Rüyada Elle Balık Tutmak Ne Demektir?

rüyada elle balık yakalamak

Rüyada elle balık tutmak canlı balık

Güzel kadın ya da yakışıklı erkek ile tabir edilir. Rüyasında canlı balık yakaladığını gören kişinin çok hayırlı bir kısmeti çıkacak demektir. Yani kısmet konusunda şanslı olmak manasındadır.

Rüyasında canlık balık satın aldığını gören kişinin hanesinde bir nüfus artar. Ya ailede bir çiftin bebeği olacaktır ya da aileye gelin gelecektir.

Rüyada canlı canlı balık yakalayıp sonra pişirmek vicdan azabına işaret eder. Kişinin çok büyük bir günah işlediği ve bu günahından ötürü ruhsal sıkıntı yaşadığını gösterir. Bu rüya aslında kişinin tövbe istiğfarda bulunarak yeni bir yaşama başlaması gerektiğini ifade eder.

Rüyada elle balık sürüsü yakalamak

Büyük meblağda paraya kavuşmak demektir. Rüyasında sürü sürü balık gören kişinin kolay yoldan çok fazla para kazanacağı belirtilmiştir. Görülen balık sayısı ne kadar fazla ve görülen balıklar ne kadar iri ise sahip olunacak zenginliğin de o nispette fazla olacağı ifade edilmiştir.

Rüyada bir balık sürüsünü görmek ve bu balık sürüsüne bir balığın liderlik ettiğini görmek ise hamile kalmak ile tabir edilir. Bu rüyayı gören kişinin veya bir yakınının yakında gebe kalacağı yorumu yapılır.

Rüyada beyaz balık sürüsü görmek ecelin yaklaşması ile tabir edilir. Yaşı geçmiş kişilerin bu rüyayı görmesi halinde “vaad edilen gün”ün yaklaştığı ifade edilir.

Rüyada elle balık tutmak ve yemek

Uzak bir yolculuğa çıkma ve bu yolculuk sırasında türlü eziyetler çekmedir. Ancak burada bahsi geçen eziyetler geçici olup bir süre sonra tüm sıkıntılar sona erecektir.

Rüyasında ailesi ile balık yediğini gören kişinin aile saadeti artar ve eşi ile ilişkileri düzelir.

Çok sevilen bir dost ile rüyada elle balık tutmak ve sonra yemek o dostun hayatında önemli hadiselerin olacağına yorumlanır. Bu hadiseler hayırlı olup kişinin mutlu olmasını sağlayacaktır.

Rüyasında bozuk balık yemek ise pek hayırlı kabul edilmez. Zira bu rüya saklanan kötü bir sırrın açığa çıkması ve bunun sonucunda mahcup olunmasıdır.

Rüyasında bozuk balık yemenin bir diğer tabiri ise art niyetli ve içten pazarlıklı bir kişinin rüya sahibine zarar vermeye çalışmasıdır.

Rüyada elle köpek balığı tutmak 

Maddi yaşamla ilgili önemli ikazlarda bulunan bir rüyadır. Zira haram mal kazanma konusunda kişiyi yaptığı yanlışlardan çevirmeye davet eden bir mesajdır.

Rüyasında köpek balığı izleyen veya köpek balığı saldırısına uğradığını gören kişinin bilerek haram kazanç elde ettiği ifade edilmektedir. Eğer kişi köpek balıklarının kendisini ısırdığını görürse rüya sahibinin kazandığı bu haram paralar yüzünden belli cezalara çarptırılacağı yorumu yapılmaktadır.

Rüyada elle balık tutmak, karaya vuran balıklar 

Kişinin yakın çevresinde olup gerçek yüzlerini göstermeyen kişilerin asıl kimliklerinin açığa çıkmasıdır. Bu bakımdan rüya sahibi için hayırlı kabul edilir. Çünkü bu sayede dostu ve düşmanını ayırt edebilecektir. Rüyada elle balık tutmak bu manada sırların ortaya çıkması demektir.

Balina gibi büyük bir balığın karaya vurduğunu ve pek çok insanın bunu görmek için toplandığını görmek ise büyük toplumsal kargaşa anlamına gelmektedir.

Rüyada balık avlamak

Servet peşinde koşmak, para kazanmak için çabalamak manasındadır. Eğer kişi balık avlayabiliyorsa bu ticari çabalarında başarılı olacaktır. Eğer çok gayret etmesine rağmen bir türlü balık yakalayamıyorsa bu durum çok arzuladığı zenginliğe kavuşamayacağını ifade etmektedir.

Rüyada parlak renkli ve pullu balık avladığını gören kişi aşık olacak demektir. Üstelik kişinin evli ya da bekar olmasının bir kıymeti yoktur. Pey yakında kişinin çevresinde gönül çelen ilginç bir kişi ortaya çıkacaktır. Rüya sahibi etkileyen bu kişiye karşı hangi mesafede durulacağını kişinin iradesi ve nefsine olan hakimiyeti belirleyecektir.

Parlak ve pullu balık yakaladığını görmek ise hiç beklenmeyen bir anda müjdeli haberler almaktır.

Rüyada uçan balık görmek

Kişinin gözleri önündeki önemli bir fırsatı görememesi demektir. Rüya gören kişinin hayatının fırsatı ile karşı karşıya olduğunu ancak bu fırsatı değerlendiremediği yorumu yapılmaktadır. Ayrıca bu rüya kişinin ticari yaşamda cesur davranmaması nedeniyle kendi nasibini kendi eliyle teptiğini de ifade etmektedir.

Kişinin suda balığın dışarı sıçradığını görmesi ise akrabalardan gelecek hafif zarar manasına geldiği belirtilmiştir.

Rüyada balık almak veya satmak

Her iki durum da maddi yaşamla ilgilidir. Balık aldığını veya sattığını gören kişinin eline önemli miktarda para geçeceği ve bu parayı değerlendirerek daha da zenginleşeceği ifade edilmektedir. Rüyada elle balık tutmak ve sonra tutulan balığı satmak “kendi emeği ile büyük servete kavuşmak” demektir.

Rüyada tuzlu balık almak ise daha farklı bir anlama gelmektedir. Zira tuzlu balık uzak yerden gelecek misafir anlamındadır. Tuzlu balık görmenin bir diğer tabiri ise önemli bir sağlık sorunu ile uğraşmaktır.

Rüyada elle balık tutmak yunus balığı

Maddi ve manevi kurtuluş anlamına gelir. Sıkıntılardan kurtulmak için kişinin sabırlı davranması gerektiğini ifade etmektedir.

Rüyanın görüldüğü dönemde kişi çeşitli sıkıntılar yaşamaktadır. Eğer acele edilir ve yerli yersiz davranışlar sergilenirse sorunlar daha da artacaktır. Ancak sabırlı olunur ve her şey vakitlice yapılırsa güzel neticelerin elde edileceğini ifade eden rüyalardır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir