Rüyada Kabe Görmek Büyük Müjdelere İşarettir

rüyada kabe görmek

Rüyada Kâbe Görmek ve İslami Bakış Açısı

Rüyaların biyolojik bir olgu olduğunun kanıtı, insanlar ve hayvanlarında rüya görmesidir. Hayvanların zihninde rüyaların varlığı kabul edilmiştir. Beyin uykuda serotonin venorefinefrin gibi hormonlar salgılar. Bu sayede rüyalar sadece hafızamızda yer eder. Rüyamızda yaptığımız aktiviteler vücuda iletilmezler. Uyurgezerlik, bu aktivitelerin vücutta aktif olması olarak tanımlanmaktadır. İnsan beyninde, duygusal ve psikolojik hafızanın olduğu limbik sistem mevcuttur.

Görülen rüyalarla birlikte limbik bölge üst seviyede aktive olmaktadır.Rüya görmek de zorlanan kişiler de depresyon, yüksek tansiyon ve anksiyete gibi şikayetler ortaya çıkmaktadır.

Her ne kadar görülen rüyalar ciddiye alınmasa da insan beynin işleyişi hakkında fikir sahibi olmamızı sağlar. Rüya, ruhun bedenden ayrıldığı bir zaman dilimi olarak da tanımlanabilir. Herdin, belli dönemlerde rüya yorumlarına önem vermiştir. Eski çağlarda, kâhin ve büyücülerin de en önemli görevleri rüya yorumlamaktı.

Kuran-ı Kerim’de Peygamberimiz de dahil pek çok peygamberin gördükleri rüyalardan bahsedilmektedir. İslam alimleri, bu bilgiler ışığında kişisel tecrübelerine dayanarak zengin bir bilgi birikimi oluşturmuşlardır.

rüyada kabe görmek

İslam Dinine Göre Rüyada Kâbe Görmek

İslami kaynaklar, 3 çeşit rüya olduğunu kabul ederler. Rahmani rüyalar, Allah tarafından melekler aracılığıyla gönderilen telkinlerdir. Şeytanı rüyalar, vesvese ile ortaya çıkarlar. İnsanı kötülüğe sevk eden ve şeytanın aldatmaları olarak tanımlanabilir. Nefsani rüyalar ise nefsin kuruntularının günlük hayatta vuku bulması ile görülen rüyalardır.

Bu tip rüyalar, psikolojik ve fizyolojik şartlara göre değişir. Rüyalar hangi çeşide girerse girsin insandaki sır perdesi aralanmadığı için bir gizem oluşturmaktadır. Bu sebeple insan odaklı bilimsel araştırmalar her geçen gün artmaktadır. Bilim adamları rüyanın kaynağı konusuna her zaman ilgi duymuşlardır.

Günümüzde yapılan rüya tabirleri sembollerle ifade edilmektedir. Zamanla rüya tabirleri özel ilgi alanı haline gelmiştir. İslam alimlerine göre rüyanın herkese anlatılması doğru değildir. Rüyaların iyimser kişilere anlatılarak yorumlanmasını istemek daha doğrudur.

Sonuç olarak peygamberlerin tabir ettiği rüyalar dışında yapılan tabirler de gerçeklik payı olmaz. Çünkü her yorumcu kendine has bir üslupla olayı size aktaracaktır. İnsanlar rüyada Kâbe görmek ile alakalı bir rüya ile karşılaşırlarsa bu yorumlayan kişinin niyetine göre farklı şekilde anlatılabilir.

İnsanın İç Dünyası ve Rüyada Kâbe Görmek

Eğer kişi rüyasında Kâbe’ye giderse borçlarından kurtulmasına vesile olur. Çekilen sıkıntı ve dertlerin son bulacağı anlamını da taşır. Ayrıca geçmişte işlenen günahlardan duyulan pişmanlığı da dile getirir. Rüyada Kâbe görmek kişinin hayatında yeni bir sayfa açmasına vesile olur. Dini/ vecibelerine bağlı salih ameller içerisinde olmasına da işaret etmektedir.

Rüyasında Kâbe’ye gittiğini görmek borç ve sıkıntılardan kurtulmanın da işaretidir. Kâbe’ye gitmeye hazırlandığını görmek ise sağlık sorunlarını atlatması olarak yorumlanabilir. Ayrıca bu rüyayı görmek uğraşlarının karşılığını alacağını belirtir.

Dua Ederek Rüyada Kâbe Görmek

Rüyasında Kâbe’ye gitmek için dua ettiğini gören kişi, manevi olarak ilim sahiplerinden ders alır. Yaptığı duaların tek çek? Kabul edilmesi anlamı da taşır. Bu rüyayı gören kişilerin Allah yolunda mücadele edeceği sonucu da çıkarılır. Rüyada Kâbe görmek her açıdan güzel bir durumdur. Kâbe hurması yemek helal ve bereketli bir Kazancı işaret eder. Kişinin malının çoğalacağına ve kazandığını da Allah yolunda harcayacağına işarettir.

Rüyada Kâbe Görmek ve Ağlamak

Bu rüyayı gören kişinin, yakın akraba ve çevresinde yanlış anlaşılmalar ve bazı problemlere sebebiyet verdiği düşünebilir. Rüyada kâbe görmek bazen de moral bozukluğu, geçim sıkıntısının son bulmasına, başka insanların yardımına koşmasına ve bir kişiye yapılan haksızlık karşısında duyulan mahcubiyet olarak tabir edilir.

Rüyada Kâbe Görmek ve Devlet Büyükleri

Rüyasında Kâbe’ye girdiğini gören kişinin, bir devlet büyüğünün makamına kabul edileceği söylenir. Kabe’den alınan bir haber, devlet işlerinin yoluna gireceğine delalet etmektedir. Rüyada Kâbe görmek ya da duvarlarının yıkıldığını görmek, devlet büyüklerinin ölümü ile sonuçlanabilir.

En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı ile ilgili okuyucu yorumları herkesi şaşırtıyor, bizi de gerçekten şaşırttı. Aşağıdaki mucizevi yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.
Buraya tıklayıp bu değerli eseri (En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nı) indirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir