Kaşık Büyüsü Muazzam Güçlü Hayatınız Değişebilir

Kaşık büyüsüne yönelik tüm ayrıntılar, nasıl yapılır ve nasıl bozulur?..

Kaşık büyüsü Lübnan’da ortaya çıktığı rivayet edilen ve oradan tüm dünyaya yayıldığı bildirilen oldukça kalıcı bir aşık etme, bağlama ve soğutma büyüsüdür. Uygulama tarzına göre iki zıt amaca hizmet edebildiği için çift ağızlı büyülerden biri sayılır.

 • Kaşık büyüsü Anadolu’da da tarih boyunca en sık başvurulan büyülerden biri olduğu gibi günümüzde bile hala birçok medyum tarafından sıklıkla uygulanmaktadır.

Bu yazımızda kaşık büyüsünün yapılışı ve bozdurulma yöntemleri hakkında ayrıntılı bilgiler vereceğiz. Yazımızın sonunda ise büyüden çok daha farklı ve etkili bir aşık etme ve kendine bağlama yöntemi hakkında tavsiyede bulunacağız.

Kaşık büyüsü bir duygu değiştirme büyüsüdür

Kaşık büyüsü insanların duygularını değiştiren bir uygulamadır. Büyü sırasında yapılacak kimi küçük değişikliklerle kişilere bambaşka duygular yaşatılabilir.

 • Aşık etme, soğutma, ihanet ettirme, kendi eli ile kendisine zarar verdirme, kişiyi huysuz biri haline getirme, irade zayıflatma ve nefret ettirme gibi onlarca farklı duygu kaşık büyüsü ile kişilere yüklenebilir.

Ancak tarihte kaşık büyüsü dendiği zaman daha çok büyünün aşık etme ve soğutma versiyonlarının anlaşıldığını ifade etmek gerekir. Zaten büyünün bu iki türü arasında çok ince farklılıklar vardır.

Kaşık büyüsü için gereken malzemeler

Kaşık büyüsü yapmak için gerekli malzemeler şunlardır:

 • İki adet tahta kaşık
 • Kaşıkları bağlamak için kırmızı ve siyah renkte iki farklı ip
 • Kaşıkların üzerine yazı yazmak için mavi mürekkepli kalem
 • Temiz beyaz bir bez
 • Bir miktar tuz

Buradaki malzemeler daha önce kullanılmamış olmalıdır. Çünkü büyü uygulamalarında eğer malzeme önceki dönemlerde kullanılmışsa büyü, malzemelerin sahiplerini de olumlu ya da olumsuz etkileyebilmektedir.

Kaşık büyüsü nasıl yapılmaktadır?

Kaşık büyüsü aslında vefk yazma esasına dayanan bir büyüdür. Vefk, büyü yapmak maksadıyla hazırlanmış yazılı metin anlamındadır.

Kaşık büyüsünde kullanılan iki tahta kaşık aslında aşık ettirilecek ya da birbirinden soğutulacak kadın ile erkeği temsil etmektedir.

 • Bu kaşıkların sap kısmına kadının ve erkeğin adındaki harflerin ebced hesabı ile çıkarılmış çeşitli sayılar yazılmaktadır. Ebced, Arap harfleri ile yapılan bir hesaplama tarzıdır.

Kaşıkların oyuk kısımlarına ise eski tabletlerden alınan kimi tılsımlı sözcükler yazılmaktadır.

Kaşık büyüsünde kullanılan alfabe genellikle Arap alfabesidir. Ancak nadir de olsa Süryani alfabesinin kullanıldığı kaşık büyüleri de vardır.

İlginizi Çekecek: Aşık Etme Büyüsü

Kaşık büyüsünün en önemli detayı:

Bağlanan kaşıkların yönü

Kaşık büyüsünde kaşıkların üzerine tılsımlı ifadeler yazıldıktan sonra kaşıklar birbirlerine kırmızı bir iple bağlanmaktadır.

Ancak bağlama sırasında dikkat edilecek çok önemli bir husus vardır:

Eğer kaşık büyüsü aşık etme maksadıyla yapılmışsa kaşıkların ağzı birbirini görecek şekilde bağlama yapılır. Şayet kaşık büyüsü soğutma büyüsü görevinde icra edilmişse kaşıkların ağzı ters tarafları gösterecek biçimde bağlama yapılır.

Kaşık büyüsünde düğüm sayıları neden önemli

Kaşıklar bağlanırken kaç adet düğüm atılacağı da son derece önemlidir. Çünkü kaşık büyüsü etkileri devamlı olan bir büyüğü değildir. Kaşıklar bağlanırken atılan her bir düğüm büyünün tesirinin devamlı olacağı bir yıla denk gelmektedir.

 • Kaşık büyüsü yapan kimi medyumlar sadece birkaç düğüm atmakla yetinmektedir. Çünkü bu medyumlara göre birkaç yıllık aşk, evlilikle neticelenecek veya bir kaç yıllık ayrılık kişilerin asla bir araya gelemeyecekleri kopukluklara yol açacaktır.

Bazı medyumlar ise kaşıkları bağlarken onlarca düğüm atar ve büyünün ömür boyu etkisini sürdürmesini ister.

 • Ancak burada düğün sayısını az atan medyumların bir endişesine de yer vermek gerekir:

Eğer büyü uygulamaları uzun bir zaman için yapılırsa kişileri çok daha derinden etkiler. Bu tarz büyüler bazen insanların delirmesine veya intihar etmesine neden olabilir. İşte bu nedenle büyü uygulamalarını geçici bir süreliğine yapmak daha mantıklıdır.

Kaşık büyüsünde kaşıkların kefenlenmesi aşaması

Kaşık büyüsünde üzerine yazı yazılmış ve kırmızı iple birbirine bağlanmış kaşıklar temiz beyaz bir beze iyice sarılır.

Beyaz kumaş, siyah bir iplikle bağlanarak düğümlenir. Kaşıkların kırmızı iple birbirine bağlanması sırasında kaç adet düğüm atılmışsa beyaz bezin bağlandığı siyah ipte de o kadar düğüm atılır.

Bir düğümün eksik ya da fazla olması dahi büyünün yön değiştirmesine neden olabilir.

Büyünün yön değiştirmesi ne demektir?

Büyü yapılırken yapılan küçük bir hatadan dolayı büyünün amacından saparak başka bir görev üstlenmesine büyünün yön değiştirmesi adı verilir.

 • Kaşık büyüsünde düğüm sayılarında tutarsızlık olursa büyü yön değiştirir ve kişilere çok farklı duygular yaşatır.

Büyünün yön değiştirmesinden etkilenen bazı insanlar karakterlerine hiç de uymayan tavırlar sergiledikleri için bazen komik durumlara düşerken bazen de maalesef ciddi sıkıntılar yaşayabilmektedir.

Kaşık büyüsünün son aşaması: defin merasimi

Birbirine bağlanmış ve daha sonra beyaz bir bezle muhafazaya alınmış kaşıklar bu aşamada yerleşim yerlerinden uzak bir yerde toprağa gömülmektedir.

Gömülme işlemi tıpkı insanların toprağa verilmesi gibi büyük bir ciddiyetle yapılmaktadır.

Gömülme işlemi bittikten sonra kaşıkların gömüldüğü yerin üstüne bir miktar tuz serpilir ve büyü tamamlanmış olur.

Kaşık büyüsü kaç günde tutar?

Kaşık büyüsü en güçlü ve en hızlı tesir eden büyülerden biridir. Büyünün son aşaması olan defin işlemi tamamlanır tamamlanmaz büyü etkilerini göstermeye başlar.

Büyünün en üst seviyede tesirini göstermesi için aradan 17 gün geçmesi gerekir. Bu süre diğer aşık etme ve soğutma büyülerine göre çok kısadır. Yani bu nispette kısa bir sürede etki eden başka bir duygu yönlendirme büyüsü yoktur.

Kaşık büyüsü bozdurulabilir mi?

Elbette ki tüm büyülerde olduğu gibi kaşık büyüsünün de bozdurulması mümkündür.

Kaşık büyüsü iki yolla bozdurulabilir:

Birinci yol birbirine bağlanıp gömülmüş kaşıkların bulundukları yerden çıkarılmaları, düğümlerin itina ile çözülmesi ve kaşıkların üzerindeki yazıların silinmesidir.

İkinci büyü bozma yolu ise Kuran-ı Kerim’den Felak ve Nas surelerini okumaktır. Bu iki surenin okunması ile en güçlü kara büyüler dahi hükümsüz bırakılabilmektedir. Söz konusu bu sureleri büyüye maruz kalan kişinin bir yakını da vekaleten okuyabilmektedir.

Aşk konusunda büyüden daha etkili ve daha hayırlı bir yol arayanlara önemli bir tavsiye

Büyü yapmak pek çok riski beraberinde getirmektedir. Çünkü tüm büyülerin kişilere zarar verme potansiyeli vardır. Bundan da önemlisi büyü yapmak 7 büyük günahtan biridir ve dinen kesinlikle caiz değildir.

 • İşte bu itibarla aşk konusundaki sorunlarına büyü ile çözüm arayan okurlarımıza çok daha hayırlı bir yol tavsiye etmek istiyoruz.

Çevirgel duası, surhubat duası, muhabbet duası, şahmeran duası gibi onlarca etkili aşk duasına yer veren En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları kitabını indirerek okuyun ve sevdiğinize daha emin bir yolla kavuşun:

En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı ile ilgili okuyucu yorumları herkesi şaşırtıyor, bizi de gerçekten şaşırttı. Aşağıdaki mucizevi yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.
Buraya tıklayıp bu değerli eseri (En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nı) indirin.

Şu yazı da ilginizi çekebilir: Ferec Duası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir