Panik Atak Duası ile Huzur ve Şifa Bulacaksınız, İnşallah!

Panik Atak Nedir, Panik Atak Duası Okumanın Faziletleri Nelerdir?

Panik atak günümüzde pek çok kişinin yaşamaya başladığı psikolojik bir rahatsızlıktır. Endişelenme, kaygı duygularının aniden ortaya çıkması ile atak yaşanmaktadır. Panik atak rahatsızlığının bir çözüme ulaşması için psikologa gitmek gerekmektedir. Bu rahatsızlığın tedavi edilmesi için doktorlar genellikle ileri aşamalarda ilaç başlanılmasını uygun görmektedir. İlk aşamalarda kişinin endişe ve kaygılarının sebebi bulunarak çözüme ulaşılmaya çalışılmaktadır.

  • Bu rahatsızlık için panik atak duası okuyarak Allah’ın izni ile şifa bulmanız mümkündür. Bu duaları sıklıkla okuduğunuzda faydasını mutlaka göreceksiniz. Özel ve oldukça güçlü olan birkaç dua ile manevi olarak güçlendiğiniz zaman rahatsızlığınızın yok olduğunu göreceksiniz.

Kuran’da geçen ayetlerden oluşan panik atak duası hayatınızın bir parçası haline geldiği vakit yaşadığınız değişim ile sizde çevrenizde bu rahatsızlık ile mücadele edenlere tavsiyede bulunabilirsiniz.

Panik Atak Duasını Ne Zaman Okumak Gerekir?

Eğer kendinizi kötü hissetmeye başlamış iseniz ve ufak ufak endişe ve kaygı duyguları içinizde boy göstermeye başladığı vakitte panik atak duası hemen okunulmalıdır. Hatta günlük hayatınızda çekingen, kendine güven sorunu yaşıyor iseniz yine bu dua ile değişimi yaşayabilirsiniz.

Panik atak rahatsızlığı hayatınızı olumsuz yönde etkilemeye başlamadan evvel bu dua ile sıkıntılarınızdan kurtulabilirsiniz. Eğer panik atağınızın tedavisini geciktirirseniz çalışmanız, seyahat etmeniz, dışarı çıkmanız ve öz güveninizin hızla azaldığını ve kapıdan adım atar atmaz atağınızın gelişmeye başladığını fark edeceksiniz. Hangi psikologa giderseniz gidin öneri aynı olacaktır. Kendinizi güçlendirmek için manevi dünyanızın tamiri ve size bu duyguları yaşatan her ne ise onun ortadan kaldırılması gerekmektedir. Panik atak duası tedaviniz için kısa yol oluşturmaktadır. Bu nedenle dilinizde hep dua olmalısı gerekmektedir.

Panik atak duası rahatsızlığın başlayacağını hissettiğiniz anda okunmaya başladığında hemen etkisini gösterecektir. Ayrıca duayı abdestli okumanız halinde etkisinin çok daha fazla olacağını unutmayınız. Abdestli olmanız zaten manevi dünyanız içerisinde zaten bir huzur oluşturacaktır. Bu nedenle panik atak duası okuduğunuz zamanda endişelerin, heyecanlanmaların ve kaygıların yok olduğunu anlayacaksınız. Yaşanan bu kötü duyguları Allah’a yönelerek yok etmeniz şifa bulmanızı kolay kılacaktır.

Panik Atak Duasının Okunma Adabı

Panik atağı manevi olarak değerlendirmeye aldığınız zaman kişinin iç dünyasında yaşanan vesveselerden dolayı aniden ortaya çıkan korku, kaygı, endişe ve heyecan hali tanımlamasını yapmak çok uygun olacaktır. Dua ayetlerden meydana geldiğinden dolayı abdestli olmak uygundur. Ayrıca niyetinizin halis olması nedeni ile iki rekât namaz kıldıktan sonra dua etmek çok daha faziletli olacaktır. Kendinizi çok rahat ifade etmeniz için sessiz bir ortamda namazınızı eda ettikten sonra bu rahatsızlığın geçmesi için okunan zikir ve duaları arka arkaya okuyarak Allah’tan şifa ve yardım isteyerek dua tamamlanmalıdır.

Panik Atak Duasının Sözleri

Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı ile ilgili okuyucu yorumları herkesi şaşırtıyor, bizi de gerçekten şaşırttı. Aşağıdaki mucizevi yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.
Buraya tıklayıp bu değerli eseri (Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı'nı) indirin.

 

 

İlginizi Çekebilir: 5 Soruda Tövbe Duasının Okunma Adabı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir