Rüyada Gelinlik Görmek Hayırlı Haberler Almaktır

rüyada gelinlik görmek

Rüyada Evlilik Çağındaki Bir Genç Kızın Gelinlik Görmesi

Evlilik çağında bulunan bir genç kız rüyasında kendisine taze meyve gönderildiğini görürse bu genç kıza görücü geleceğine işarettir. Rüya gelinlik görmek ise güzel ve beklenmedik bir haberin gelmesi anlamına gelmektedir. Gelinlik müjde, huzur, mutluluk anlamına gelmektedir. Gelinlik aynı zamanda beklenmedik bir yerden çok fazla paranın gelmesi ve refaha ermeyi de gösterir.

Genç bir kız için rüyada gelinlik görmek o genç kızın evlenmesi anlamına gelmektedir. Görülen rüyada genç kızın gelinliği kendisinin giydiğini görmesi hemen evlenmesi demektir. Rüyada bir kadının kendi kızının gelinlik giydiğini ve düğününün yapıldığını görmesi hem kendisinin hem de kızının parlak bir geleceğe kavuşacağı şeklinde yorumlanır.

Rüyada gelinlik anne ve kızın mutlu günlere ulaşması anlamına gelmektedir. Cuma günü rüyada düğün yapıldığının ve gelinlik giyildiğinin görülmesi bu rüyanın aynen çıkması demektir. Rüyada görülen gelinlik temiz ve çok güzel bir gelinlikse yapılacak evlilikte mutlu olunacağı anlamına gelir. Rüyada görülen gelinlik kirli ve yırtıksa evliliğin mutsuz olacağı ve sorunlar yaşanacağı anlamına gelir.

Rüyada Gelinlik Giymek Nasıl Yorumlanır?

Rüyada gelinlik görmek genel olarak güzel şekilde yorumlanmaktadır. Rüyasında gelinlik diktiğini görmesi kişi için makam, mevki ve verilecek şeref anlamına gelmektedir. Evli biri rüyasında gelinlik diktiğini görürse bolluğa ve berekete ulaşır.

Bekar bir genç kız rüyasında gelinlik dikerse o genç kız evlilik yolunda saltanata erer. Dikilen gelinliğin beyaz olması da zenginliğe ulaşma şeklinde yorumlanır. Bir genç kızın sevgilisinin yanında ve karşısında gelinlik dikmesi o genç kızın çok büyük bir zattan güzellikler göreceğine delalet eder.

Gelinliğin dikildiğinin görülmesi o hane halkının evine sevinç ve mutluluk gelmesine yorumlanır. Eve gelinin geldiğinin görülmesi o haneye bolluk, bereket geleceği şeklinde yorumlanır.

Genç bir erkeğin gelinlik dikmesi olmasını istediği şeylerin gerçekleşmesi anlamına gelir. Genç bir kız için ise gelinlik görmek ve dikmek o kişinin evleneceğine işaret eder. Orta yaşlı bir kadın için ise rüyada gelinlik görmek o kadının çocuklarının mutlu olmasına ve kadınının mutluluğuna işaret etmektedir.

İslami kaynaklara göre rüyada gelinlik görmek hem olumlu hem olumsuz olarak tabir edilmektedir. Rüyada gelinlik gören kişinin yakın zamanda bir haber alacağı şeklinde tabi edilir. Yine İslami kaynaklara göre gelinliğinin rengi, gelinliği göre kişinin yaşı rüyanın tabirinde önemlidir.

Bu sebeple rüyada görülen gelinliğin durumu kadar rüyayı göre kişi de dikkate alınmalıdır. Rüyada yırtık gelinlik görmek bazı sebeplerle istemeye istemeye uzak bir yere yolculuğa çıkma şeklinde tabir edilmektedir. Yine yırtık gelinlik görmek rüyayı göre kişinin sıkıntılar yaşayacağı ve çaresiz kalacağı şeklinde tabir edilmektedir.

İslami kaynaklara göre rüyada gelinlik görmek çok farklı şekillerde ve detaylarına göre tabir edilmektedir. Rüyada gelinlik halk arasında pek çok tabirciye göre kefen olarak tabir edilse de aslında beyaz gelinlik müjde anlamına gelmektedir.

Yine İslami kaynaklarda gelinlik beyaz ve temiz ise şeref ve güzel haber olarak tabir edilirken kirli gelinlik görülmesi ise itibardan düşme olarak tabir edilir.  Bazı İslam alimleri rüyada kirli gelinlik görülmesini gıybet ile yorumlamışlardır. Bu rüyayı gören kişi gelinliği kirli bir şekilde görmüş ise yaşadığı gerçek hayatta gıybete bulaşmış ve kul hakkına girmiştir.

Rüyada görülen gelinliğin duvağının durumu da rüyanın tabirini etkilemektedir. Gelinliğin duvağı rızık kapıları olarak düşünülmüştür. Rüyada görülen gelinliğin duvağı çok kolay açılıyorsa o kişinin ve ailesinin rahat bir hayat yaşayacağı düşünülür. Gelinliğin duvağı zor açılıyorsa ve açmak için çok çaba sarf ediliyorsa bu rüya sahibi ve ailesini maddi sıkıntılar beklemektedir.

Rüyada Giyilen Gelinliğin Rengine Göre Tabirleri

Gelinlik genelde beyaz olsa da rüyada farklı renklerde gelinlik görülmesi söz konusu olabilmektedir. Bu sebeple rüyada gelinlik görmek kadar görülen gelinliğin rengi de rüyanın tabirini etkilemektedir. Buna göre rüyada görülen gelinliğin renklerine göre rüyanın tabirleri de şu şekilde yapılmaktadır:

Rüyada Beyaz Gelinlik Görmek

Beyaz renk rüyalarda saflık ve temizlik olarak aynı zamanda güzel duyguların ifadesi olarak tabir edilmektedir. Beyaz gelinlik bazı kişilere göre kötü yorumlanmaktadır. Beyaz gelinlik beyaz kefen olarak düşünülüp beyaz gelinlik giyen kişinin yakın zamanda kefen giyeceği şeklinde halk arasında tabirler bulunmaktadır. Fakat genel olarak güvenilir rüya tabircileri beyaz gelinliği konusunda olumlu ve güzel yorumlar yapmışlardır. Rüyada beyaz gelinlik görmek yeni ve mutlu bir hayat için yolculuğa çıkmak şeklin tabir edilmektedir.

Rüyada Siyah Gelinlik Görmek

Siyah renk rüyalarda güzel yorumlanmaktadır. Rüyada gelinlik görmek ve siyah renk gelinlik görmek evli olan için mutlu bir evlilikle, bekar biri için de evlenmek şeklinde tabir edilmektedir. Bazı rüya tabircileri rüyada siyah gelinlik görmeyi güvenilir ve ahlaklı bir dosta sahip olmak şeklinde tabir etmektedirler. Siyah renk gelinlik gören kişinin yaşadığı sıkıntıları biter ve hayatında mutlu günlere ulaşır. Bu rüyayı gören kişi ticaret yapan biri ise bu kişi çok para kazanacağı bir iş yapar.

Rüyada Kırmızı Gelinlik Görmek

Kırmızı renk rüyalarda çok iyi şekilde yorumlanmasa da gelinlik konusunda genellikle rüya tabircileri güzel yorumlar yapmışlardır. Rüyada kırmızı gelinlik görmek aşk ile tabir edilmektedir. Kırmızı gelinlik gören kişi hayatında büyük bir aşk yaşar ve bu aşk onu mutlu edecek bir hayata taşır. Yine rüyada görülen kırmızı gelinlik hırs ve ihtiras sahibi olmak ile de tabir edilir.

Kırmızı rengi rüyada görmek de yine bazı konularda çok fazla istekli olmaya ve detaylarda boğulmaya delalet etmektedir. Bu rüyaları göre kişiler hayatta her istediklerine kavuşur fakat aşırı hırslı olmaları onları belli bir süre sonra doyumsuz olmaya götürür. Rüyada gelinlik görmek kadar görülen gelinliğin detayları rüyanın tabirinde önemli olmaktadır.

Rüyada Kendisinin Gelinlik Giydiğini Görmek

Bekar bir kız için rüyada gelinlik görmek çok güzel şekilde yorumlanmaktadır. Bu rüyayı göre genç kız evlilik konusunda bir adım atacaktır. Bekar biri için rüyada görülen gelinlik evlilik şeklinde yorumlanırken evli birinin kendisini rüyada gelinlikle görmesi o kişinin evlilik hayatındaki sıkıntıların bitmesi anlamına gelmektedir.

Bazı rüya yorumcuları kişinin rüyada kendisinin gelinlik giymesini hastalıkla yorumlamışlardır. Gelinliği giydiğini gören kişinin çok ağır bir hastalığa yakalanacağı şeklinde bu rüyayı tabir edenler de bulunmaktadır. Rüyada gelinlik görmek ve görülen gelinliğin kimin tarafından giyildiğini görmek farklı şekillerde yorumlanabilmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir