Rüyada Erik Görmek Her Zaman Müjde Anlamına Gelmez

rüyada erik görmek

Rüyada kırmızı erik görmek

Kırmızı erik görmek kişinin özel yaşamında mutlu olacağını haber vermektedir. Özellikle gönül meselelerinde sorunların bitmesi ve saadet kapılarının açılmasıdır.

Kırmızı erik görmenin bir diğer anlamı ise maddi sorunlarla ilgili problemlerin bitmesi ve rahat bir yaşama kavuşmaktır. Kadim rüya tabiri kitaplarında kırmızı erik görmek “borç yükünden kurtulmak” olarak da tabir edilmiştir.

Rüyada yeşil erik görmek

Rüyada yeşil erik görmek rüya tabiri yapan büyük alimler tarafından üç biçimde tabir edilmiştir:

Kişinin herkesten sakladığı sırlar açığa çıkacaktır. Rüya gören kişinin geçmişte yaptığı bazı hatalar gün yüzüne çıkacaktır. Bu durumda kişinin dürüst davranması sorunları daha rahat atlatmasını sağlayacaktır.

Aile içinde insanların sevinmesini sağlayacak bir hamilelik hadisesi yaşanacaktır.

Rüya sahibi kısa süreli maddi problemler yaşayacak ancak bir müddet sonra durumunu düzeltecektir.

Rüyada sarı erik görmek

Rüyada görülen sarı erik hafif hastalık demektir. Bu rahatsızlık kısa bir süre sonra inşallah şifa ile neticelenecektir.

Rüyada görülen sarı eriklerin bir diğer tabiri ise boşa emek harcamaktır. Kişi uzun süredir emek verdiği bir uğraştan herhangi bir kazanç sağlamamaktadır. Bu rüya kişiye daha faydalı işlere yönelmesini telkin etmektedir.

Rüyada erik ağacı görmek

Erik ağacının niteliğine göre yorum yapılır. Eğer erik ağacı güzel ve büyükse bu durum müjdeli haber anlamındadır. Ağaçta hiç meyve olmaması ise çekilecek maddi sıkıntı demektir.

Rüyada erik ağacının çiçek açtığını görmek büyük servet elde etmek anlamındadır. Kurumuş erik ağacı görmek ise aile içinde yaşanacak şiddetli kavga manasındadır.

Rüyada yaban eriği görmek

Huysuz ve aksi arkadaşa delalet etmektedir. Rüya sahibinin bir arkadaşı kimi olumsuz davranışlar sergileyecek ve bu durum rüya gören kişinin de zarar görmesine neden olacaktır. Rüyasında yaban eriği gören kişilerin arkadaş seçimine ve arkadaşları ile yaptıkları ortak etkinliklere dikkat etmeleri faydalarına olacaktır.

Rüyada erik ağacı dikmek veya kesmek

Diğer meyve ağaçlarının tabirlerinde olduğu gibi erik ağacının kesilmesi de hayra yorumlanmaz.  Zira bir kişinin rüyasında erik ağacı kestiğini görmesi haram mal yemek ile tabir olunur. Bu manada rüya ilahi bir ikaz mahiyetindedir.

Bir kişinin rüyasında erik ağacı diktiğini görmesi ise emeklerin karşılığının alınması manasındadır. Ancak kişinin istenilen sonuca varması için bir müddet sabretmesi gerekecektir. Bu rüya kişiye “Arzuladığın hedefe varacaksın ancak biraz sabırlı olmalısın!” mesajı vermektedir.

Rüyada tatlı erik görmek

Müjdeli bir haber almak anlamındadır. Rüya sahibinin uzun sürerdir beklediği bir mevzuda hayırlı haberlerin alınmasıdır.

Rüyada tatlı erik yediğini gören kişi çok sevdiği bir dostu ile yeniden karşılaşacak ve onunla yeni bir döneme girilecektir. Bu birliktelik sevilen bir dostla ticari bir ortaklığa girişmek biçiminde olabileceği gibi evlilik, dünür olmak gibi özel yaşamla da ilgili bir duruma da işaret sayılabilmektedir.

Rüyada ekşi erik görmek

Kişinin yaptığı bir hatadan dolayı sıkıntı çekmesidir. Rüya sahibi kendi eli ile kendisine çok büyük kötülük edecektir. Bu rüyayı gören kişilerin akıl ve mantık ilkelerine göre hareket etmeleri ve fevri davranışlardan uzak durmaları gerekmektedir.

Rüyada ekşi erik görmenin bir diğer tabiri ise bulunduğu memleketten ayrılıp uzak bir şehirde yaşamaya başlamaktır.

rüyada erik görmek

Rüyada erik toplamak

Eğer kişi mevsiminde erik topladığını görürse bu durum hayırlara işarettir ve kişinin arzularına kavuşması manasındadır.

Şayet kişi rüyasında mevsimi dışında erik topladığını görürse bu durum yaşanacak sıkıntılara işaret etmektedir. Bu rüyayı gören kişilerin tedbirli davranmasında fayda vardır.

Rüyada erik yemek

Rüyada erik yemek şifa bulmak demektir. Ancak  bu rüyayı yorumlarken yenilen eriğin tatlı veya ekşi oluşu ile rengi de göz önünde bulundurulmalıdır.

Kişi mevsiminde erik yediğini ve erik yerken mutlu olduğunu görürse bu durum müjde anlamına gelir. Şayet yediği erikler hoşa gitmiyorsa ve tadı kişiyi rahatsız ediyorsa bu durum yaşanacak sıkıntılara işaret etmektedir.

Rüyada erik satın almak

Bir kişi rüyasında erik satın aldığını görürse bu durum yaşanacak kısa süreli panik anlamındadır. Rüya sahibi alacağı bir haber üzerine büyük endişe ve korku yaşayacak fakat bir süre sonra alınan haberin doğru olmadığı orta çıkacaktır.

Rüyada kurtlu erik görmek

Kişinin farkında olmadan gıybet günahına bulaştığını haber vermektedir. Bilindiği üzere gıybet etmek büyük günahlardan biridir. Bu itibarla rüyasında kurtlu erik gören kişilerin davranışlarını gözden geçirmeleri ve kendilerini bu çirkin davranıştan sakındırmaları gerekmektedir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir