Eşler Arasındaki Soğukluğu Gideren Dua ile Mutluluğa Nail Olun!

Eşler arasındaki soğukluğu gideren duanın muazzam tesirleri

Aile saadeti evli çiftlerin yaşamında büyük önem taşımaktadır. Zira kadın ile erkeğin birbirini sevip saydığı bir aile ortamı hem kişileri mutlu eder hem de çocukların mutlu birer birey olarak yetişmelerini temin eder. Bu bakımdan aile saadeti aslında toplumun geleceği açısından da son derece önemlidir.

Bir kişinin eşiyle sorunlar yaşaması halinde yaşamın diğer alanlarında mutluluğu yakalaması oldukça zordur. Bu bakımdan kişi eşiye yaşanan en küçük sorunları dahi ciddiye almalı ve evliliğini sağlam bağlar ile kuvvetlendirmelidir. İşte bu hususta eşler arasındaki soğukluğu gideren dua inşallah mutlu bir aile yaşamına kavuşmanın anahtarı görevini görür. Bu dua, kutsi sözlerden oluşmaktadır ve Allah’ın izni ile pek çok fazilete sahiptir.

Eşler arasındaki soğukluğu gideren duayı okuyacak müminlere büyük alimlerden tavsiyeler

Bu kutsi dua Kuran ayetlerinden oluştuğu için dua edecek müminlerin abdestli olmaları daha doğru olacaktır. Abdest alınmadan da dua edilebilir ancak abdest almak duaya gösterilen önemi ifade eder ve hem bedensel temizlik hem de ruhsal hazırlık anlamı taşır.

Özel hayatla ilgili mevzular gizli kalması gereken konulardır. Mümin kadınların ve erkeklerin aile yaşamlarını ilgilendiren hususlarda ulu orta konuşmaları doğru değildir. 

Dua edilen günlerde bir miktar sadaka vermek rahmet kapılarının açılmasını sağlar ve duanın kabulüne vesile olur.

Eşler arasındaki soğukluğu gideren duayı okuyan kişiler aceleci davranmamalı ve dua sözleri bittikten sonra hemen kalkmamalıdır. Kişinin bir müddet tefekküre dalması ve başından geçenler üzerinde tefekkür etmesi daha isabetli olacaktır.

Büyük alimler eşler arasındaki soğukluğu gideren duanın kabul görmesinden en önemli şartının samimi duygularla el açmak olduğunu belirtmişlerdir. Müminlerin inanarak ve bütün kalplerini ortaya koyarak dua etmeleri halinde inşallah elleri boş çevrilmeyecektir.

Anne babalar çocuklarının evliliğini kurtarmak için bu duayı vekaleten okuyabilir mi?

Evliliğinde çeşitli sorunlar yaşayan kadınlar ile erkekler olumsuz duyguların etkisinde kaldıkları için dua ederek hayırlı neticeler almayı genellikle düşünmezler. Çünkü içinde bulundukları ruh halleri buna uygun değildir.

İşte bu gerçekten hareketle büyük alimler bu tesirli duanın anne babalar tarafından vekaleten de okunabileceğini beyan etmişlerdir Ancak anne babalar çocukları için dua ettiklerinde duaya başlamadan önce niyet kısmında çocuklarının adını açıkça zikretmeleri daha makbul kabul edilmektedir.

İlginizi Çekebilir: Zayıflamak İçin Okunan Dualar

Eşler arasındaki soğukluğu gideren dua gece yatmadan önce okunur

Bu duanın makbul kabul edildiği iki zaman dilimi beyan edilmiştir. Bu vakitlerden ilki sabah namazı ile gün doğumu arasındaki zaman aralığıdır. Diğer makbul zaman ise yatsı namazı sonraları yani uyumadan önceki vakitlerdir.

Ancak sahih dua kitaplarına bakıldığı zaman eşler arasındaki soğukluğu gideren duanın daha çok uyumadan önce okunması yönünde tavsiyelerin bulunduğunu ifade etmek gerekir.

Duanın sözleri kaç gün boyunca okunmalıdır?

Bu etkili duanın istekler hasıl oluncaya kadar yani kadın ile erkek arasındaki muhabbet sağlam bir vaziyet alıncaya kadar okunması tavsiye edilmektedir.

Dua okuyan müminler “Dualarım neden kabul olmuyor?” biçiminde serzenişte bulunmamalı ve sabırlı biçimde duaya devam etmelidir. Unutulmamalıdır ki dualara sabırla devam etmek duaların kabul görmesinde son derece etkili olmaktadır.

Eşler arasındaki soğukluğu gideren duaların sözleri

Dua Kur’an-ı Kerim’den 3 ayeti kerimenin 3’er defa okunması ile niyaz edilmektedir. Duada sırasıyla okunan ayetler şunlardır:

  • Meryem suresi 96. ayet (peş peşe 3 defa okunur.)
  • Rum suresi 21. ayet (peş peşe 3 defa okunur.)
  • Nisa suresi 132. ayet (peş peşe 3 defa okunur.)

İsimleri zikredilen bu üç ayeti kelimenin her biri 3 defa okunduktan sonra kişi hatime manasında Fatiha suresini okuyacak ve “amin” diyerek duasını Yüce Rabbine niyaz edecektir. Bazı alimler dua bittikten sonra Duha suresi ile İnşirah suresinin de okunmasının Allah’ın izniyle çok hayırlı sonuçlara vesile olacağını beyan etmektedir.

Duada okunan ayetlerin okunuşu ile Türkçe mealleri

Bismillahirrahmanirrahim

İnnellezıne amenu ve amilus salihati se yec’alü lehümür rahmanu vüdda. (amin)

Ayetin Türkçe karşılığı

İnanıp salih ameller işleyenler için Rahmân, (gönüllere) bir sevgi koyacaktır. (Meryem-96)

Bismillahirrahmanirrahim

Ve min ayatihı en haleka leküm min enfüsiküm ezvacel li teskünu ileyha ve ceale beyneküm meveddetev ve rahmeh inne fı zalike le ayatil li kavmiy yetefekkerun. (amin)

Ayetin Türkçe karşılığı

Kendileri ile huzur bulasınız diye sizin için türünüzden eşler yaratması ve aranızda bir sevgi ve merhamet var etmesi de O’nun (varlığının ve kudretinin) delillerindendir. Şüphesiz bunda düşünen bir toplum için elbette ibretler vardır. (Rûm-21)

Bismillahirrahmanirrahim

Ve lillahi ma fis semavati ve ma fil ard ve kefa billahi vekıla. (amin)

Ayetin Türkçe karşılığı

Göklerdeki her şey, yerdeki her şey Allah’ındır. Vekil olarak Allah yeter. (Nisa-132)

En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı ile ilgili okuyucu yorumları herkesi şaşırtıyor, bizi de gerçekten şaşırttı. Aşağıdaki mucizevi yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.
Buraya tıklayıp bu değerli eseri (En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nı) indirin.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir