Etkisini Hemen Göreceğiniz Cesaret ve Özgüven Duası

Cesaret Duası Konusunda Son Derece Dikkatli Olmalısınız!

Cesaret duası yapacak olan insanların son derece dikkatli olması gerektiğini ifade ettik, çünkü bu duayı uyguladığını zanneden fakat kendisine yanlış uygulama takdim edildiği için hatalı ve yanlış bir yola giren insanların daha cesaretsiz ve daha korkak bir hale büründükleri defalarca yaşanmış olaylardandır.

  • Bu nedenle cesaret duası araması yaparak internet ortamında karşınıza çıkan herhangi bir uygulamayı yapmaya başlamadan önce temkinli olmalı ve bu uygulamanın gerçekten dua olup olmadığını iyice anlamaya çalışmalısınız.

Biz bu yazımızda size en doğru ve en güzel cesaret duasını öğreteceğiz zaten, fakat bunu yaparken aynı zamanda yukarıda ifade ettiğimiz önemli noktanın altını da çizme ihtiyacı hissettik. Lütfen aşağıdaki detayları dikkatli bir şekilde okuyun ve cesaret duası ile alakalı aktaracağımız hayati bilgileri kavramaya çalışın.

Cesaret Duası Diye Sunulan Uygulamalar

Yukarıda da ifade ettiğimiz gibi internet ortamında cesaret duası olarak takdim edilen, fakat esasında birer sihir ve büyü olduğu bilinen uygulamalar, yapan kişiyi son derece tehlikeli ve sıkıntılı noktalara götürebiliyor. Hatta bazen bu kişilerin daha cesaretsiz ve daha korkak bir hale geldiklerine defalarca şahit olduğumuzu ifade etmeliyiz.

  • Dolayısiyle cesaret duası olarak sunulan ve ne olduğu belli olmayan uygulamalara dikkat etmeli ve her uygulamayı yapmaktan uzak durmalısınız.

Şimdi size en doğru ve en tesirli cesaret duasının detaylarını ve bu mübarek uygulamayı nasıl yapmanız gerektiğini maddeler halinde anlatalım ve bu konuda en doğru bilgileri sunmaya çalışalım, lütfen yazının bundan sonraki kısmını daha dikkatli bir şekilde okumaya çalışın:

Cesaret Duasının Vakti

Değerli okurlarımız ve sevgili mümin kardeşlerimiz, evvela cesaret duasının sadece gece uyumadan önce yapılması gereken muazzam bir uygulama olduğunun altını çizmeliyiz ve bu konuda şunları söylemeliyiz:

  • Birçok kişi, cesaret duasını hangi vakitte yapması gerektiğini bilmediği için duasının kabul olunmadığını görerek üzüntüye kapılır ve strese girer, oysaki bu muazzam uygulama sadece ve sadece gece uyumadan önce yapılır ve uygulama bitirildikten sonra da yatağa girilip uyunur.

Dolayısıyla aşağıda size aktaracağımız cesaret duasını uygularken kesinlikle gece uyumadan önceki vakti esas almalı ve bu konuya dikkat etmelisiniz.

Bu önemli konuyu vurguladığımıza göre duanın nasıl yapılması gerektiğini daha ayrıntılı bir şekilde incelemeye başlayalım:

Cesaret Duası Nasıl Yapılır?

Yukarıda da beyan ettiğimiz gibi cesaret duasını yaparken, gece uyumadan önce sessiz bir yere geçmeli ve bu mekanda sizi hiç kimsenin rahatsız edemeyeceğinden emin olmalısınız. En azından duayı yapıp bitirinceye kadar sizi hiç kimsenin rahatsız etmemesi ve bulunduğunuz ortamın tamamen sessiz ve sakin olması gerekir.

Bu noktalara dikkat ederek sessiz bir ortam temin ettikten ve bu ortama geçtikten sonra, ayakta iken kıbleye dönmeli ve ellerimizi semaya kaldırıp gözlerinizi kapatarak 7 defa besmele-i şerif okumalısınız.

Mutlaka Oku: Bu Kavuşma Duası ile 48 Saatte Muradına Kavuş

Bu pozisyonda 7 defa Bismillahirrahmanirrahim okuduktan sonra, gözlerinizi açıp şöyle dua etmelisiniz:

  • “Allah’ım, cesaretime cesaret katman ve beni her hususta daha özgüvenli ve daha cesur kılman amacıyla dergahına müracaat ettim, bu müracaatın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum ve senin kapının sonsuz tecellilerinin gönlüme dolmasını talep ediyorum. Amin.”

Bu duayı yaptıktan sonra aşağıdaki uygulamalar ile cesaret duasına devam etmelisiniz:

Cesaret Duası ve Bir Ayet-i Kerimenin Gücü

Yukarıdaki uygulamayı bitirdikten sonra şimdi de dizüstü çökmeli ve yine gözler açık bir şekilde şu ayet-i kerimeyi 7 defa okumalısınız:

“Rabbi edhılnî mudhale sıdkın ve ahricnî muhrace sıdkın vec’al lî min ledunke sultânen nasîrâ.”

Bu mübarek ayet-i kerimeyi okurken Allah’ın size en güzel cesareti ve en güzel özgüveni bahşedeceği gerçeğini aklınızda tutmalı ve bu ihsanın Cenab-ı Hakk’ın indinde oldukça kolay bir husus olduğunu unutmamaya çalışmalısınız.

Sonuçta her şeyin Cenab-ı Hakk’ın kudret elinde olduğunu aklınızda tutmaya çalışmalı ve Allahu Teala’ya tam bir emniyet içerisinde yönelerek yukarıdaki ayet-i kerimeyi 7 defa okuduktan sonra şöyle dua etmelisiniz:

  • “Allah’ım, sana her hususta itaat eden ve senin emirlerini harfiyen yerine getiren insanlara bahşettiğin cesareti bana da en güzel şekilde nasip buyurmanı temenni ediyorum. Cesaretin ve özgüvenin kaynağı senin zatındır ve sen, yüce zatının ve iradenin tahakkuku ile her insanı en güzel şekilde cesaret ile donatıp onları mutluluğun ve sevincin kaynağına sevk edersin. Şimdi bana da bu mutluluğu ve bu sevinci yaşatmanı diliyorum ve beni cesaretin kaynağına sevk ederek müjdelemeni temenni ediyorum Allah’ım. Amin.”

Bu uygulamayı yaptıktan sonra şimdi de cesaret duasının son aşaması olan ya Azîz esması kısmına geçmeliyiz, bu kısımda ise aşağıda tarif edildiği şekliyle duayı yapıp bitirmelisiniz:

Cesaret Duası ve Ya Azîz Esması

Bu noktada yeniden gözlerinizi kapatıp 33 defa Ya Azîz esmaül hüsnasını okumalısınız, yani gözler kapalı bir pozisyonda 33 defa Ya Azîz demelisiniz. Tabi bu mübarek esmayı okurken, Yüce Rabb’imizin herkese izzetiyle izzet ve kudretiyle güç verebileceği gerçeğini de aklınızda tutmaya ve içtenlikle Allah’a yönelmeye gayret göstermelisiniz.

Bu güzel duygular ve düşünceler içerisinde Allahu Teala’nın Ya Azîz esmasının 33 defa okuduktan sonra yeniden gözlerinizi açıp şu duayı okumalısınız:

  • “İlahi, izzetinle ve sonsuz kudretinle darda olan insanlara izzet ve güç ihsan eden sonsuz varlığının hatırı için, sana yöneldiği zaman kalbinde tarifi imkansız mutluluklar ve sevinçler yaşayan halis kullarının hürmeti için, senden başka hiçbir varlıktan yardım dilemeyen ve senden başka hiçbir varlığa ibadet etmeyen yüce gönüllü sevgili kullarının hatırı için, dergahına yöneldiği anda sevinci ayyuka çıkan bütün peygamberlerin hürmeti için, bana cesaretin en güzelini ihsan eyle ve beni cesaret simgesi haline getir Allah’ım. Amin.”

Bu uygulama ile birlikte cesaret duasını bitirmiş olacaksınız, fakat duanızın ve niyazınızın kabulü için aşağıdaki hususlara da mutlaka dikkat etmeniz gerektiğini unutmamalısınız:

Cesaret Duasının Kabulü için Samimiyet

Sevgili mümin kardeşlerimiz, Allahu Teala kendisine müracaat eden ve yönelen kullarının içtenlik ve samimiyet içerisinde olmasına son derece önem verir ve dikkat eder. Bu nedenle siz de duanızı uygularken Allah’a içtenlik ve samimiyet içerisinde yönelmenin faziletini bilmeli ve bu muhteşem duyguların ne kadar tesirli olduğunu fark etmelisiniz.

  • Bunu başarmanız halinde Cenab-ı Hakk’ın sonsuz faziletine ve ihsanına mazhar olmanın bahtiyarlık ve sevinci ile hayat yolculuğumuza devam edecek ve Cenab-ı Hakk’ın sonsuz kudretinin en güzel tecellileri ile hayatınızı sürdüreceksiniz inşallah.

Bu güzel duayı aktardığımız yazımızı, Kenzül Dua isimli harikulade bir dua kitabı ile noktalamak istiyoruz:

Cesaret Duası ve Kenzül Dua Kitabı

Ortalama 10 yıllık bir emeğin ürünü olarak ortaya çıkan ve bu konuda en doğru uygulamaları barındıran Kenzül Dua ya da Her Kapıyı Açan Murad Duaları ismiyle bilinen bu dua kitabı, neredeyse okuyan her insanın amacına en güzel şekilde kavuşmasına vesile olan muazzam uygulamalar ile dolu.

  • Bizler Kenzül Dua kitabını okuyup içindeki muazzam uygulamaları tatbik eden insanların ne kadar başarılı olduğunu ve her hususta amaçlarına kavuştuklarını bizzat gördüğümüz ve buna şahit olduğumuz için bu dua kitabını her fırsatta değerli mümin kardeşlerimize tavsiye etmeye çalışıyoruz.

Cesaretin size yar ve yoldaş olmasını temenni ediyoruz ve sizi Allah’a emanet ediyoruz:

Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı ile ilgili okuyucu yorumları herkesi şaşırtıyor, bizi de gerçekten şaşırttı. Aşağıdaki mucizevi yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.

Buraya tıklayıp bu değerli eseri (Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı'nı) indirin.

Mutlaka Oku: Siğil Duası Yapacaksan Bu Yazıyı Mutlaka Oku

3 yorum

  1. Cesaret duasını çekingen olan çocuğum için nasıl yapabilirim. Henüz 7 yaşında arkadaslariyla öğretmeniyle konuşmakta çekiniyor, fikirlerini rahatça söyleyemiyor.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*