Nazar Duası ile Kem Gözlerden Korunun, Güvende Olun!

Muazzam etkili nazar duası

Nazar duası sizin için en elzem dualardan biridir. Çünkü nazar hepimizin hayatı boyunca en az birkaç defa maruz kaldığı kötü bir illettir. İllet kelimesini boşuna kullanmadım. Nazar öyle etkili ve kötü bir güçtür ki karşısında kimse duramaz. Koca orduları yerle yeksan eden, büyük binaları yıkan ve başımıza binbir musibeti getiren nazarlar vardır, dersek emin olun abartmış olmayız.

  • Peki bu kadar kötü olan nazara karşı bir koruma kalkanı yok mudur? Elbette ki vardır. Bu kalkan nazar duasıdır. Nazar duası, sizi nazardan koruyacak ve gözlerin zararlı ziyalarını sizden uzak tutacaktır.

Nazarın etkisi ne kadar güçlü ise nazar duasının da o kadar güçlü olması gerekir. Çünkü zehir ne kadar güçlü ise panzehir de o nispette güçlü olmalıdır. Ama etrafınıza şöyle bir baktığınızda nazar boncukları, üzerlikler veya at nalları ile nazara karşı konulabileceğine inanılır. Bu çok yanlıştır. Bakış gibi tamamen soyut olan yani maddesi olmayan bir vasıta ile kişi sizi nazarlayabiliyorsa sizin silahınızın da maddesi olmayan bir şey olması gerekir. Yani bir eşya sizi ve sevdiklerinizi kurtarmaz. Bunun yerine soyut olan ama etkili olan bir güç kullanmalısınız. Bu güç de nazar duasıdır.

  • Kitaplarda, internet dünyasında dünya kadar nazar duası vardır. Bunların çoğu oldukça uzundur. Kişi bunları okur ama ezberleyemez. Bazıları ise yazılıdır ve eve asılır. Bunların birçok durumda etkili olmadıkları görülür. Çünkü halis nazar duaları değildir. Bir ifadenin Arapça olması demek etkili olacağı anlamına gelmez. Öyle olsaydı Araplar asla nazara maruz kalmazlardı. Önemli olan nazara karşı etkili olan duayı bilmek ve bunu kendi dilince ifade etmektir. Bu yazımızda en etkili nazar dualarından birisini sizinle paylaşacağız.

Aslında vereceğimiz cümleler basit dua sözleri değil çok iyi bilinen bir surenin ayetlerinden biridir. Kutsal kitabımızın edebi ve anlam yönüyle en etkileyici surelerinden birisi de Kalem suresidir. Bu surenin 51. ayeti tamamen nazardan bahsetmektedir. Siz de nazardan korktuğunuzda ya da nazara maruz kaldığınızda bu ayeti kendi dilinizce birkaç defa okuyun. İnşallah Allah’ın izni ile nazar sizden uzaklaşacaktır.

Ayet şöyledir: “Şüphesiz inkâr edeneler Zikr’i (Kur’an’ı) duydukları zaman neredeyse seni gözleriyle devirecekler. (Senin için) Hiç şüphe yok o bir delidir, diyorlar.”

Dikkat ettiyseniz “seni gözleriyle devirecekler” demektedir. Yani müşrikler peygambere bile nazarlı bakışlarla bakmışlardır. Ancak Allah elçisini korumuştur. İşte bakışların bu olumsuz durumundan korunmak için bu ayet nazar duası hükmündedir.”

Nazardan korunmak için ayetin birkaç defa okunması yeterlidir. İnşallah Allah sizi nazardan koruyacaktır.

Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı ile ilgili okuyucu yorumları herkesi şaşırtıyor, bizi de gerçekten şaşırttı. Aşağıdaki mucizevi yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.
Buraya tıklayıp bu değerli eseri (Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı'nı) indirin.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir