İnsanları Yoksulluktan Kurtaran Özel Zenginlik Duası

Bu Zenginlik Duaları Herkese Mutlaka Fayda Sağlıyor

Zenginliğe kavuşmak ve bolluk dilemek, her Müslümanın hakkıdır; çünkü Cenabı Hak, yaratmış olduğu kulunun başta kendisine iman etmesini sonrasında ise kendisinden başka herhangi bir varlıktan yardım talep etmemesini ister.

  • Bu nedenle zenginlik duası kişinin Cenabı Hakka yönelerek Ondan başkasından yardım talep etmemesi niyetini ortaya koyduğu için son derece önemli ve hayati bir yere sahiptir.

İşte bu yazımızda bir kişinin bolluk, bereket, fazilet ve varlık içerisinde yaşayabilmesini sağlayacak 3 tane çok etkili zenginlik duasından bahsedeceğiz, ardından da birkaç esmanın kişiyi zenginlik ve berekete nasıl ulaştırabileceği konusuna temas edeceğiz.

  • Bu nedenle yazıyı dikkatlice okuyup bereket bolluk ve fazilet içerisinde ve varlık dolu bir hayat yaşayabilmek için duaları da dikkatlice yapmaya çalışmalısınız.

Hazreti Muhammed’in bizzat uyguladığı ve kendisine danışanlara da tavsiye ettiği bir zenginlik duası ile başlayalım:

Peygamber Efendimizin Tavsiyesi Olan Zenginlik Duası

Rivayetlere göre yoksul bir kişi asrı saadet döneminde Hz Muhammed’in yanına gelerek kendisine zenginlik ve bereket nasip olması için hangi duayı yapması gerektiğini sorduğunda Peygamber Efendimiz Aleyhisselatu Vesselam şu duayı günde 3 defa okunması gerektiğini bildirmiştir:

“Allahümme Ya Ganiyyü,Ya Hamidü,Ya Mübdiü,Ya Mu’idü,Ya Rahimü,Ya Vedüd.Eğnini bi Halalike an Haramike ve bi Fadlike Ammen Sivake.”

İslam alimlerinin ve tarihçilerin aktarımlarına göre Peygamber Efendimiz Aleyhissalatu Vesselam’ın yanına gelen ve yoksulluktan şikayet eden bu kişi, yukarıdaki duayı sabah bir defa, öğle vaktinde de 1 defa ve gece uyumadan önce de 1 defa yaparak gün içerisinde toplamda 3 kez yaptıktan sonra, yoksulluk illetini tamamen geride bırakmış, varlık ve bereket içerisinde bir ömür yaşamanın saadeti ile hayatını geçirmiştir.

Yukarıdaki duayı siz de gocunmadan ve yüksünmeden, günde 3 defa yapabilirsiniz ve bu konuda tembellik göstermezseniz Allah’ın izniyle zenginlik ve bereket, bolluk ve varlık size de akıp gelmeye başlayacaktır.

İlgili Yazı: Burçların Özellikleri

Sahabelerin Zenginlik Duası

“Bismillahirrahmanirrahim Kulillahumme malikel mülki tü’til mülke men teşaü ve tenziul mülke mimmen teşaü ve tüızzü men teşaü vetüzillü men teşaü bi yedikel hayr inneke ala külli şey’in kadir Tülicül leyle fin nehari ve tülicün nehara fil leyli ve tuhricül hayye minel meyyiti ve tuticül meyyite minel hayyi ve terzüku men teşaü bi gayri hisab.”

Rivayetleri incelediğimizde ve Peygamber Efendimiz’in kutlu dönemini (yani onun yaşadığı yılları) mercek altına aldığımızda o dönemde yaşayan sahabe efendilerimizin de yoksulluktan ve fakirlikten kurtularak berekete, bolluk ve varlığa kavuşabilmek için zenginlik duası yaptıklarını rahatlıkla görebiliriz.

  • İşte sahabe efendilerimizin yapmış olduğu zenginlik duasını yukarıya aldık, ne var ki bu duanın yapılışı sırasında bazı hususlara dikkat etmek gerektiği de vurgulanmıştır, şöyle ki:

√ Kişi yukarıya almış olduğumuz ve sahabelere ait olduğunu bildirdiğimiz zenginlik duasını yaparken abdestli olmalı ve iki rekat nafile namaz kıldıktan sonra okumalıdır.

√ Bir insan bu duayı yatsı namazını eda ettikten sonra iki rekat nafile namaz kılıp sonrasında da abdestli bir şekilde okursa bütün servetlerin ve hazinelerin kapısı bu kişiye açılır ve bu kişi bütün borçlarını eda ederek bütün sıkıntılarından kurtulmuş olur. Bu rivayetler gerçektir ve çok önemlidir.

Peygamber Efendimizin Hz Ali’ye Öğretmiş Olduğu Zenginlik Duası

“Allahümme yâ ğaniyyu yâ hamidu yâ mübidu yâ mûîdu yâ rahîmû yâ vedûd. Eğninî bi halâlike an harâmike ve bi-fadlike ammensivâk.”

Tarihçilerin ve İslam alimlerinin aktardığı bir başka zenginlik duası da yine Peygamber Efendimiz Aleyhissalatu Vesselam’ın Hz Ali’ye öğretmiş olduğu duadır ve yukarıdaki gibidir.

  • Bu zenginlik duasını bir kişi her sabah uyandıktan sonra 3 defa üst üste okursa, o kişinin bütün borçları kısa süre içerisinde silinecektir ve o kişi rivayetlere göre Uhud Dağı kadar borcu bile olsa kısa süre içerisinde bunları kapatarak varlık ve huzur içerisinde yaşamını sürdürmeye başlayacaktır.

Nitekim İslam tarihçileri yukarıdaki duayı yaparak bütün borçlarını kısa sürede giderip varlık ve nimete mazhar olan, Cenabı Hakk’ın ihsanları içerisinde yüzen binlerce insan olduğunu bize açık ve net bir şekilde aktarmışlardır.

Tüm bu duaların yanı sıra, aynı zamanda çok güzel zenginlik duası esmaları olduğunu da ifade etmeliyiz ve bunların da bir kısmını aşağıya almalıyız.

Zenginlik Duası Esmaları

“Ya Zel Celali Vel İkram”

Bir kişi bu esmayı günde 21 defa düzenli bir şekilde okuyup bunu 3 hafta boyunca devam ettirebilirse, o kişinin gönlündeki zenginlik arzusu da amacına ulaşacak ve o kişi aynı zamanda başarıdan başarıya da koşmaya başlayacaktır.

√ Yine rivayetlere göre Ya Rahim esması her namaz sonrasında 279 defa okunursa, Cenabı Hakk’ın servet ve nimet hazineleri tamamen açılacak ve bu okumayı gerçekleştiren kişi de bolluk içerisinde bir hayat ile ödüllendirilecektir.

  • √ Ya Latif ve Ya Kerim esmaları birlikte okunarak toplamda her gün 9 defa okunduğunda (yani 9 defa Ya Latif esması çekildiğinde ve ardından da yine 9 defa Ya Kerim esması çekildiğinde) kişi lütuflar içerisinde ve ikramlar ile dolu bir hayata nail olacaktır inşallah.

√ Yine Cenabı Hakk’ın nihayetsiz bir servete sahip olduğunu ve sonsuz bir kudret ile dolu olduğunu ifade eden ya Gani ve Ya Muğni esmaları günde 1000 defa okunursa, bu okuma işlemini gerçekleştiren kişi müthiş bir makama kavuşup insanların parmakla gösterdiği bir zenginlik içerisinde hayatını idame ettirecektir inşallah.

Şu tavsiyemiz de çok çok önemli:

Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı ile ilgili okuyucu yorumları herkesi şaşırtıyor, bizi de gerçekten şaşırttı. Aşağıdaki mucizevi yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.
Buraya tıklayıp bu değerli eseri (Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı'nı) indirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir