Hayatımızı Derinden Etkileyen 3 Gizli İlim

Gizli İlimler Günümüzde de Etkili Oluyor

İkinci Dünya Savaşına kadar gizli ilimler dünyada fantastik birer konu olarak değerlendiriliyordu. Ancak savaşın en şiddetli dönemlerinde başta Almanlar ve Ruslar olmak üzere pek çok ülkenin gizli ilimlere başvurması konuya bakışı tamamen değiştirdi.

70’li yıllardan sonra ise bilim adamları gizli ilimlerin “sır perdesini” araladı ve gerçekler apaçık ortaya döküldü. Fakat ne olduysa oldu ve konu yeniden sır perdesinin ardında gizlendi. Çünkü dünyayı yönetenler bu gizli ilimlerin halk kitleleri tarafından bilinmesini istemiyordu.

Bu yazımızda gizli ilim olarak kabul edilen uygulamalardan 3 tanesi hakkında ilginç bilgiler vereceğiz.

Keyifli okumalar dileyerek maddelerimize geçiyoruz. İşte bazı enteresan gizli ilimler:

“Kıyafetname” en fazla ilgi duyulan gizli ilimlerden biridir

Kıyafetname bir insanın dış görünüşüne bakarak onun karakteri ve kaderi hakkında fikir yürütme sanatıdır.

Bu gizli ilmin el falı ve yüz falı gibi popüler görünümleri olsa da kıyafetnamelerin asıl bilgileri halkla paylaşılmamaktadır.

İstanbul’da büyük kütüphanelerin arşivlerinde asıl kıyafetname metinleri olsa da bunlar okuyuculardan gizlenmektedir. Benzer bilgiler Londra’da ve Moskova’da da bulunmaktadır.

Kıyafetname adı ile kamunun bilgisine açılan tek kitap Erzurumlu İbrahim Hakkı’nın Marifetname adlı kitabıdır. Ancak bu eser uzmanların gözünde “vasatın altında” bir kaynak olarak değerlendirilmektedir.

Günümüzde pek çok ülkenin kritik görevlere eleman seçerken kıyafetname eserlerindeki verileri göz önünde bulundurduğuna dair bilgiler vardır.

Ancak bu gizli ilmin kullanım alanının çok daha geniş olduğu yönünde görüşler ileri sürülmektedir.

Devlet başkanlarının daha küçük yaşlardan itibaren seçildiği, bazı zeki insanların kaza süsü verilerek öldürüldüğü, insanlar üzerinde korkunç deneyler yapıldığı ve bazı insanların ömür boyu takip edildiği yönünde görüşler dile getirilmektedir.

Burada ifade edilenler abartılı yaklaşımlar olarak görülebilir. Ancak bir insanın yüzüne bakarak Nikola Tesla kadar zeki olduğunu anlamak veya Büyük İskender nispetinde bir savaş dehası olduğunu bilmek çok ciddi bilgilere ulaşmak demektir. Zira unutulmamalıdır ki tarihe yön verenler insanlardır. Eğer tarihin yönünü değiştirecek kadar yetenekli insanlar önceden keşfedilip bir şekilde yönlendirilirse tarihe de yön verilmiş olacaktır.

Masallardan gerçeğe evrilen bir gizli ilim: “metamorfoz”

Metamorfoz bir insanın çok kısa süre içinde şekil değiştirmesi veya bir yerden bir yere gitmesidir.

Masallarda kahramanların kılıktan kılığa girmesi ve bir yerden bir yere çok hızlı yol alması metamorfoz özellikleridir.

Tarihte uzun mesafeleri kısa sürede kat etmek için çeşitli yöntemlere başvuran insanlar çıkmıştır. Ulaşım araçlarının henüz gelişmediği dönemlerde çok kısa sürelerde uzak yerlere gidip gelen insanlara ait olaylar anlatılmaktadır.

Günümüzde ses duvarını aşan uçakların yapılması ve ışınlama teknolojisi ile ilgili deneylere ağırlık verilmesi bu gizli ilmin farklı yansımaları olarak görülebilir.

Bazı araştırmacılar ışınlanma gibi ileri metamorfoz tekniklerinin yüzyıllardır bilinip uygulandığını iddia etmektedir.

Günümüzde de yüz tanıma sistemlerini kullanan bazı bilim adamları insanların gerçekten bir yerden bir yere uçaktan daha hızlı gittiklerini iddia etmektedir. Çünkü yüz tanıma sistemlerine takılan bazı insanların birkaç dakikada dünyanın başka bir köşesindeki yüz tanıma sistemine takılması hiçbir şekilde izah edilememektedir.

Günümüzde de yaygın biçimde başvurulan bir gizli ilim: “ilmi simya”

İlmi simya denilen gizli ilim maddeleri değiştirme veya yeni maddeler elde etme sanatıdır. Tarihte daha çok bakırı işleyip altına dönüştürme faaliyetiyle bilinmiştir.

Ancak ilmi simyanın asıl uğraş alanı ilaçlardır. Bu ilmin üstatları tarafından yapılan öyle ilaçlar vardır ki insanlarda olumlu-olumsuz çok farklı değişikliklere yol açmaktadır.

Eski büyü kitaplarının neredeyse tamamında hangi bitkiden nasıl ilaçlar yapılabileceğine dair bilgiler veren bölümler bulunmaktadır. Bulunması zor olan ve çok büyük kıymet biçilerek satılan bu büyü kitaplarının en önemli alıcıları ise dünya çapında bilinen ilaç firmalarıdır.

Günümüzde ilmi simya sadece ilaç yapımı ile ilgilenmemekte aynı zamanda gıda sektöründe de etkili olmaktadır. Özellikle bazı içecek ve yiyecek markalarının formülünün insanlardan gizlenmesi ciddi şüpheler uyandırmaktadır. Bu gıdaların içindeki bazı maddelerin kitleleri yönlendirdiği iddiası son zamanlarda açıkça dile getirilmektedir.

Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı ile ilgili okuyucu yorumları herkesi şaşırtıyor, bizi de gerçekten şaşırttı. Aşağıdaki mucizevi yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.
Buraya tıklayıp bu değerli eseri (Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı'nı) indirin.

 

Dilerseniz konuyla alakalı olarak Papaz Büyüsü başlıklı yazımızı da okuyabilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir