Kadınları Anlamak Bu Yöntemlerle Çok Kolay

kadınları anlamak

Kadınları Anlamak ve Farklı Soruların Gücü

Kadınları anlamak, onlarla iletişim kurmadan olabilecek bir şey değildir. Her ne kadar bazı durumlarda dışarıdan yapılan bazı gözlemler de onları anlamak adına güzel veriler sunsa da yine de herhangi bir kadınla iletişim kurmadan onu kavramaya ve onun bilinç seviyesine vakıf olmaya çalışmak neredeyse imkansızdır.

  • Bu nedenle herhangi bir kadını anlamak ve onun düşüncelerini tam manası ile kavramak istiyorsanız, ona birkaç konuda ilginç sorular yöneltebilirsiniz.

Mesela ona ‘özel bir yeteneğin olsaydı bunun ne olmasını isterdin’ şeklinde bir soru yöneltip onun bilinç seviyesini ve hayata bakışını ölçmeye ve test etmeye çalışabilirsiniz.

Yine şöyle bir soru yöneltebilirsiniz:

  • “Sence, seni diğer insanlardan üstün kılan özelliğin ya da yeteneğin nedir?”

Veya şöyle bir soru ile onun hayata bakışını test edebilirsiniz:

  • “Eğer ölümsüz olsaydın, nasıl hissederdin, neler yapardın ve bu durum sana ne ifade ederdi?”

Bu soruların tamamı kadınları anlamak adına, onların bilinç seviyesini ve farkındalık düzeyini test edebilmek için muhteşem sorulardır ve bir kadınla yapılacak bir sohbet esnasında bu soruların gücünü kullanmak, size gerçekten güç katacaktır.

kadınları anlamak

Bitmemiş Hikaye Yöntemi

Eğer yakından ilişki kurduğunuz bir kadın varsa, onun düşünce ve duygu dünyasını tam olarak anlamak istiyorsanız, bitmemiş hikaye olarak da bilinen yarım kalmış hikaye metodunu kullanabilirsiniz.

  • Burada kadına dair merak ettiğiniz herhangi bir konuyu belirleyip size açmadığı ve anlatmak istemediği bu konuyu deşebilmek ve ona itiraf ettirebilmek için kısa bir hikaye oluşturmalı ve bu hikayenin devamını onun getirmesini rica etmelisiniz.

Bu hikaye tamamlama olayı kadının düşünce ve duygu dünyasını gözler önüne sermek adına oldukça güzel ve etkili olacaktır.

Kadınları Anlamak ve Zenginlik Soruları

Bir kadını anlamak, onun yaşam tarzına vakıf olmakla da yakından ilgilidir ve kadının yaşam tarzı, aslında onun düşünce seviyesini biçimlendiren ve duygu dünyasını şekillendiren bir mahiyete sahiptir. Bu nedenle bir kadının içinde bulunduğu kültür ortamı, zenginlik ve fakirlik durumu, onun anlaşılmasına katkı sağlayacak faktörlerdir.

  • Eğer bir kadını gerçekten anlamak istiyorsanız ona zengin olması halinde neler yapabileceğini sorup onun cevaplarını incelikli bir şekilde ölçebilirsiniz. Çünkü zenginlikle alakalı sorulara verilen cevaplar, kadının hem düşünce dünyasını ve ufkunu hem de duygu dünyasını ve yeterliliğini açık ve net bir şekilde ortaya serecektir.

kadınları anlamak

Kadınları Anlamak için Din Konusunun Etkisi

Kadınların metafizik konusunda düşünceleri de yine din konusunda düşünmüş oldukları şeyler de onları anlamak ve kavramak adına son derece güzel veriler olabilir.

  • Bu nedenle bir kadını gerçek anlamda anlamak ve onun düşünce yapısına vakıf olmak istiyorsanız, bilhassa dini konularda ve metafizik hususlarda onunla hafif bir tartışma içerisine girip düşünce yapısını deşmeye ve onun hayata hangi açıdan baktığını kavramaya çalışabilirsiniz.

Dini konular ve metafizik problemler, birçok insanın hayata bakışını test edebilmek için son derece kullanışlı ve işlevsel konulardır.

kadınları anlamak

Bilim, Sanat ve Kültür…

Yine ilişki ve iletişim içerisinde olduğunuz ya da kendinize yakın hissettiğiniz ve size aşık olmasını istediğiniz bir kadının duygularını ve fikirlerini öğrenmek için bilim, sanat ve kültür konusunda kadının düşüncelerini anlamak da size katkı sağlayacak, iletişiminizi ve ilişkinizi güçlendirecektir.

  • Bu anlamda kadın; bilim, sanat ve kültürden hoşlanıyorsa bu konularda kendinizi geliştirip ona yakınlaşmaya çalışmalısınız. Şayet bu tür konulardan hoşlanmıyor, bunun yerine basit ve sıradan şeylerden hoşlanıyorsa ona bu tür konularla yaklaşmaya ve yakınlaşmaya gayret göstermelisiniz.

Fakat bir kadının ruhunu anlamak ve onun tam olarak nasıl düşündüğünü fark edebilmek istiyorsanız o kadının bilim, sanat ve kültür ile ilgili düşüncelerini öğrenmeye çalışabilirsiniz.

Bunun da yolu elbette ki ona güzel sorular sormak ve onun cevaplarını incelikli bir şekilde analiz etmekten geçer.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir