Rüyada Saç Görmek Cinsiyete Göre Farklı Tabir Edilir

rüyada saç görmek nedir

Rüyada Saç Görmek Ne Anlama Gelir?

İnsanlar ile hayvanların dünya alemi dışında ortak gördükleri dünya rüyalar alemidir. Hayvanların da rüya gördüğü yapılan araştırmalar ile tespit edilmiştir. Rüya alemi dünya aleminde farklı bir boyuttur ve rüyada dikkati çeken nesneye göre tabir yapılır.

  • Rüyada saç görmek gören kişinin cinsiyetine göre tabir edilir. Saç kadın için güzellik kaynağı olduğundan dolayı gören kişi kadın ise hayra yorumlanır. Rüyada görülen saç, gören kişinin sıkıntılarından kurtulmasına, güçlenmesine işarettir.

Rüyada Saç Yolmak

Tabircilere göre kişinin rüyada saçını başını yolduğunu görmesi çevresindeki insanlardan saygı kazanacağına işaret olarak yorumlanır. Rüyasında saçını yolan kişinin çok hırs sahibi bir kişilik olduğuna tabir edilir. Rüyayı gören kişinin hırslı yapısı sayesinde güçlenip daha iyi durumlara geleceğine yorumlanır.

Rüyada Görülen Saçın Gerçeğinden Daha Uzun Olması

Saçını olduğundan daha uzun görmek hayırlı bir rüyadadır. Rüyada saçın olduğundan daha uzun olması rüya sahibinin ömrünün uzun olacağına yorumlanır. Bazı tabirciler ise uzun saçın eve alınacak ihtiyaç dışı eşyaya işaret ettiğini söylerler. Çocuğu olmayan bir kişi rüyasında saçının uzun olduğunu görürse çocuğu olur. Gerçek hayatta saçını uzatmayı düşünen bir kişi rüyasında saçının uzadığını görürse kazancının iyi olacağına ve eline bol para geçeceğine tabir edilir.

rüyada saç görmek

Rüyada Saç Taramak

Rüyada saçını taramak maddi ve manevi anlamda ferahlamak, sıkıntılardan kurtulmak olarak yorumlanır. Rüyada saç görmek, saçını taramak, arınmak, kurtulmak olarak da yorumlanabilir. Saçını taradığını görmek, yeni başlayacak uzun soluklu dostluklara, sağlıklı ve uzun bir yaşama işaret eder.

Rüyada saç taramak, rüyada saç görmek rüyaları içinde, nadir olarak olumsuz yorumlananlardandır. Bazı yorumlarda, birisi için yapılan yardım ve fedakârlıkların boşa çıkacağı, bunlardan pişmanlık duyulacağı ve olumsuz sonuçlar ile size geri döneceği şeklinde tabir edilir.

Rüyada Saç Görmek Özelliklerine Göre Tabiri

Özelliklerine göre rüyada saç görmek farklı şekillerde tabir edilir. Buna göre;

  • Uzun saç görmek hayra yorumlanır. Rüya sahibinin uzun ömürlü, bilgi sahibi olmasına işarettir.
  • Saçın beyazlaması, gelirin bol olacağı, olgunluğun artacağı, bolluk, bereket, huzur ve ferah şeklinde tabir edilir.
  • Rüyada siyah saç görmek, eşler arasındaki sadakate, dürüstlüğe ve sabra işarettir. Bekar kişinin siyah saç görmesi ise ilerideki eşinin bu özellikleri taşıyacağına tabir edilir.
  • Rüyada saç görmek ve bu saçın yumuşacık olduğunu görmek kişinin hayal dahi edemeyeceği kapıların açılacağına yorumlanır. Hiç beklemedi anda ev, araba ve mülklere sahip olmaya işarettir.
  • Kıvırcık saç gören kişinin evli veya bekar olması fark etmeksizin ilişkisinde güzel günler yaşayacağına işarettir.

Saç Kestiğini Görmek

Rüyada saçınızın kesildiğini görmek çok hayırlı yorumlanmayan rüyalardan biridir. Hayatında sıkıntılar yaşayabileceği anlamına gelir. Ancak bu sıkıntıları uzaklaştırabileceği, hayatından kesip atabileceği şekilde de yorumlanır. Rüyada saç görmek çoğu zaman hayra yorumlansa da saçınızı başka biri kesiyorsa, haksızlığa uğrayabileceğiniz veya iftiraya uğrayabileceğiniz şeklinde yorumlar söz konusu olabilir. Ama o kişi size yardımcı olacak şeklinde de yorumlanabilir.

Bakımlı Saç Görmek 

Yakın zamanda iyi ve faydalı bir arkadaşlık kurmaya işaret olan rüyada görülen saçın bakımlı olması kurulacak dostluğun hayır getireceği şeklinde yorumlanır. Bakımlı saç görmek aynı zamanda iş konusunda yeni adımlar atmak şeklinde de tabir edilir. Rüyada görülen saçın dağınık ve bakımsız olması ise çok çalışmaya ve yorulmaya işarettir.

rüyada saç görmek

Rüyada Vücuttan Saç Çıktığını Görmek 

Vücuttan saç çıktığını görmek kısa zaman içinde evlat sahibi olmakla tabir edilir. Saçın kulaktan çıkması, rüyayı gören kişinin hakkında memnun olmayacağı şeyler duymasına işarettir. Fakat memnun olunmasa dahi bu sözlere kulak verilmelidir çünkü ikaz mahiyetindedir.

Koltuk altında saç çıkması rüya sahibinin istek ve dileklerinin kabul olmasına tabir edilir. Aynı zamanda rüya sahibinin zengin olacağına işarettir. Rüyada saç görmek avuçtan saçın çıkması günahları gözden geçirmeye dair bir uyarıdır. Ağzından saç çıktığını gören kişi sözlerinden dolayı sıkıntılar yaşayacağına yorumlanır.

Rüyada Saçın Gürleşmesi

Gürleşmiş haliyle rüyada saç görmek bereket ve hayır olarak tabir edilir. Saçının gürleştiğini gören rüya sahibinin eline kısa bir süre içinde bol miktarda paranın geçeceğine işarettir.

İyi kazançlı bir işe gireceği şeklinde yorumlanır. Rüya sahibinin içinde bulunduğu sıkıntıların son bulacağına, feraha kavuşacağına ve hayal edemediği mala kavuşacağına yorulur.

Rüyada Saçın Dökülmesini Görmek

Rüyada saç dökülmesi, bazı yorumcular tarafından hayra yorulsa da bazıları tarafından hayırlı yorumlanmaz. Siz rüyanızı hayra yorun. Saç dökülmesi, yenileneceğiniz bir evreye gireceğiniz anlamına gelir. Diğer bir görüşe göre ise sağlık açısından ya da maddi konularda sıkıntılar yaşayabileceğinizi işaret eder. Rüyada saç görmek, hayırlıdır denir. Rüyada saçının döküldüğünü görmek te, ister kadın ister erkek olsun, hayra yorulabilir, kişinin davranışlarında değişiklik yapması için uygun bir zaman olduğunun işaretçisi olabilir.

Rüyada Saçını Eşine Kestirdiğini Görmek

Rüya sahibi evli ise, ailesi için her şeyi göze alacağı ve onları korumak için kendi hayatından vazgeçeceğine işaret eder.
Eşiniz ile yaşayacağınız sorunlara asla üçüncü kişileri katmamalı ve aranızda çözüm yolları bulmanız, aile bütünlüğünüz için çok önemlidir.
Rüyada saçını eşine kestirdiğini görmek; eğer mutsuz bir evliliğiniz veya sevgiliniz var ise, ayrılık kararı alınacaktır.
Bu ayrılık iki taraf içinde çok hayırlı olacak ve kendilerine uygun eşi bulacaklardır. Bu ayrılık sizi üzmeyecek, aksine mutlu edecektir.

Rüyada Saçının Beyazladığını Görmek

Saçında beyaz olmayan bir erkeğin ya da kadının saçının beyazladığını görmesi, farkında olmadığı gizli bir yönünün açığa çıkması, gelişmesi, olgunlaşması anlamına gelir. Rüyada saç görmek, saçında beyazlar görmek, uzun zamandır yapmayı istediğiniz bir şey için harekete geçme vaktinin geldiğine de delalettir.

Rüyada Saçınızın Zorla Kesildiğini Görmek

Bu rüya iyi durumlara işaret etmez. Eğer kendi hayatınızla ilgili önemli kararlar alamıyor iseniz ve bu kararları başkalarının eline vicdanına bırakıyor iseniz, hayatınızda genel olarak başarısız olacak ve pişmanlıklar yaşayacağınıza işaret eder.

Rüyada Saçını Usturaya Vurmak

Saçınızın ustura veya jiletle kökünden kestirmek, kazıtmak, dertlerinizi arkanızda bırakacağınıza ve tamamen biteceğine işaret eder. Uzun süredir hayalini kurduğunuz hayatı yaşamanıza kısa bir sürenin kaldığına işaret eder. İstediğiniz hayatı yaşamanız için biraz daha azim ve sabır gereklidir. İnancınız ile sıfırdan ve temiz bir hayata başlangıç yapacaksınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir