Rüyada Peynir Görmek Hayır mı Şer mi?

rüyada peynir görmek

Peynir güzel ve besleyici bir yiyecek olmasından dolayı rüyalarda pek çok kez hayra yorumlanmaktadır. Rüyada peynir görmek, helal kazanca, rızkın artmasına, bereketlenmesine, bolluk görüleceğine, zengin olunacağına, bir mirasa konulacağına, alın teri ile kazanılacak helal paraya, bu para sayesinde keyifli ve mutlu bir yaşamın kapılarının sonuna dek açılacağına delalet eder. Fakat yine de rüyayı gören kişinin durumuna göre değişiklik göstermektedir.

Bekar Kimselerin Rüyada Peynir Görmesi

Bekar bir erkek için rüyada peynir görmek, güzel bir haberin en kısa zamanda kendisine ulaşacağına, beklediği ve özlediği birisi varsa bu kişinin yakında geleceğine, eğer eski sevgilisi ile barışmak için bir adım atmak istiyorsa, görmüş olduğu bu rüya tam zamanı olduğuna, eğer iş aramak ya da iş değiştirmek gibi bir niyet içerisindeyse de şu zamanda yapması gerektiğine dair işaret niteliği taşıyan bir rüyadır. Başka bir değişle bekar erkek için rüyada peynir görmek her zaman iyiye, güzele ve vaktin geldiğine delalet eder.

  • Bekar bir kadın için rüyada peynir görmek, peynirin rengine göre değişmektedir. Eğer sarımtırak renklerde bir peynir görmüş ise bu iş hayatına delalet eder. Bekar kadının iş hayatına dair bir dileği varsa bu dileğinin gerçek olacağına, büyük başarılara imza atacağına, kazancının bol olacağına, bu parayı alnının teri ile kazanacağına, ailesi ve çevresi tarafından taktir göreceğine delalet eder.

Eğer bekar kızın rüyasında görmüş olduğu peynir beyaz ise, zor geçen yılların telafisinin geleceğine, her zaman hak ettiği yaşama kavuşacağına, evlilik haberlerinin yolda olduğuna ve kısmetlerinin açılacağına yorumlanır. Eğer yaş geçkin olan bekar bir kadın rüyasında beyaz peynir görmüş ise de evleneceği anlamına gelmektedir.

Evli Kimselerin Rüyada Peynir Görmesi

Evli bir erkek için rüyada peynir görmek gerek işle ilgili gerek aile ilgili konularda çok kanaatkar olacağına, eline geçen paranın kıymetini bilip, kendi yağında kavrulacağına ve ailesine büyük destek vermesi gerektiğine, sahip olduğu kadarına göre gelir giderini belirlediğine ve her zaman bu durumu korumak için çaba göstereceğine yorumlanır. Aynı zamanda eğer yeni bir iş kurmak istiyorsa bunun vakti olduğuna, parasının bir kısmıyla yatırım yapması gerektiğine, yatırım yapılan paranın ileri de kendisine ve evlatlarına hayır getireceğine delalet eder.

  • Evli bir kadın için rüyada peynir görmek,eğer kadının çocuğu yoksa süt beyazı bır kız çocuk sahibi olacağına, bu çocuğun çok güzel bir kız olacağına, herkes tarafından hayranlıkla bakılacağına, nazarlardan korunması gerektiğine delalet eder. Eğer kadının zaten çocukları varsa, yolda bir bebek daha olduğu muhtemeldir. Fakat eğer aile içerisinde herhangi bir sorun olmadığı halde kadın bu çocuğu doğurmaktan kaçınıyorsa hata edecek demektir.

Bu çocuk aile içerisindeki huzuru ve mutluluğu iki katına çıkaracak, çok hayırsever ve kadim kıymet bilen bir çocuk olacak demektir. Kadının bu çocuğu doğurması için bir işaret niteliği taşımaktadır görmüş olduğu rüya. Şayet kadın elinde olmayan sebeplerden dolayı çocuğu doğuramayacaksa, Allah’tan af dilemelidir. Çünkü bu çocuk kendisine hayırlar için verilmiştir fakat kadın artık çok yorulmuşsa affı gerçekleşir.

Rüyada Taze Peynir Görmek

Rüyada taze peynir görmek, her zaman taptaze olayların gerçekleşeceğine delalet eder. Genç bir kızın serpilmesi, genç bir adamın evlenmesi, olgunlaşmak, yeni paylaşımlar ve yeni başlangıçlar yapmak, hayatın tadına yeniden varmak, yeni mezun için hayırlı bir iş bulmak, evlenmek isteyen kimse için bir kısmet bulmak, tutunmak demektir. Rüyada peynir görmek ve bu peynirin taze olması her zaman, gören her kişi için hayırdan geçer.

Rüyada Küflenmiş Peynir Görmek

Rüyada peynir görmek bazı durumlarda hayra yorulmaz. Daha çok kaybetme, eskime, kötü duruma düşme anlamlarını taşımaktadır. Fakat kişinin hayat akışına göre değişebilir. Rüyada küflü peynir görmek, elindeki kısmetin kaybolması, bundan dolayı duyulan pişmanlık, korku, yalnızlık hissi, kimsesizlik anlamlarına gelmektedir.

  • Rüya sahibi eğer kendisini toplamaz ise, hatalarından dönmez ise, rüyasında görmüş olduğu peynir gibi küflenecek demektir. Özellikle evli olan bir kadının rüyasında küflenmiş peynir görmesi ona bir işarettir. Evine ya da kocasına yapılan kötü niyetli bir büyünün, nazarın işaret niteliğindedir.

Şayet kadın bunalımlı bir dönemde ise, çok yorgun olmasına rağmen uyku problemleri oluyorsa, kocasının gözünün dışarıda olduğuna inanıyorsa, cinsel yaşamları sekteye uğramışsa, kocası her geçen gün kendisi istediği halde ondan uzaklaşıyorsa, birlikte yatmak yerine tek başına yatma arzusuna sahip ise muhtemelen üzerlerinde bir büyü olduğunun işaretidir ve kadın küflü peynir görerek bu düşüncesi doğrulanmış demektir.

Rüyada Peynir Yapmak

Rüyada peynir yapmak ve bu vesile ile rüyada peynir görmek de kişinin elinde olan imkanlardan fayda sağlaması anlamına gelmektedir. Rüyasında peynir yapan kişi, istediği, dilediği bir işe emek verirse yani başarmak istediği bir şey varsa, bunu ancak ve ancak kendi isteğiyle yapabilir.

  • Yani elini taşın altına sokup her ne olursa olsun bu işin peşinde olmalı, emek vererek yapmak istediği işi başarmalıdır. Şayet önünde aşamayacağını düşündüğü engeller varsa bu engellerin aşılamayacak olduğunu düşünmemeli ve sonu ne olursa olsun üzerine gitmelidir.

Ancak bu şekilde istediği ya da dilediği şeyi elde edebilecek demektir. Çaba göstermesi, yeri geldiğinde her şeyden ve herkesten uzak kalması gerekse bile azmetmelidir. Tüm olumsuzluklara karşı dik durmasını ve ayakta kalmasını bilmelidir. Güçlü olmalıdır.

  • Rüyada peynir görmek ve bu peyniri kendisinin yapıyor olması, azim ve çaba göstermek demektir. Çaba harcamadan, armut piş ağzıma düş tavrı takınarak rüya sabinin istediği ve arzuladığı şeye kavuşabilme ihtimali düşüktür hatta hiç yoktur.

Kendi kendine kuruntu yapması, başaramıyorum diye pes etmesi, önümde engeller var demesi ve özellikle ailesinin durumunu bahane etmesi yersizdir. İnsan istese her şeyi başarabilir anlamına gelen bu rüya da eğer rüya sahibi peynir yemek istiyorsa bu peyniri elinde bulunan imkanlar doğrultusunda en güzel şekilde yapmaya çalışmalıdır. Ancak bu şekilde başarılı olabilir.

rüyada peynir görmek

Rüyada Bozulmuş Peynir Görmek

Rüyada bozuk peynir görmek ve bu vesile ile rüyada peynir görmek rüya sahibinin kendisini bozduğuna, eski benliğini ve duruşunu kaybettiğine, insanların gözünde eskisi kadar saygı görmediğine, eğer evli ise eşini ihmal etmesinden dolayı sorunları olduğuna, rüya sahibinin geri dönülmeyecek hatalara bulaşacağına, eğer bu hatalara bulaşmış ise kendisini kendinin bitirdiğine işaret eder.

  • Rüya sahibi tez zamanda toparlanmalı, kendisine gelmeli, evine ve ailesine daha bağlı bir birey olmalı, kumar oynuyorsa bırakmalı, alkol kullanıyorsa bırakmalı, henüz kaybetmeden önce her şeyi yeniden kazanmanın yollarını bir an önce aramalı ve bunun için de önce kendisini düzeltmelidir.

Eğer bunları yapmaz ise rüyasında görmüş olduğu peynir gibi bozulup gideceğine, hayatının kimsesiz ve yalnız bir şekilde biteceğine, ölümünde bile yarım ağızla hayır alacağına delalet eder.

Başka bir anlamda ise rüyada peynir görmek ve bu peynirin bozulmuş olması, evlenecek kişinin evliliğinin bozulacağına, ortada bir nişan varsa atılacağına, bu ilişkinin bir daha toparlanmayacak şekilde biteceğine, ailelerin bu konudan dolayı çok büyük sıkıntılara düşeceğine, zor toparlanılacağına, nişanı bozulan kişinin bir daha aynı hevesi içinde taşımayacağına yorumlanır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir