İstiğfar Duası Nasıl Yapılır Gizemli Gerçekler

İstiğfar Duası Hakkında En Detaylı Anlatım ve Oldukça Garip Bilgiler!

Değerli mümin kardeşlerimiz, size bu yazımızda istiğfar duasının bütün ayrıntılarını en doğru bilgilerle aktarıp bu konuda tamamen bilgi sahibi olmanızı sağlamaya çalışacağız ve istiğfar duası ile alakalı oldukça ilginç ve mucizevi hususlar üzerinde de duracağız.

 • Şunu öncelikle ifade etmeliyiz ki istiğfar duası sadece kişinin tövbe ve mağfiret amacıyla Cenab-ı Hakk’a yöneldiği bir dua olmanın ötesinde aynı zamanda mucizevi özellikleri ile ve kişinin hayatını değiştirme potansiyeli ile ön plana çıkan ve İslam alimleri ve din büyükleri tarafından sıklıkla tavsiye edilen muhteşem bir duadır.

Yazı boyunca istiğfar duası ile hayatı değişen ve mucizelere şahit olan insanların yazdıklarını da okuyacak ve istiğfar duası konusunda İslam alimlerinin acayip ve hayret verici söylemlerine de tanık olacaksınız.

İstiğfar duası nasıl yapılır sorusuna cevap vermeden önce her mü’minin mutlaka ayda birkaç defa istiğfar duasını yapması gerektiği hususunu da ifade etmeliyiz ve bu önemli noktanın da altını çizmeliyiz.

 • Çünkü, bir insanın Cenab-ı Hakk’ın mağfiretini kaybetmesi ve onun rızası haricinde herhangi bir iş yapması, gerçek anlamda bir hasaret ve gerçek anlamda bir hüsrandır. Öyleyse mümin bir kul, aralıklı olarak, yapmış olduğu günahlar neticesinde tövbe ve istiğfar etmeli ve kainatın sahibi olan Yüce Allah’ın dergah-ı merhametine iltica edip günahlarından af talep etmeli, Allah’ın merhametini ve şefkatini kendisine celb etmeye çalışmalıdır.

Bu önemli hususa parmak bastıktan sonra şimdi de istiğfar duası nasıl yapılır sorusunun cevabına gelelim, yazının bundan sonraki kısmını dikkatli bir şekilde okuyun lütfen:

İstiğfar Duası Nasıl Yapılır?

اَللّٰهُمَّ أَنْتَ رَبّ۪ى لَا إِلٰهَ إِلَّا أَنْتَ خَلَقْتَن۪ى وَأَنَا عَبْدُكَ وَأَنَا عَلٰى عَهْدِكَ
وَوَعْدِكَ مَا اسْتَطَعْتُ أَعُوذُ بِكَ مِنْ شَرِّ مَا صَنَعْتُ أَبُوءُ لَكَ
بِنِعْمَتِكَ عَلَيَّ وَأَبُوءُ بِذَنْب۪ى فَاغْفِرْ ل۪ى فَإِنَّهُ لَا يَغْفِرُ الذُّنُوبَ إِلَّا أَنْتَ

“Allâh’ım! Sen benim Rabbimsin. Sen’den başka ibadete lâyık hiçbir ilâh yoktur. Beni Sen yarattın. Ben Sen’in kulunum. Ezelde Sana verdiğim sözümde ve vaadimde hâlâ gücüm yettiğince durmaktayım. İşlediğim kusurların şerrinden Sana sığınırım. Bana lûtfettiğin nîmetleri yüce huzûrunda minnetle anar, günahımı îtirâf ederim. Beni affet, şüphe yok ki günahları Sen’den başka affedecek kimse yoktur.”

Yukarıda hem orijinal metnini hem de Türkçe mealini vermiş olduğumuz istiğfar duası, kişinin kendisini hazır hissettiği herhangi bir zaman diliminde Allah’a yönelip içtenlik ile okuması gereken ve okurken de tövbe ve istiğfar ile dolu olması gereken bir niyazdır.

Bu niyaz, özellikle İslam alimlerinin beyanları doğrultusunda telaffuz edildiğinde ve okunduğunda, 7 defa üst üste okunursa, kişi bütün günah kirlerinden arınmış ve masum bir insan haline gelmiş olur.

 • Aynı zamanda bu kişi Allah’ın izniyle yeni doğmuş bir bebek gibi bütün günahlarını geride bırakmış ve bütün sıkıntılarından arınmış bir şekilde Allah’ın sevgili bir kulu ve merhamet ile yüceltilen bir şahsiyeti olarak hayatına devam eder.

Evet, bu mübarek duanın nasıl yapılması gerektiğini ifade etmeye çalıştığımız yukarıdaki kısımdan sonra şimdi de yazı başında ifade ettiğimiz her derde deva olan bu mübarek duanın ayrıntıları üzerinde duralım:

İstiğfar Duası Aslında Her Derde Deva Bir Niyaz!

Yukarıda da ifade ettiğimiz gibi istiğfar duası kişinin hemen hemen her türlü sıkıntıdan uzak durması ve her türlü muradını meşru bir şekilde elde etmesi için okuyabileceği muazzam bir potansiyel içermektedir ve bu yönüyle bu niyaz, hakikaten müthiş bir güce sahiptir.

Öyle ki, bu duanın fakirlik içerisinde olan insanların zenginliğe kavuşmak için okuyabileceği bir niyaz olduğunu söylemek mümkün olduğu gibi, aynı zamanda aşk ve muhabbet konusunda acı çeken insanların bu dertlerinden kurtulmalarına vesile olduğu da bilinmektedir.

 • Bunun yanı sıra kişinin gün içerisinde yaşamış olduğu bütün mutsuzlukların ve huzursuzlukların telafisi ve bertaraf edilmesi için istiğfar duası okunabileceği gibi, yine kişinin insan ilişkilerinde ve diyaloglarında daha samimi ve daha şirin görünmesi maksadıyla da bu mübarek dua okunabilir.

Şimdi bu duanın farklı konularda kaç defa okunması halinde hangi sıkıntılara deva olabileceğine ve din büyükleri tarafından hangi hususlarda okunması gerektiği noktasına değinelim, lütfen dikkatli bir şekilde okumayı sürdürün:

İlginizi Çekecektir: Kısa Dualar

İstiğfar Duası Farklı Konular için Kaç Defa Okunmalıdır?

√ Yukarıda da temas ettiğimiz gibi bu dua, kişinin günah kirlerinden arınması maksadıyla okunduğunda ve 7 defa telaffuz edildiğinde Allah’ın izniyle kişi bütün günahlarından kurtulup masum bir insan haline gelecektir.

 • √ Yine duayı 3 defa şirinlik ve tatlılık maksadıyla okursanız, insani ilişkilerinizde ve diyaloglarınızda karşı tarafın size çok daha içtenlikli davrandığını ve sizi adeta baş tacı haline getirdiğini fark edeceksiniz. Çünkü bu duayı şirinlik ve tatlılık amacıyla (yani insanların size itibar etmesi maksadıyla) okuduğunuzda kısa zaman içerisinde duanın etkisini üzerinizde görecek ve bizzat kendiniz de aynaya baktığınızda bu neticeyi almış olacaksınız.

√ İstiğfar duasını gece uyumadan önce fakirlikten kurtulmak ve borçlarını eda edip bolluk ve berekete kavuşmak amacı ile okuyan insanlar, yine Allah’ın izniyle fakirlik illetini geride bırakıp zenginlik ve bolluk içerisinde bir hayata mazhar olarak ve diğer insanlara yardımcı olarak hayatlarını geçireceklerdir. Bu dua fakirlikten kurtulup bolluğa kavuşmak maksadıyla gece uyumadan önce 11 defa üst üste okunmalı ve bu niyet ile uykuya dalınmalıdır.

 • √ Kişinin herhangi bir şahsın aşkına talip olma durumunda ve o kişinin aşkını kendisine celb etme hususunda mutlaka ama mutlaka istiğfar duasını da okuması gerektiği ifade edilir. Çünkü bu mübarek dua aynı zamanda karşı tarafın muhabbetini kazanmak ve onun kalbine aşk mührü basabilmek için tatbik edilebilecek müthiş bir dua hükmündedir. Şöyle ki:

Karşı tarafın kalbine aşk mührünü basabilmek için bu duayı bu niyet ve bu amaç çerçevesinde günde 1 defa okumalı ve 7 gün boyunca duayı tatbik etmeye devam etmelisiniz.

Gördüğünüz gibi istiğfar duası kişinin en başta Cenab-ı Hakk’a yönelip tövbe etmesi ve günahlarından dolayı pişmanlık gösterip nedamet gözyaşları dökmesi ile tatbik edilebilecek bir dua olmasına rağmen, aynı zamanda her türlü sıkıntının giderilmesi ve bir müminin hayatı içerisinde karşılaşabileceği her türlü durumu bertaraf edebilmesi için okunabilecek bir dua hükmündedir de.

Bu anlamda bir okurumuzun aşağıdaki beyanlarını dikkatli bir şekilde okumanızı tavsiye ederiz:

İstiğfar Duası Sayesinde Hayatı Değişen ve Zenginliğe Kavuşan Biri Neler Söyledi?

 • “Daha önce maddi sıkıntılar içerisinde bulunduğum için günah kirine bulaşmak zorunda kalmıştım ve bu nedenle vicdan azabı ile yanıp tutuşmanın acısını sürekli bir şekilde içimde hissetmekte bu durumdan kurtulabilmek için elimden gelen her şeyi yapmakta idim.
 • Öyle ki bulaşmış olduğum günah beni vicdanen takip ediyor, bana vicdan elemlerinin en zehirlisini ve en kirlisini yaşatıyordu. Böyle bir durumda Cenab-ı Hakk’a yönelip istiğfar duası etmem gerektiğini ifade eden çok değerli bir arkadaşımın bu kıymetli tavsiyesine kulak verip istiğfar duasını her gün 7 defa okumaya başladım ve bunu bir ay boyunca sürdürdüm.
 • Neticesinde bütün işlerim yoluna girdi ve fakirlik iletinin yakamı yavaş yavaş bıraktığına şahit olmaya başladım, bununla birlikte kendimi vicdanen bir kuş gibi hafif hissetmeye ve anadan doğmuş bir bebek gibi masum bir şekilde görmeye başladım.
 • Çünkü bu duanın bereketi ve fazileti ile tabii ki Yüce Rabbimin de merhameti ile hem maddi anlamdaki musibetlerden uzak durmaya hem de kendimi vicdanen rahatlamış bir şekilde hissetmeye başladım.
 • Şimdi çevremde bulunan bütün insanlara istiğfar duasını tavsiye etmekteyim, çünkü bir insan kirlerinden arınıp tertemiz bir insan haline geldiğinde, o kişi gün içerisinde her türlü işinde de muvaffak oluyor ve Allah’ın izniyle türlü türlü güzelliklere nail olmanın şerefine ulaşıyor.”

Bu önemli noktaların altını çizdiğimize göre istiğfar duası ile ilgili yazımızı bitirmeden evvel çok önemli bir dua kitabı tavsiyesi ile sizi Allah’a emanet ediyoruz:

İstiğfar Duası ve Kenzül Dua Kitabı Tavsiyesi

Bu dua kitabını şiddetle ve kesinlikle tavsiye etmekteyiz, zira şimdiye kadar bu mucizevi duaların etkisini kendi hayatında bizzat gözlemleyen binlerce insanın yaşamış olduğu mucizevi değişimler bizi de hayrete düşürdü. Bu nedenle her seferinde kıymetli okurlarımıza bu değerli eseri tavsiye etmekteyiz.

Kitabın indirme linkini ve bazı okuyucu yorumlarını aşağıya aldık:

Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı ile ilgili okuyucu yorumları herkesi şaşırtıyor, bizi de gerçekten şaşırttı. Aşağıdaki mucizevi yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.
Buraya tıklayıp bu değerli eseri (Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı'nı) indirin.

Dua kültürü konusunda daha detaylı bilgiler edinmek ve farklı dualarla hayatınıza yön vermek isterseniz, sitemizde bulunan değişik yazılarımızı da mercek altına almalısınız.

Mesela şu yazıyı da okumalısınız: Dua Ayetleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir