Evden Çıkarken Bu Duayı Okuyanlar Şaşırıyor

Evden Çıkarken Okunacak Dua Sizin de Hayatınızı Değiştirecek!

Bu yazımızda hem evden çıkarken okunacak duanın nasıl okunması gerektiğini açık bir şekilde izah etmeye çalışacağız, hem de siz değerli okurlarımıza evden çıkarken okunacak dua bağlamında yaşanan ilginç gelişmelerle ilgili oldukça etkileyici olaylar anlatacağız.

Eğer evden çıkarken okunacak duanın ne kadar etkili ve mucizevi sonuçlara vesile olduğunu bizzat gözlemlemek ve bu duayı tam manası ile nasıl uygulamanız gerektiğini anlamak istiyorsanız, yazıyı son derece dikkatli bir şekilde okumanızı tavsiye ediyoruz.

Evden Çıkarken Okunacak Dua 1, Ebuzeri Gıfari Anlatıyor!

İslam tarihinde son derece önemli bir yeri olan muhteşem bir sahabe olarak bilinen Ebu Zeri Gıfari Hazretleri, bize evden çıkarken okunacak dua konusunda şu önemli bilgileri anlatıyor:

Peygamber Efendimiz Aleyhissalatu Vesselam, evden her çıktığında bu duayı okur ve sonrasında da bizimle karşılaştığında bize şu hikmetli sözleri aktarırdı:

  • “Bir insan evden çıkarken bu duayı okursa ve bunu yaparken Alemlerin Rabb’i olan Allah’a tam bir teslimiyet içerisinde bulunursa, o kişinin hem dünya hayatında arzuladığı ve talep ettiği her türlü muradı gerçekleşir, hem de ahiret hayatının nimetlerinden sınırsızca istifade edebilir. Zaten ileride benim ümmetimden birçok kişi bu hayırlı ve güzel duayı okuyarak her türlü muradına vasıl olmanın (kavuşmanın) mutluluğunu yaşayacak ve bu vesileyle bana da salatu selam getirecektir.”

Evet Peygamber Efendimiz, evden çıkarken okunacak dua konusunda bize bu değerli sözlerini bildirmiş ve bunu Ebu Zeri Gıfari vasıtasıyla aktarmıştır. Nitekim Peygamber Efendimiz aleyhissalâtü vesselâm’ın da ifade ettiği gibi, kendi ümmetinden olan birçok kişi bu duayı okuyarak mucizelere tanıklık etmiş.

Bu mucizevi gelişmelerden birini aktarmadan önce evden çıkarken okunacak duanın nasıl yapılması gerektiğini anlatalım.

Dua şöyle:

“Bismillâh. Tevekkeltü alellah. Allahümme innî eûzü en udille ev udalle. Ev ezille, ev üzelle. Ev ezlime, ev uzleme. Ev echele, ev yüchele aleyye.”

Kişi evinden çıkarken bu duayı içtenlikle okumalı ve kapıdan dışarıya sağ ayağını attıktan hemen sonra duayı okumaya başlamalıdır.

Öyle ki duayı baştan sona kadar 3 defa okuduktan sonra Allah’tan hayır dilemeli ve içinde tuttuğu her türlü hayırlı dileği gerçekleştirmesi için Cenab-ı Hakk’ın dergah-ı kudretine yönelmelidir.

Kısaca bu dua uygulanırken kişinin içinde önemli bir niyet tutması ve bu niyetin gerçekleşmesi için Cenab-ı Hakk’a içtenlikle yönelmesi ve bu durumda 3 defa bu mübarek duayı okuması gerekmektedir.

Şimdi, evden çıkarken okunacak duanın 2. versiyonu üzerinde durmadan önce size Peygamber Efendimizin müjdelediği gibi bu duayı okuyup mucizevi değişimler yaşayan insanlardan birinin aktardıklarını aktaralım:

İlginizi Çekecektir: Yolculuk Duası

Evden Çıkarken Okunacak Dua ile Hayatı Değişen Biri

  • “Ben elimden gelen her şeyi yapmış olmama rağmen iflasın eşiğine gelmiştim ve ne yapacağımı bilemez bir durumda sürüklenip giriyordum. Üç tane çocuğum olmasına rağmen maddi durumumun yetersizliği dolayısı ile her seferinde başka insanlara muhtaç olmak zorunda kalıyor ve bu çocuklarımı bile tam anlamıyla bakamıyordum.
  • İşte bu durum içerisinde iken değerli bir mümin kardeşim bana evden çıkarken okunacak duayı tavsiye etti ve bu duayı evden her çıktığımda 3 defa okuyup Cenab-ı Haktan yardım talep etmemi istedi. Allah’ın izniyle bu sıkıntılı durumdan kurtulacaksın, şeklinde de ekledi.
  • Ben de bu değerli arkadaşımın tavsiyesi üzerine evden her çıktığımda sağ ayakla adım attım ve bu duayı 3 defa okuyarak Cenab-ı Hakkın merhametinden yardım dinlemeye başladım. Duayı okurken de içimde bulunduğu maddi sıkıntılardan kurtulup saadete ve feraha erme niyetini içimde tutmaya çalıştım.
  • Ortalama 1 ay boyunca bu duayı uyguladım ve duayı uygulama aşamasında her seferinde içim huzur ve mutluluk ile doldu. Bununla birlikte kısa zaman içerisinde hiç beklemediğim bir şekilde işlerim açılmaya ve maddi darboğazdan kurtulmaya başladım.
  • Bu durum gerçekten de bu duanın mucizevi etkileri sonucunda ortaya çıktı, zaten duanın tarihçesini araştırdığımda Peygamber Efendimiz Aleyhissalatu Vesselam’ın bu duayı biz ümmetine tavsiye ettiğini ve evden çıkarken okumamız gerektiğini ifade ettiğini de fark ettim.”

Evet, gördüğünüz gibi evden çıkarken okunacak duayı uygulayarak hayatı gerçek anlamda değişen ve hem maddi anlamda sıkıntılarından kurtulan hem de psikolojik olarak Cenab-ı Hakk’ın manevi desteğini kalbinde duyup O’na yönelen ve bu sayede Allah’ın izniyle ahiret hayatı da güzelleşen bir kardeşimizin yaşamış olduğu farklı deneyimleri size aktardık. Şimdi de bu duanın farklı bir versiyonu ile yazımıza devam edelim:

Evden Çıkarken Okunacak Dua 2, Hazret-i Cemalettin Bakın Ne Diyor?

“Bismillâh tevekkeltü alallâh. Lâ havle velâ kuvvete kuvvete illâ billâh.”

Bu duanın ikinci versiyonu da Peygamber Efendimiz Aleyhisselatu Vesselam tarafından bizzat uygulanmış ve bize aktarılmış mükemmel bir niyazdır. Bu konuda Hazreti Cemalettin bize çok önemli gerçekler aktarmakta ve şunları söylemektedir:

  • “Ben dini hizmetimi ifa edip insanlara vaaz ve nasihat verirken, birçok kişinin ruhsal anlamda sorun yaşadığına şahitlik ediyorum ve birçok müminin Cenab-ı Hakk’ın rahmet hazinesinden yeterince istifade edemediğini gözlemliyorum. Bu değerli kardeşlerime, İslami hassasiyet içerisinde uygulanması gereken kuralları öğretmek ile birlikte, onlara manevi anlamda huzur bulabilmeleri için birçok dua tavsiyesinde de bulunuyorum.
  • İşte bu dualardan biri de evden çıkarken okunacak duadır. Nitekim bu duayı tavsiye ettiğim birçok kişi, eski sıkıntılı ve stresli hayatını geride bıraktığını, şimdi hayata daha anlamlı bir şekilde bakmaya başladığını ve psikolojik rahatsızlıklarından kurtulduğunu ifade ediyor.
  • Zaten Peygamber Efendimiz Aleyhissalatu Vesselam, evden çıkarken okunacak bu duanın insanları psikolojik anlamda rahatlatacağını ve dünya meşgalesi altında ezilen ruhların bu sayede rahat nefes alacağını ve huzura ereceğini bize ifade etmiş ve bildirmiştir.
  • Biz de Peygamber Efendimiz aleyhissalâtü vesselâm’ın bu mübarek beyanları doğrultusunda her evden çıktığımızda bu duayı uygulamalı ve huzura ermeliyiz.”

Evet Hazreti Cemalettin olarak bilinen ve Osmanlı döneminde şeyhülislamlık yaptığı rivayet edilen bu değerli İslam alimi, Peygamber Efendimiz Aleyhissalatu Vesselam’ın bize aktarmış olduğu ve bizzat uygulayarak bize de tavsiye ettiği bu duayı bizlere bildirmekte ve bu dua ile hayatı değişen insanların yaşamış olduğu deneyimleri de aktarmaktadır.

Duanın bu ikinci versiyonu yine evden çıkarken okunmalı ve 3 defa okunarak kişinin niyeti ile sonuçlanmalıdır. Yani kişi evden çıkarken bu duayı okurken aynı zamanda Cenab-ı Haktan bir murat ve dilek dilemeli ve bu şekilde günlük hayatına başlamalıdır.

Evden Çıkarken Okunacak Dua ve Muhteşem Bir Eser Tavsiyesi

Değerli okurlarımız, size evden çıkarken okunacak dua konusunda bize İslami eserlerde aktarılan en değerli niyazları sunup bu konuda bilgi sahibi olmanızı sağlamaya çalıştığımız bu yazımızı şimdi de Kenzül Dua-Her Kapıyı Açan Murat Duaları kitabı tavsiyesi ile noktalamak istiyoruz.

Bu değerli eser, Abdülkadir Çelik Bey tarafından kaleme alınan ve 13 yıllık bir emeğin ürünü olarak ortaya çıkan dev bir dua külliyatıdır. Bu dua külliyatı içerisinde bir müslümanın bilmesi ve uygulaması gereken her türlü mucizevi dua bulunmaktadır ve bu duaların mucizevi etkisi sonucunda binlerce insanın hayatının da değiştiğini bilmekteyiz.

Zaten aşağıya hem bu değerli eserin indirme linkini hem de bazı okuyucu yorumlarını aldık, bunları incelediğinizde ne demeye çalıştığımızı daha iyi anlayacaksınız:

Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı ile ilgili okuyucu yorumları herkesi şaşırtıyor, bizi de gerçekten şaşırttı. Aşağıdaki mucizevi yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.
Buraya tıklayıp bu değerli eseri (Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı'nı) indirin.

 

Eğer daha farklı dualar ile hayata bakışınızı değiştirmek ve Cenab-ı Hakk’ın merhametine gerçek anlamda yönelmek isterseniz sitedeki farklı yazılarımızı da okuyabilirsiniz.

Örneğin şu dua yazımız da size hitap ediyor olabilir: Celcelutiye Duası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir