Güzellik Duası ile Tarifi İmkansız Güzellikler Yaşadım

Güzellik Duasının Tanımı Nedir, Okurken Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor?

Duaların gücüne inanarak okunduğu surette mutlaka yerini bulduğu bilinmektedir. Dua ile yalnızca Rabbimizden istekte bulunmak gerekmektedir. Yüzleri adeta nurlaşan bazı insanlar vardır. Yüzlerinden akan nur ile sanki tertemiz bir kalbe sahip oldukları düşünülmektedir. Bu nedenle de bu insanların güzellik duası okuyup okumadıkları merak unsurudur.

 • Dua etmek zaten başlı başına bir güzelliktir. Allah’a ibadet ediyor olmak da insanları bu manada daha güzel kılmaktadır. Bu nedenle fırsat bulduğumuz her an dua etmek bizim elimizdedir. Güzellik duası, aslında hacet ve istek duası olması nedeni ile etrafınıza bu duayı okuduğunuzdan bahsetmemeniz, nazarlardan korunma adına daha etkili olacaktır.

Güzellik Duası Hangi Durumlarda Okunmalıdır? 

Dua aslında her zaman okunmalıdır. Fakat bazı duaların zamanı vardır. Bu dualar o vakit içerisinde okunduğu surette daha etkili olmaktadır. Bu duanın zamanı da yatsı namazından sonraki vakit olmaktadır.

 • Allah’ın izniyle güzellik duası ile kalbinizin güzelliği adeta yüzünüze yansır hale gelecektir. Güzellik duası adına söylenenlere bakıldığında temiz bir kalbin yüze de yansımasından söz edilmektedir.  Zaten bu dua ile yüzünüzün daha da güzelleşip adata nurlandığını hissetmiş olacaksınız.

Bu duruma inanma adına ise her şeyin ancak Rabbimiz katında kabul gördüğünden şüphemiz yoktur. Bu nedenle dileyen herkes bu duayı okuyabilir ve çevresine de bahsedebilir. Her türlü dilek için okunan bu dua yüzünüzü güzelleştirecektir inşâallah.

Güzellik Duası Orijinali Nasıldır? 

“Lillezine ahsenul husna ve ziyadeh, ve la yerheku vucuhehum katerun ve la zilleh, ulaike ashabul cenneh, hum fiha halidun.”

Bu mübarek duayı yaparken hem Türkçe anlamını tefekkür edip düşünmek zorundasınız hem de aşağıdaki ayrıntıları uygulamak zorundasınız, bunları yapmazsanız dua hükümsüz olur, bunun için dikkatli olun. 

İlgili Yazı: Yardım Duası ile Tüm Sıkıntılarınıza Çare Dileyebilirsiniz

Güzellik Duası Hangi Durumlarda Tesirli Olur? 

Dua isminden dolayı birçok kişide şüphe uyandırmıştır. Fakat çok eski kaynaklarda yani el yazması ile yazılmış olan dua kitaplarında bu duaya rastlanmıştır. Ayrıca duanın iyisi ve kötüsü olmaz diyerekten okumakta fayda vardır.

 • Sadece güzellik duası değil de bütün dualar okunduğunda kişide nurlu bir yüz oluşturması olasıdır. Çünkü temiz bir kalple yapılan ibadet, kişilerin yüzlerine ayna gibi yansımaktadır. Bu nedenle de yansımanın etkisi yüzlerden okunmaktadır.

Yüce Rabbimiz insanları yaratırken hepsini ayrı bir güzellikte yaratmıştır. Ama her ne olursa olsun nurlu bir yüz çoğu kişiye nasip olmamaktadır. Bu nedenle nur yüzlü bir ifade ile karşılaşmak istiyorsanız bu duayı okumanızda büyük faydalar vardır. 

Güzellik Duası Nasıl Yapılmalıdır? 

Dualar içten ve samimi olarak yapıldığı sürece aslında her alanda okunabilir. Dilediğiniz her zaman açıp okuyabilirsiniz. Ezberinizde yer alan duaları ise ister yolculuk esnasında, ister yolda yürürken vs. gibi birçok yerden de okuyabilirsiniz.

Güzellik duası ise bunlar arasında yer alan dualardandır. Her an okuma şansınızın olmasının yanı sıra alışkanlık haline getirerek okumak daha etkili olacaktır. İyi insanların ve temiz kalbe sahip olan insanların zaten bu kalpleri adeta yüzlerine yansımıştır.  Bu dua yapılırken;

 • İçten ve samimi olunmalıdır
 • Duanın tesirine inanarak okunmalıdır
 • Yalnızca Yüce Rabbimizden istenmelidir
 • Okumaya düzenli olarak devam edilmelidir
 • Günde bir kez okumanız etkili olacaktır
 • Okumadan önce abdest almanız gerekmektedir
 • Dilek ve hacet duası adı altında yer almaktadır
 • Hacet duası olması nedeni ile okurken başkalarına söz etmemeniz gerekmemektedir
 • Okumak için uygun vakit olan vakit ise genellikle yatsı namazından sonraki vakitlerdir. 

Güzellik Duasının Türkçe Anlamı Nedir?

Anlamı itibari ile de Yüce Rabbimizden daha nurlu ve temiz bir yüz istenmektedir. Bunun yolu da öncelikle kalplerimizi temizlemekten geçmektedir. Bu nedenle ilk önce kötü ve fesat düşüncelerden arınmak gerekmektedir. İş böyle olunca da zaten kalbimizin güzelliği yüzümüze yansıyacaktır. Güzellik duası ile de işin boyutu daha da değer kazanacaktır. Bu duanın anlamı itibari ile

 • Yüce Rabbimizden nur yüzlü olmak talep edilmektedir.
 • Kalp gözümüze ferahlık getirmesi istenmektedir.
 • İyilik ederek mükafatını en güzel şekilde yüzümüze yansıtılması dilenmektedir.
 • Kişiler tarafından sevilmek istenmektedir.

Şu tavsiye de çok özel ve güzel:

En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı ile ilgili okuyucu yorumları herkesi şaşırtıyor, bizi de gerçekten şaşırttı. Aşağıdaki mucizevi yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.
Buraya tıklayıp bu değerli eseri (En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nı) indirin.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir