Ferec Duasıyla Muhteşem Değişimler Yaşayacaksınız

Ferec Duası, Mucizelere Kapı Aralayan Muhteşem Bir Niyaz

Eğer ferec duası hakkında bilinmesi gereken ve mutlaka riayet edilmesi lazım gelen çok önemli detayları öğrenmek istiyorsanız, doğru yazıyı okuduğunuzu size söyleyebiliriz. Çünkü bu yazıda ferec duası ile ilgili her türlü önemli ayrıntıyı öğrenmiş olacaksınız.

 • Bununla birlikte ferec duasının hangi amaçla okunması gerektiğine de vakıf olacak ve bu mukaddes duayı, hangi vakitlerde ve hangi amaçlar için okuyacağınızı da tamamen anlamış olacaksınız.

Kısaca bu yazıda ferec duası ile ilgili bütün ayrıntıları açık ve net bir şekilde öğrenecek ve bu duayı nasıl yapmanız gerektiğini de tamamen kavramış olacaksınız.

Şimdi maddeler halinde ilerleyelim:

Ferec Duası Hangi Amaçla Yapılır?

Bu muazzam dua, hemen hemen her türlü amaç için okunabilir ve her türlü hacetin giderilmesi, her türlü sıkıntının ve musibetin bertaraf edilmesi ve her türlü arzunun ve dileğin gerçekleştirilmesi amacıyla okunabilir.

 • Kısaca ferec duası, kalbinizden geçen her türlü ihtiyaç ve gönlünüzde bulunan her türlü murat ve dilek için okunabilir. Tabi ki duayı okurken hangi amaç ve hangi dilek için, hangi murat ve hangi istek için duaya başvurduğunuzu düşünerek ve bu niyetinizi tamamen aklınızda tutarak duayı uygulamalısınız.

Niyet kısmını, duanın ilk aşamasında gerçekleştirmeye ve devamında da ferec duasının diğer aşamalarını tatbik etmeye başlamalısınız. Öyleyse ferec duasının uygulama aşamalarını açık ve net ifadelerle aşağıya almaya başlayalım:

En Doğru Ferec Duası Nasıl Yapılır?

Değerli okurlarımız ve sevgili mümin kardeşlerimiz, her dilek ve her arzunun yerine gelmesi için okunabilecek bu mübarek duaya başlarken, mümkünse haftanın herhangi bir günü seher vaktinde uyanmaya çalışın.

Çünkü seher vakti Allah’ın rahmet hazinelerinin sınırsızca açıldığı ve bütün kulların bu rahmet hazinesinden cömertçe istifade ettiği en değerli ve kıymetli vakitlerden biridir.

 • Dolayısı ile siz de ferec​ duasını uygularken bu değerli vakitten istifade etmeye çalışmak adına seher vaktini esas almalısınız.

Bu değerli vakitte uyanıp bedensel temizliğinize de dikkat ederek, sizi hiç kimsenin rahatsız edemeyeceği sakin bir ortama geçmeye çalışın.

Böylesine sakin ve huzur dolu bir ortamda, kıble istikametine dönerek ellerinizi Allah’ın yüce dergâhına açın, gözlerinizi kapatın ve dizüstü çöküp 21 defa besmele çekin.

Bu pozisyonda 21 defa Bismillahirrahmanirrahim derken, aynı zamanda hangi niyet ile bu muazzam duayı uygulamayı düşünüyorsanız o niyeti aklınızda tutmaya çalışın ve bu uygulamanın sonunda gözlerinizi açıp şöyle dua edin:

 • “Allah’ım duaların kabulü ancak ve ancak senin iraden ve senin muradın ile gerçekleşir, sen kullarının hayat yolunda en güzel şekilde ilerlemesi amacıyla, onların dualarını ya en güzel şekilde kabul eder ya da en güzel şekilde ertelersin. Benim duamı ve duayı yaparken esas aldığım niyetimi de en güzel şekilde gerçekleştir ve nasip eyle Allah’ım. Amin.”

Bu şekilde niyet ettikten ve niyetinizi açık bir şekilde ortaya koyduktan sonra, aşağıdaki uygulama ile ferec duasını tatbik etmeye devam etmelisiniz.

Mutlaka Oku: Sıkıntı Duası

Bu noktada aşağıdaki duayı tam 3 defa okumalısınız:

Ferec Duası Türkçe Okunuşu

“Bismillahirrahmanirrahim

İlahi, azum’ el belau ve berih’ al hefau v’en keşef’ el ğitau ve’ ngata’ er recau ve zagati’l arzu ve muniet’is semau ve ente’l musteanu ve ileyke’l müşteka ve aleyk’el muavvelu fiş şiddeti ve’r reha.

Allahümme salli ala Muhammed’in ve ali Muhammed, uli’l emriileine ferazte Aleyna taetehum ve arreftena bi zalike manziletehum fe ferric enna bi haggihim feracen acilen gariben kelemh’il basari ev hüve egrabu ya Muhammed’u, Ya Aliyyu, Ya Muhammed, ikfiyani feinnekuma kafiyan. Vensurani feinnekuma nasiran.

Ya mevlana ya Sahibez zaman! El ğavs El ğavs, el ğavs, edrikniy, edrikniy, edrikniy, es saate, es saate, es saate, el acel, el acel, el acel, ya erham’er-rahimine, bihaggi Muhammedin ve alihit tahirin.”

Bu duayı 3 kez okurken aynı zamanda, duanın anlamını da düşünmeli ve hangi kelimelerle Allah’a niyaz ettiğinizi bilmelisiniz.

Bunun için, ferec duasının aşağıya aldığımız Türkçe anlamını da okuyup iyice anlamaya çalışmalısınız ve hangi kelimelerle Allah’a niyaz ettiğinizin farkında olarak duaya devam etmelisiniz.

Bu aşamada bu mübarek duanın sadece Arapça orijinal halini üç kez okumalısınız, duanın Türkçe anlamını okumanıza gerek yok, sadece dua ederken ne söylediğinizi bilesiniz diye Türkçe anlamını aktarma ihtiyacı hissettik.

Ferec Duası Türkçe Anlamı

“Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla

Allah’ım! Zulüm çoğalmış ve gizli olanlar açılmıştır. Kapalı perde kalkmış ve ümitler yok olmuştur. Yeryüzü daralmış, gökyüzü rahmetinden mahrum kalmıştır. Ey Allah’ım! Sen varsın, ancak sen yardım edebilirsin, yüce makamına şikayet ediyoruz. Kolaylıkta ve zorlukta güvencemiz sensin. Allah’ım peygamberimiz Hz Muhammed (s.a.v.) ve onun pak evladına rahmet et. O emir sahiplerine ki, onlara itaat etmeyi bizlere farz kılmıştın ve onların yüksek makamlarını bize tanıtmıştın. Onların yüzü suyu hürmetine bize de acil ferahlık ver, tıpkı göz açıp kapama gibi veya ondan daha yakın.

Ey Muhammed, ey Ali, ey Ali, ey Muhammed, bana kafi gelin ki, bana kafi gelen sizlersiniz. Bizlere yardımcı olun, bizim yardımcınız sizsiniz. Ey saygıdeğer, ey zamanın sahibi ve imamı. Feryat, feryat, feryat, sesimi duy, sesimi duy, sesimi duy, sesimi duy, hemen, hemen, hemen, acil, acil, acil, ey merhamet edenlerin en merhametlisi. Hz Muhammed’in ve onun pak evlatlarının yüzü suyu hürmetine onun gelmesini çabuklaştır. Amin.”

Evet, yukarıda da değindiğimiz gibi ferec duasının Türkçe anlamını da düşünerek bu duayı 3 defa okuduktan sonra, şimdi de duanın ikinci aşaması olan aşağıdaki uygulamayla devam edelim:

Ferec Duası ve Muavvizeteyn Sureleri

Şimdi yeniden gözlerinizi kapatmalı ve Muavvizeteyn Sureleri olarak geçen Felak Suresi’ni ve Nas Suresi’ni birer (1’er) defa gözleriniz kapalı bir şekilde okumalısınız.

 • Evet, bu aşamada Felak Suresi’ni 1 defa, Nas Suresi’ni de 1 defa okuyarak uygulamaya devam etmelisiniz.

Duaları yaparken gözlerin kapalı olması gerektiğini bir daha vurgulayalım ve bu aşamadan sonra gözlerinizi yeniden açıp şu duayı okumanız gerektiğini söyleyelim:

 • “İlahi bütün kötülüklerin bertaraf edildiği yüce katından bana da feyizler ve mutluluklar nasip eyleyeceğini biliyorum ve bunu bilmenin huzuru içerisinde senin mukaddes huzuruna yöneliyorum.”

Bu güzel duayı bir kez gözleriniz açık bir şekilde okuduktan sonra şimdi de ferec duasının 3. ve son aşaması olan Ya Azîz esması aşamasına geçiyoruz:

Ferec Duası ve Ya Azîz Esması

Şimdiden yeniden gözlerinizi kapatıp 21 defa Ya Azîz esmasını okumalısınız, yani 21 defa Ya Azîz demelisiniz.

21 kez Ya Azîz dedikten sonra gözlerinizi yeniden açmalı ve şu duayı bir defa okumalısınız:

 • “İlahi, izzetin kaynağı ve azametin temeli olan sonsuz celalinin hakkı için, merhametin kaynağı ve şefkatin temeli olan sonsuz cemalinin hatırı için, niyetimin gerçekleşmesine izin ver ve beni duanın gerçekleştiğini görmenin sevincine gark et. Amin.”

Evet, gözler açık bir şekilde bu duayı da bir kez okuduktan sonra ferec duasını bitirmiş olacaksınız, fakat bu duanın tam anlamıyla kabule karin olabilmesi için aşağıdaki hususlara da mutlaka riayet etmelisiniz:

Ferec Duası ve Kabul Şartları

 • A) Bu mübarek duayı, bedensel temizliğinize son derece dikkat ederek yapmanız gerektiğini bilmelisiniz ve bu nedenle de duayı yapmaya başlamadan evvel abdest almanızın faydalı olacağının farkına varmalısınız.
 • B) Bedensel temizliğin ferec duası için gerçekten önemli olduğunu bilmekle birlikte yeterli olmadığını ve ruhsal temizliğin de son derece mühim olduğunu bilmelisiniz.
 • Dolayısıyla bu mübarek duayı uygularken gönlünüzü ve ruhunuzu bütün kötü duygulardan ve bütün kötü düşüncelerden arındırmaya gayret etmelisiniz.
 • C) Yukarıda da değindiğimiz gibi bu duayı özellikle seher vaktinde yapmanın daha faziletli olduğunu bilmeli ve mümkünse cuma günü seher vaktinde bu duayı tatbik etmeye çalışmalısınız.
 • Fakat cuma günü seher vaktinde olmasa da başka herhangi bir günün herhangi bir zaman diliminde de bu mucizevi duayı okuyabileceğinizi bilmelisiniz.
 • D) Son derece içten ve son derece samimi duygular içerisinde olarak bu duayı uygulamaya çalışmalı, Allah’a tam bir teslimiyet ve tam bir itimat içerisinde duayı yapmalısınız.

Evet, yukarıda saydığımız 4 önemli şarta riayet ederek ferec duası isimli mukaddes niyazı uygulamanız halinde, ilahi tecellilerin sizin hakkınızda da tecelli edeceğini ve sizin de türlü türlü güzelliklere mazhar olacağınızı düşünebilirsiniz.

Mutluluk daima sizinle olsun ve saadetin en güzel şekli size yoldaş olsun inşallah.

Son olarak yazımızı bitirmeden önce güzel bir dua kitabı tavsiyesinde bulunmak isteriz:

Ferec Duası ve Her Kapıyı Açan Anahtar Dualar Kitabı

Bu dua kitabı, birçok insanın güzel duygular ve mutlu günler yaşamasına vesile olmuş, birçok insana hayatında kavuşmak istediği güzelliklerin ve nimetlerin kapısını açmış harikulade dualar barındıran muhteşem bir kitap.

Bu kitabın içerisindeki mucizevi duaları uygulayan ve birçok farklı konuda amacına kavuşan insanların yorumları, bu değerli eserin ne kadar etkili olduğunun en parlak kanıtı sayılır.

Size de Her Kapıyı Açan Murad Duaları Kitabını okumanızı ve bu değerli eserin içindeki mucizevi duaları tatbik etmenizi tavsiye ederiz.

Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı ile ilgili okuyucu yorumları herkesi şaşırtıyor, bizi de gerçekten şaşırttı. Aşağıdaki mucizevi yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.

Buraya tıklayıp bu değerli eseri (Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı'nı) indirin.

Şu yazımız da ilginizi çekecektir: Büyünün Belirtileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir