Nasip Duası Okuyanlar Mucizelere Tanık Oluyor!

nasip duası

Sizler de benim gibi nasip duası yaparak muradınıza kavuşmak istemez misiniz, siz de nasip bolluğu ile yeni bir yaşama nail olmanın arzusunu taşımıyor musunuz? Eğer bu güzel niyetler ile yola çıktıysanız, yaptığım nasip duası paylaşımına sizin de ihtiyacınız var demektir.

Ben bu nasip duasını ‘duaların şahı’ olarak görüyorum, çünkü çıkmaz sokaklara alışan benim gibi şifasız bir bahtsızın bile ruhunu yeniden sevgi ile besledi, tekrar hayata bağladı, sıra sizde inşallah.

Duaların şahı olarak tarif edilen bu nasip duası, sadece eski kaynaklarda bulunuyor, garip bir şekilde bu duayla karşılaşmak günümüz insanı için neredeyse imkansız. Nedeni ise bu nasip duasının eski kaynakların sayfalarında kalması. Ama artık, böyle olmayacak, nasip duasının gücünü herkes yaşamına aktarabilecek, artık herkesin nasibi ayağına gelecek.

Nasip Duası Nasıl Yapılır?

Dua, Allah’ın gizemli ve hikmet dolu esmalarından ikisi ile yapılır, bu esmalar Râfi esması ile Latîf esmalarıdır. Er-Râfi ve El-Latîf şeklinde geçen bu esmalar, Allah’ın kişiye nasip ve kısmetini vermesi için gerekli olan kapının kilidini açan bir anahtar vazifesini ifa etmektedir, bu nedenle eski din büyükleri bu 2 esmanın gizemine her fırsatta değinmiştir.

Tabi ki nasip duası, Er-Râfi ve El-Latîf esmaları ile birlikte reyhan ve bozuk paranın da birleşmesi sonucu, insanlara amaçlarını verir. Şimdi nasıl yapacağınızı anlatıyorum, kendi anlatımımı sunuyorum, böylece neler yapacağınızı daha iyi anlayacaksınız:

Bir adet reyhan çiçeğinin yaprağını kopardım, bu nedenle siz de bir yerden reyhan çiçeği bulun, bu çiçeğin yerine yeşil olan her türlü bitki de (maydanoz, marul veya roka gibi) kullanılabilir, ama reyhan olması daha makbuldür.

Sonra reyhan yaprağının üstüne 7 defa Râfi esmasını okuyup şunları söyledim:

“Yüceltirsin dostlarını, nasibini arttırırsın, düşmanların korunması, mümkün değil izzetinden, selamet sana gelende, sabır ile dost olanda, biçare bir kul kapında, alemlere sultan olur. Ya Râfi sen tenasüple iş görürsün bu malumdur, nasip kısmet ve dilekler senin katında hadimdir.”

Ardından bozuk paranın üstüne de 7 kez Latîf esmasını okudum, sonra şunları söyledim:

“Letafetin sahibi sen, nezafet senin eserin, kıyamete kadar gelen tüm güzellikler de senin. Bir kişi hak yoluna başkoyarsa, o kişinin doğru yoldan şaşması mümkün müdür, sana gelen kişinin kalbinde doğruluktan gayrı ne olur? Eğrilik, eksiklik ve noksanlık, sana muti olan kullarından uzaktır, onlar her zaman bol bir kısmet, hayır dolu bir nasip içinde yaşar Ya Latîf.”

Tabi tüm bunları, kuşluk vaktinde yaptım, zaten kuşluk vakti nasip duası için biçilmiş kaftandır denilir, yani büyükler kuşluk vaktinin nasip duası için özel bir vakit olduğunu bildirir; hele ki bu vakit, cuma gününün sabahına denk gelirse her şey daha güzel hale gelir. Ben de cuma sabahı kuşluk vaktine denk getirdim duayı, yukarıdaki uygulamaları aynen uyguladım. Bu arada güneşin doğuşu anına denk gelen kuşluk vaktinin, sözü edilen (yani nasip duasının doğru halinin bulunduğu) kitapta özel bir vurguya mazhar olduğunu hususan söylemek gerekir.

Bundan sonra, bozuk parayı reyhan çiçeğinin (siz bulamazsınız başka bir yeşil bitkinin) içine koydum; sözün burasında yeşil bitkilerin, özellikle de reyhan yaprağının Hazret-i Hızır ile ilişkili olduğuna da değinelim. Sonra bozuk para ve reyhan yaprağını özel bir yerde sakladım, özel bir yer derken gizli bir mekanı kastediyorum, siz de başkalarının ulaşamayacağı bir mekan seçebilirsiniz.

Nasip Duasının Belirtileri Nedir, Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

1- Ertesi gün, bende olağanüstü bir duygu durumu oluştu, olağanüstü derken kendimi fevkalade güçlü ve özel hissettiğimi kastediyorum, bunun nasip duasının özel etkisi olduğunu, bu kitap anlatıyor zaten. Bu durum, yapılan nasip duasının tuttuğunu ortaya koyar, Allah indinde kabulüne gönderme yapar, lakin yanı sıra farklı belirtiler de görmek gerekir, yani tek işaret bu değil.

Bunları da anlatacağım, ama öncelikle neden bu işaretleri bilmek zorundayız, onu söyleyeyim: Bu işaretler meydana çıkmazsa, hemen önlem alıp duayı tekrarlamak gerekir, aksi takdirde uzun bir süre bekleyip beklediğinizle kalırsınız. Nitekim birkaç kişide aynen böyle oldu, duayı yaptılar, belirtileri dikkate almadıkları için duanın makbul olup olmadığını bir türlü çözemediler, sonra da vazgeçtiler. Oysaki belirtileri takip etseydiler, tekrar tekrar uygulayıp eninde sonunda pozitif sonuç alınacaktı. Bunun için dikkatli olun:

2- Bendeki diğer belirti ise gözlerimde oluşan ışık huzmesi oldu, öyle ki nasip duası sonrasında gözlerime bakan insanlar, adeta bir ışık demetine baktıklarını söyledi. Bunu kontrol etmek için bir aynaya karşı kendi gözlerinize bakmaya başlayın, hani biri sürme çektikten sonra gözleri bir farklı görünür ya, işte bu görüntü, sanki gözün içine çekilen bir sürme gibi bir manzara oluşturuyor.

3- Bedensel ağrıların ortadan kalkması ya da hafiflemesi de bir başka güzel işaret sayılır, çünkü bu dua, bir nevi serotonin ve dopamin etkisi yaratır, insanın bedensel ağrılarına şifa olur. Bu işareti, vücudunuzda meydana gelen müthiş bir rahatlama hissiyle anlayabilirsiniz, bu his, tatlı ve okşayıcı bir duygudur.

4- Nasip duasında başka belirtiler de çok değerlidir, ama yukarıdaki bu işaretler size yeterince bilgi verir zaten. Bu maddede, nasip duası için en elzem olan detayı, yani hırs meselesi detayını paylaşacağım, çünkü hırs ayrıntısı, demin de söylediğim gibi nasip duasında kilit bir role sahiptir. Peki hırs meselesi nedir?

Hırs faktörü, sözü edilen kitapta nasip duası için en büyük etken olarak tarif edilir, dua eden kişinin hiçbir hırsa kapılmadan hareket etmesi, içindeki tüm kötü duyguları silmesi, kınanası bütün bet düşüncelerden azade olması ve duanın bir vakti olduğunu bilerek hırs yapmadan beklemeyi bilmesi anlamına gelir.

Tabi buna bir de iyimserlik halini eklemek gerekir, zira iyimserlik hali, kişinin nasibine razı olarak Allah’ın takdiri doğrultusunda itiraz etmeden, her şeyi ilahi takdire bırakıp gerekirse tedbiri de terk etmesi manasına gelir, bunu yapabilen kişiler de nasip duasının feyzi ile gözü aydın ve gönlü memnun olur.

Son olarak şunu da söylemeliyim ki nasip duası, kısmetlerin açılmasını sağladığı gibi işlerin rayına girmesi, kesat ve hasatsızlık gibi problemlerin ortadan kaldırılması, hayırlı bir evlilik ile dünya evine girme ihtiyacı, rızık bolluğu ve şans açma gibi nimetlere de hizmet eder.

Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı ile ilgili okuyucu yorumları herkesi şaşırtıyor, bizi de gerçekten şaşırttı. Aşağıdaki mucizevi yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.
Buraya tıklayıp bu değerli eseri (Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı'nı) indirin.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir