Kadınlarda Aşk Belirtileri Nelerdir, Şaşıracaksınız!

kadınlarda aşk belirtileri

Kadınlarda en yaygın aşk belirtileri nelerdir?

Kadınlar bir erkeğe âşık olmuşsa bunu farklı şekillerde belli etmekte olup bu davranışların büyük çoğunluğu istemsiz gerçekleşmektedir. Söz konusu davranışlardan bazıları şunlardır:

 • İlk yapılan davranış göz temasıdır. Âşık olan kadın, âşık olduğu erkeğin gözlerine bakar ve bunu yaparken hem göz bebekleri büyür hem de yanakları kızarır.
 • İlk görüşte etkilenen kadın, önce kaşlarını kısa bir süre için kaldırıp indirir, ardından ise yüzünde gizli bir gülümseme oluşur. Bu davranış tamamen istemsiz olup engellenememektedir.
 • Âşık olduğu erkekle konuşurken mutlaka ses tonunu düşürür ya da yükseltir. Aşk belirtileri arasında en fazla dikkat çeken davranışlardan bir tanesi budur. Buradaki amacı erkeğin ses tonuyla uyumdur.
 • Âşık olan kadın, konuşurken çenesi ya da yanakları ile oynar. Bunun dışında varsa yüzüğü ya da farklı bir takısıyla oynar. Erkekle birlikte gülen kadının konuşmaları karşısındaki erkeğe göre şekillenir.
 • Ortam ne kadar kalabalık olursa olsun kadın doğrudan âşık olduğu erkekle konuşmak istemekte ve ona odaklanmaktadır. Böyle ortamlarda konuşurken kadın saçları ile oynayabilir. Ayrıca konuşurken samimi gözükmek için hafifçe omuza dokunabilir.

Aşk Belirtileri Arasında Olan Kaçamak Bakışlar ve Gizli Gülümsemeler

 • Bazen de sırf kendini küçük göstermemek için sevdiği kadına küçük düşmanlıklar besleyebilmektedir. Fakat bu durumda bile kaçamak bakışlar atarak sevdiğini izlemeyi ihmal etmez. Çünkü içten gelen dürtüye engel olma mümkün değildir. Aşk belirtileri arasında kaçamak bakışlar da en fazla bilinenler arasında bulunmaktadır. Kaçamak bakışlar tanışmadan önce de sık sık yapılmakta olup ilk verilen sinyallerden bir tanesidir.
 • Sevdiği erkeğe her baktığında yüzünde gizli bir gülümseme oluşmaktadır.
 • Aşık olan kadınlarda gözlenen bir başka belirtisi ise konsantrasyon eksikliğidir. Yaptığı işe konsantre olamayan kadınlar, böyle dönemlerde oldukça eğlenceli olmaktadır.

kadınlarda aşk belirtileri

Kadınlarda ve Erkeklerde Görülen Ortak Aşk Belirtileri

 • Âşık bir kadın ya da erkek sevdiğine heyecanla bakar ve sevdiği kişi konuşurken onun nelerden bahsettiği çok önemli olmamaktadır. Sevdiği kişi ister saçma sapan şeyler anlatsın, ister normal bir durumu olduğundan farklı göstersin, hatta isterse yalan söylesin âşık olan kişi sevdiğini can kulağı ile dinlemekte ve ona her durumda hak verebilmektedir. Onu uzun uzun seyre dalar ve her haline hayranlık duyabilmektedir. Bütün bunlar aşk belirtileri arasındadır.
 • Âşık insan, sevdiği ile her daim beraber olmak ister. Her zaman sevdiği kişinin yanında olmak, onun yakınında bulunmak, bir an bile ondan ayrılmamak hatta varsa kendisini sevdiğinden ayıracak her türlü işten kurtulmak ister. Onun yanında bulunmanın yollarını arar ve sebepler oluşturmaya çalışır.

kadınlarda aşk belirtileri

Gizli Aşk Belirtileri

 • Sevdiğinden başka bir şey düşünemeyen kişiler söz konusu sevgilisi olduğunda önemli ya da önemsiz diğer tüm durumları görmezden gelebilir, sevdiğinin yanından ayrılmamak için bu durumları hesaba katmayabilir.
 • Âşık kişi sevdiğinden ayrılmak istemez ancak ayrılmasını gerektirecek bir durum olduğunda ise elinden geldiğince ağırdan alır ve yavaş davranır ki aşk belirtileri arasında gizli olanlardandır. Süreyi olabildiğince uzun tutar.
 • Âşık insan mutludur, heyecanlıdır ve âşık olmanın verdiği coşku ile cömertçe davranır, daha önceden kimseye vermek istemediği mallarını rahatlıkla dağıtır.
 • Aşk her insan için özeldir ve âşık kişi için sevdiği herkesten farklıdır. Onunla alelade bir ortamda olmak yerine baş başa kalabileceği yerde buluşmak ister. Âşık insan sevdiğine dokunmak onun ellerinden tutmak ve gözlerine bakmak ister.
 • Âşık kadın ya da erkek sevdiği kişi aklına geldiğinde neşeli ve hareketli iken bir anda durgunlaşabilir, yalnız kalıp inzivaya çekilip sevdiğini düşünmek isteyebilir. Hatta yemeden içmeden kesilebilir.
 • Sevgilinin sahip olduğu ne varsa âşık insan da onun gibi olmak isteyebilir, bir kıyafet ya da bir eşya alındığından hepsinden çift olacak şekilde almak aşk belirtileri arasındadır.

En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı ile ilgili okuyucu yorumları herkesi şaşırtıyor, bizi de gerçekten şaşırttı. Aşağıdaki mucizevi yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.
Buraya tıklayıp bu değerli eseri (En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nı) indirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir