Rüyada Un Görmenin İlginç Yorumları Herkesi Şaşırtacak!

Rüyada Un Görmek Hayır mıdır, Şer midir?

Rüyada un görmek genel anlamda büyük bir zenginliğe kavuşmak biçiminde tabir edilir. Bu rüyayı gören kişilerin kısa zaman içinde sahip oldukları mal varlığını birkaç kat artırarak büyük bir servetin sahibi olacakları yorumu yapılır.

  • Ancak un görme rüyalarının anlamı sadece maddi durum hakkında bilgi vermek ile sınırlı değildir. Bu rüyanın kişinin özel yaşamı ve sosyal hayatı üzerine önemli bilgiler verdiği de büyük alimler tarafından beyan edilmiştir. Rüyanın tam olarak ne anlama geldiğini tespit etmek için rüyada görülen tüm ayrıntıları göz önünde bulundurmak gerekir.

Bu yazımızda rüyada un görmek ile alakalı en önemli detayların tabiri teker teker ayrıntılı biçimde verilmiştir. Rüyada gördüğünüz bütün detayları hatırlamaya çalışarak ilgili maddeleri dikkatlice okumanız net bir sonuca ulaşmanız açısından büyük önem taşımaktadır.

İşte rüyada un görmek ve ilgili bilinmesi gereken her şey

Rüyada Görülen Unun Niteliği Tabir Üzerinde Etkilidir

Farklı hububatlardan yapılan un türlerinin farklı anlamlara geldiği eski rüya tabiri kitaplarında belirtilmiştir. Bu konuda sahih kaynaklarda geçen bilgiler şöyle sıralanabilir:

  • Rüyada buğday unu görmek helal yollardan büyük bir servet sahibi olmak anlamındadır. Bu rüya aynı zamanda geniş bir aile içinde, huzurlu bir yaşam sürdürmek manasında da yorumlanır.
  • Rüyada arpa unu görmek bulunduğu çevrede lider pozisyonuna yükselmek ve insanlara öncülük etmek demektir.
  • Rüyada pirinç unu gören kişilerin özel hayatlarında murat ettikleri şeylere kavuşacakları yorumu yapılır.
  • Rüyada mısır unu görmek rızık kazanmak için ailesiyle birlikte uzak bir yere gitmek biçiminde tabir edilmiştir.

Burada ifade edilenler dışında eğer kişi daha önce görmediği ve neyden yapıldığını bilmediği bir un türü görürse bu durum önemli fırsatları kaçırmak biçiminde yorumlanır. Bu rüyayı gören kişilerin ayaklarına kadar gelen fırsatları değerlendirmek konusunda daha cesur olmaları tavsiye edilmektedir.

Rüyada Un Elemek

Kişinin rüyada un elediğini görmesi akrabaları ile yakın arkadaşlarının gerçek yüzünü görmeye başlaması anlamında tabir edilir. Rüya sahibinin çevresinde bulunan ve ona karşı gerçek yüzünü saklayarak kendisini farklı gösteren kişilerin rüya sahibi tarafından net olarak tanınmaya başlamasıdır. Bu itibarla aslında rüya gören kişi için gerçeklerin ortaya çıkması ve insanlardan gelebilecek zararların engellenmesi demektir.

Eğer kişi rüyasında kırık un eleği görürse söz konusu bu kişilerden ciddi biçimde zarar göreceği yorumu yapılmaktadır.

Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı ile ilgili okuyucu yorumları herkesi şaşırtıyor, bizi de gerçekten şaşırttı. Aşağıdaki mucizevi yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.
Buraya tıklayıp bu değerli eseri (Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı'nı) indirin.

 

Rüyada Un Çuvalı Görmek

Rüyada görülen un çuvalları hayatta sahip olunacak maddi varlıkların simgesi kabul edilir. Bir kişi rüyasında ne kadar fazla un çuvalı görürse o kadar büyük bir zenginliğe kavuşacağı yorumu yapılır. Rüyasında un ambarı veya deposu görmek de aynı biçimde yorumlanmaktadır.

Rüyada Siyah Renkli Un Görmek

Siyah renkli un görmek kişinin tutarsız davranışlar sergileyerek kendisine büyük zarar vermesi anlamında yorumlanmıştır. Rüya sahibinin yapacağı yanlış davranışlar nedeniyle kendisini zor duruma sokması demektir.

  • Rüyada siyah un görmek bizzat kişiden kaynaklanacak sorunlar anlamında tabir edildiği için tutum ve davranışlarına dikkat etmek büyük önem arz etmektedir.

Bu rüya aynı zamanda kul hakkı yemek biçiminde de tabir edilmiştir. Bilindiği üzere kul hakkı yemek affı en zor günahlardan biridir. Bu konuda titiz davranmak ve kul hakkı gibi büyük bir günahtan uzak durmaya gayret etmek en isabetli tercih olacaktır.

Rüyada Kirli Un Görmek

Rüyasında kirli un gören kişilerin akrabaları olmayan ancak günlük hayatta ilişki halinde oldukları insanlarla aralarının bozulması anlamında yorumlanır. Haklarında bilgi verilen bu kişiler komşular ile iş arkadaşları biçiminde düşünülebilir.

Rüyasında kirli un gören kişilerin sosyal ilişkilerinde daha dikkatli olmaları ve insanlarla yaşanabilecek sürtüşmelerden uzak durmaları büyük önem arz etmektedir.

Rüyada Undan Yapılan Ürünler Görmek Farklı Anlamlar Taşır

Rüyada un helvası görmek kötü başlayan bir olayın zamanla iyi bir hal alması biçiminde tabir edilmiştir. Yani başlangıçta rüya sahibini endişelendiren ve sıkıntılara yol açacağı düşünülen bir mesele bir süre sonra hayırlı biçimde neticelenecektir.

Rüyada un kurabiyesi görmek evlilik ile tabir olunur. Söz konusu bu evlilik bizzat rüya sahibinin dünya evine girmesi biçiminde düşünülebileceği gibi aile fertlerinden başka birisinin evliliği anlamına da gelebilir. Rüyada un kurabiyesi görmek bazı kaynaklarda özel bir insanla tanışıp sağlam bir dostluk kurmak şeklinde de yorumlanmıştır.

Rüyada balık pişirirken veya başka bir yemek yaparken un kullandığını görmek ise uyarı anlamı taşır. Bu rüya kişinin büyük bir hevesle başladığı bir işte hayal kırıklıkları yaşayabileceğini bildirir. Rüya sahiplerinin özellikle iş yaşamı ile ilgili kararlar verirken daha dikkatli hareket etmeleri faydalarına olacaktır.

Rüyada Un Taşımak

Rüya sahibinin rüyasında un taşıdığını görmesi hiç beklemediği bir yerden büyük bir kazanç elde etmesi anlamında yorumlanmıştır.

Rüyada başka bir insanın un taşıdığını görmek ise görülen şahsın kimliğine göre farklı biçimlerde tabir edilmektedir:

Rüyada sevilen bir şahsın un taşıdığını görmek müjdeli haberler almak anlamında yorumlanırken nefret edilen bir şahsın un taşıdığını görmek maddi konularda aldatılmak anlamında yorumlanmıştır. Kişinin rüyasında vefat eden bir kişinin un taşıdığını görmesi ise büyük bir hayır işleyerek insanların takdirini kazanmak biçiminde tabir edilmiştir.

Rüyada Un Döküldüğünü Görmek

Ortaya çıkması halinde büyük tepkilere neden olacak önemli sırlar öğrenmek biçiminde yorumlanır. Un dökme rüyası ile ifade edilen bu sıralar pek çok insanın hayatını derinden etkileyecek kadar önemlidir. Rüya sahibi bu sırları açığa vurmak ile saklamak arasında büyük bir kararsızlık yaşayacaktır.

Rüyanın yorumunu yapan büyük alimler başka insanların hayatına zarar verme ihtimali varsa bu sırların açıkça ortaya dökülmesi gerektiğini ifade etmişlerdir. Ancak söz konusu sırlar insanların özel hayatı ile ilgili ise bu konuda sessiz kalmanın daha doğru olacağı da belirtilmiştir.

Rüyada Üstü Başı Un Olmak

Rüyasında üstü başı una bulanan kişilerin arzu ettikleri şeye kavuşacakları yorumu yapılmıştır. Bu rüya hem maddi yaşamda hem de özel hayatta istenilen hedeflere ulaşmak demektir.

Kişinin rüyasında üstüne bulaşan unu silkelerken büyük bir toz ortaya çıktığını görmesi ise aile içi şiddeti tartışma anlamında tabir edilmiştir. Bu rüyayı gören kişilerin ailevi ilişkilerinde daha hassas davranması yerinde olacaktır.

Rüyada Hamur Yapmak

Kadınlar ve erkekler için farklı biçimlerde tabir edilen rüyalardandır.

Bir kadının rüyasında hamur yaptığını görmesi mutluluk ve başarı gibi olumlu anlamlarda tabir edilir.

Erkeklerin rüyalarında hamur yaptıklarını görmeleri ise hayırlı kabul edilmez ve bazı yanlış davranışlarda ısrarcı olmak anlamında yorumlanır. Yani rüya sahibi doğru olmayan bir davranışı ısrarla sürdürmekte ve kendisine yapılan haklı eleştirileri görmezden gelmektedir. Rüyasında hamur yaptığını gören erkeklerin yaptıkları hatalar konusunda ısrarcı olmamaları ve özeleştiri yaparak kendilerine çekidüzen vermeleri büyük önem taşımaktadır.

Rüyada Un Satın Almak

Rüyasında un satın aldığını gören kişinin mustarip olduğu hastalıklardan kurtularak şifa bulacağı yorumu yapılmıştır.

Un satın alma rüyaları aynı zamanda hayırlı sonuçları olacak bir yolculuğa çıkmak biçiminde de tabir edilir.

Rüyada un satmak ise insanların sorunları ile ilgilenip çözüm bulmak ve onların hayır duasını kazanmak biçiminde yorumlanmıştır.

Rüyada Değirmen veya Un Fabrikası Görmek

En hayırlı rüyalar kategorisinde kabul edilir. Kişinin yaşamının büyük ölçüde olumlu yönde değişmesi demektir. Rüyada değirmen veya un fabrikası gören kişilerin mutlu bir hayat sürdürecekleri yorumu yapılır. Bu rüya bazı kaynaklarda geniş bir aileye sahip olmak anlamında da tabir edilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir