selamete çıkarıcı müjdelerin ile umuda sarılıp hayatiyetini korur. Kalpteki ümit cevherini kırılmadan muhafaza etmek, sadece senin hatırda tutulman ile mümkündür Ya Bâis. İnsanın acziyet içerisindeki hayat yolculuğunda ona meşale olacak güher, senin mukaddes esmalarının derûni ve sır dolu manalarıdır, bu manalara istinaden sevdirme duamı kabul eyle Allah’ım. Kalemi ve onun yazdıklarını kader defterimize işleyen müphem çizgine itimat etmek ne güzel, bir cesaret ve şecaat örneği olan, bir letafet ve nezafet timsali olan enbiya ve evliyiya tabi olmak, onların nurlu yolunu takip etmek ne güzel, onları dualara şefaatçi kılmak ne güzel Ya Bâis. Onların temiz ruhları için sevdirme duama cevap ver. Amin.”

Bu sözlerde bulunan bazı vurgular çok manidardır, fakat sözlerin derinliği hemen kavranması mümkün olmayacak bir karmaşıklığa sahip olabilir, bu nedenle duaya başlamadan evvel bu sözleri ve aşağıdaki diğer ifadeleri birkaç kez gözden geçirip okumakta fayda var, çünkü bu ifadeler, esmalar ile birlikte sevdirme duasının özünü oluşturur.

Sevdirme Duası ve Muhsî Esmasının Sözleri

Yukarıdaki sözler kaleme okunduktan sonra, şimdi kağıda hitaben 21 kez Ya Muhsî esmasını söyleyip ardından şunları okuyun:

“Bir kağıda yazılan her sözcük ebede taşınır, o kağıdın yanıp kül olması, yırtılıp heba olması hiç önemli değil, çünkü bir kez kayda geçen, ilahi ilmin muhafazası altındadır artık. Ya Muhsî, ilahi ilmin muhafazasında olacak bu kağıda yazacağım sırlı kelimeleri, benim takdirim ve nasibim kıl. Hıyanet içinde olan yaralı ve mecruh varlıklar, maalesef saadetten nasiplenemez, onların kalbine anlam ufukları kapalıdır, onların mühürlü yürekleri yaralıdır ve onlar hastalıkla doludur. Ama sana içtenlikle ittiba edenler, kutlu nebilerin safi yolunu tercih edenler, mutlu, kutlu ve umutludur, çünkü onlar didarı görmekle muştuludur. Ya Muhsî, tüm sayıp dökmelerin ötesinde, tüm kayda geçirmelerin uzağında kemiyet yerine keyfiyet içinde olan ve yaşadığı hayatı anlamlandırmak için sana tutunan aziz varlıklar hürmetine sevdirme duamı boşa çıkarma. Amin.”

Sonra da kalemi elinize alıp kağıda şunları yazın:

“Bu sevdirme duası ebede dek sırlansın.
Duaya giden yolda icabet hatırlansın.”

Sevdirme Duası Hayy İsminin Sırlı Kelimeleri

Şimdi de bir parça unu kağıdın üstüne dökün, kağıdın az önce yazdığınız sözlerinin üstüne bu bir parça unu döktükten sonraysa, Allahu Teala’nın “hayat verip canlılık veren” anlamına gelen Hayy esmasını 33 kez okuyun ve şunları söyleyin:

“Un nimetini insana ihsan edip onları açlık ve çaresizlik elinden kurtaran, onlara hayat nimeti ile sonsuz müjdeler veren, insana düşmanlarından emin olmak için akıl sır almaz duyular ve duygular zerk eden ve tüm yaşamı bir musiki haline çeviren varlığına şükürler olsun Ya Hayy. Gaflet basınca şeytani telkinlere açık hale gelen kalbe hidayet ile yol gösteren sensin, sefalet içinde yaşayan gönülleri diriltip onları şaşaalı bir ümit ile dolduran, sefaleti silen ve rahmeti ilka eden sensin. Hiçbir akıllı insan senin bu nimetine duyarsız kalamaz, hiçbir zekâ, senin sırlarını tahfif edemez ve hiçbir zişuur, varlığının derinlikleri karşısında hayret nidalarını gizleyemez Allah’ım. Bu hayreti duyan hisli kalplerden eyle ve sevdirme duama refakat eyle Allah’ım. Amin.”

Sevdirme Duasının Kayyûm Esmasına Dayanan Sözleri

Bu ifadeleri takiben, az evvel kağıdın üstüne bir parça unu döktüğünüz aynı yere, bir parça şekeri dökün, sonra elinizle bu iki beyazı biraz karıştırıp iç içe geçmesini sağlayın, ardından da Allahu Teala’nın “kâinatı ayakta tutup onun yok olmasını engelleyen” manasındaki Kayyûm esmasını 73 defa okuyun. Ve takiben şu sözleri okuyun:

“Ya Kayyûm, kâinatı ayakta tutan ve zevale düşmekten kurtaran, harabiyet ve yıkılmaktan koruyan sensin Allah’ım. Bir varak bile senin iznin olmadan düşmez, bir meyve bile sen yetki vermezsen olgunlaşmaz. Tüm dünyanın muntazaman yürümesi ve dengede durması sadece sana bağlı, çünkü bir an bile el çeksen, zeval bulur tüm dünya. Yolunu kaybedenler ve gümrah olanlar, dalalete düşerler ve gaflet içinde bir ömür yaşarlar. Bizi gümrah olmaktan koru, inayetini yar et Allah’ım. Bizlere tüm taravet ve tatlılığı ile ihsan ettiğin nimetler ve bunların bir misali olarak şeker, mikyas kabul etmez güzelliği ile seni hatırlatır. O nimetin ve mümessili olduğu tüm lütufların hatırına, bana sevdirme duasının nasibi için yol ver Allah’ım. Amin.”

Bu aşamaları hakkıyla ve muntazaman yaptı iseniz, sevdirme duasının son kısmında kağıdı, içindeki un ve şeker ile birlikte katlayıp bir yere yerleştirin, yanına kalemi de koyun ve tüm bu nesnelerin orada gözlerden uzak bir biçimde kalmasını sağlayın. Çünkü, un ve şeker, üstüne sırlı sözler okunan ve içine manidar tabirler yazılan kağıt ile bir araya geldiğinde ve yanı sıra Kur’an’da bir sure olarak adı geçen “kalem”le bütünleştiğinde tarifsiz bir enerji ile sevdirme duasının vuku bulmasını sağlayacaktır.

Sevdirme Duasında İkrara Sır Vermek

Ne var ki sevdirme duası tamamen size hizmet etsin istiyorsanız, eskilerin ifadesi ile “ikrarınıza sır vermek” zorundasınız. Peki nedir ikrara sır vermek?

  • İkrara sır vermek, yapılan uygulamanın kem gözlere ulaşmaması ve onların bet nazarından korunması için gizli tutulması, açığa vurulmadan saklanması anlamına gelir. Ancak bu şekilde şer güçler ve ayağınızı kaydırmak isteyen kötü niyetli insanlar, size cephe alamaz, duygusal bir yoğunlukla sizi ezemez, yıpratamaz, size zarar ulaştıramaz.

En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı ile ilgili okuyucu yorumları herkesi şaşırtıyor, bizi de gerçekten şaşırttı. Aşağıdaki mucizevi yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.
Buraya tıklayıp bu değerli eseri (En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nı) indirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir