Hayırlı Eş Duası Yüzünüzü Güldürecek İnşallah

hayırlı eş duası

Hayırlı eş duası özel hayatta saadet kapılarının açılmasına vesile olur

Evlenmeyi düşünen hemen herkes karşısına iyi bir kulun çıkmasını istemektedir. Hayırlı bir evlilik gerçekleştirerek mutlu bir yuva içerisinde yaşamayı herkes çok ister. Bazen kişilerin karşısına doğru insan çıkmaz bazen de evlilik için doğru zaman olmayabilir. Evlilik ciddi bir kurum olduğu için korkup yanaşmayanların da sayısı azımsanmayacak kadar çoktur.

Hayırlı bir evlilik yapmak ve böylece mutlu bir yuvaya kavuşmak isteyen müminler hayırlı eş duası okuyarak bu muratlarının gerçekleşmesini yüce Allah’tan dileyebilirler.

İslam toplumunda var olan helal daire kavramı için evlilik gerekli görülmektedir. Kulların hem nefsani yanlışlardan uzak durması hem de çoğalarak bir aile olması istenilmektedir. Allah’ın hoşnut olacağı bir evlilik gerçekleştirerek huzur bulmak herkesin tek temennisidir.

Huzurlu ve mutlu bir yuva kurmak için pek çok kişi hayırlı eş duası okuyarak yüce Allah’tan dileğinin gerçekleşmesini niyaz etmektedir.

hayırlı eş duası

Hayırlı Eş Duasının Okunma Usulü Nasıldır?

Evlenmeye niyet eden her kimse evlenmek için dua okuyabilir. Şimdiye dek hayırlı biri karşısına çıkmamış kişiler, yeni evlenme çağına gelenler, daha önce talihsiz bir evlilik yaşayanlar, evlenmek için biraz yaşı geçen herkes evlenmeyi gerçekten istediği vakitte bu duayı okuyarak kendisi için doğru kişinin karşısına çıkarılması adına Allah’a dua eder. Yüce Allah mutlu bir yuva kurulması için mutlaka hayırlı olanı kullarına nasip edecektir.

Hayırlı Eş Duası Nasıl Yapılmalıdır?

Evlenmek isten kişiler hayırlı eş duasını okuyacakları vakit tam huşu içinde dua etmek adına yalnız ve abdestli olmalıdır. Abdestli edilen duaların fazileti çok daha başkadır. Bu nedenle abdest konusunda hassas olunuz.

Dua edilen günlerde küçük de olsa bir miktar sadaka verilmesi inşallah hayırlı sonuçlar elde edilmesine vesile olacaktır. Ayrıca dua edilirken aceleci olmamak ve hayırlı bir kısmet ile nasiplenene kadar dua etmeye devam etmek de tavsiye edilmektedir.

Ayrıca ezanlardan sonra, bayram sabahları, kandil geceleri, Cuma günleri, sela ve ezan arasında edilen duaların çabuk kabul olduğu söylenilmektedir.

Aklınızdan çıkarmamamız gereken tek şey gerçek niyetinizle ve tüm kalbiniz ile sadece alemlerin Rabbi olan Allah’tan en hayırlısını dilmenizdir. Allah dualarınızın karşılığı olarak en hayırlı olanı size zaten nasip edecek ve güzel bir yuva kurmanızı sağlayacaktır.

hayırlı eş duası

Hayırlı Eş Duasının Sözleri ve Türkçe Karşılığı

Kuranda yer alan Furkan suresinin 74. ayeti de evlenmek için dua olarak okunmaktadır. Dua hükmünde okunan ayetin sözleri ve Türkçe meali şöyledir:

Bismillahirrahmanirrahim

Vellezıne yekulune rabbena heb lena min ezvacina va zürriyyatina kurrate a’yüniv vec’alna lil müttekıyne imama. (amin)

Ayetin Türkçe karşılığı

Onlar, “Ey Rabbimiz! Eşlerimizi ve çocuklarımızı bize göz aydınlığı kıl ve bizi Allah’a karşı gelmekten sakınanlara önder eyle” diyenlerdir. (Furkan-74)

hayırlı eş duası

Duayı Okuyacak Müminler Hangi Sureleri ve Esmaları Okumalıdır?

Duanın tesirini artırmak için mümin kadınlar ve mümin erkekler gün içinde fırsat buldukça şu surelerden bir ya da birkaçını okumalıdır:

  • Nisa suresi
  • İnşirah suresi
  • Duha suresi
  • Meryem Suresi

Büyük alimler hayırlı eş duasını okuyan müminlerin devamlı Ya Cami, Ya Vedud, Ya Mucib ve Ya Kadir esmalarını zikretmelerinin inşallah dualarının karşılık görmesine vesile olacağını beyan etmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir