Erken Boşalma Sorunundan Kurtulmak Aslında Hiç de Zor Değil!

Erken boşalan tek erkek siz değilsiniz

Erken boşalma sorunu ile karşı karşı kalan erkeklerin büyük bir kısmı bu sorunun çok az görülen bir problem olduğunu zannetmektedir. Bu yanlış kanıdan dolayı meselenin konuşulmasını ayıp karşılamaktadır. Hatta erkekler bunu en yakın dostlarına dahi açmakta tereddüt etmektedir. Çoğu zaman doktor desteği ya da profesyonel destek dahi almaktan çekinilmektedir.

  • Erkeklerin yüzde 50 kadarı hayatlarının bir döneminde erken boşalma sorunu yaşamıştır. Yani sokakta gördüğünüz her iki erkekten biri bu sorunla karşılaşmıştır. Kimilerinde bu sorun kısa sürelidir ve kendiliğinden geçer. Kimi insanlarda ise uzun süre sorun devam eder ve tedbir alınmazsa sorun düzelmez. Fakat bu “ciddi” denilen vakalarda da kısa sürede başarılı sonuçlar elde etmek mümkündür.

Erken boşalma sorunu düşünüldüğünden çok daha sık görülen ve çözümü oldukça kolay olan bir sağlık sorunudur. İlgili kişilerle konuşulup çözümler aranmasının çok normal karşılanması gerekmektedir.

Erken boşalmanın zaman cetveli ne demektir?

Erken boşalmada zaman cetveli 2 dakika olarak belirlenmiştir. Yani 2 dakikadan kısa sürede erkek boşalıyorsa sorunun adı “erken boşalma”dır. Fakat sağlıklı bir cinsel birliktelik için en az 12-14 dakikalık bir süre gerekmektedir. Bunun sebebi kadının erkeğe göre biraz daha geç boşalmasıdır. Bazı durumlarda 10 dakikalık bir cinsel birliktelik bile “erken” olabilmektedir. Bazen ise 1-1,5 dakika, kadın ve erkek için zevk alınacak bir cinsel deneyim için yeterli sayılmaktadır.

Kişinin kendisine “erken boşalıyorum”, cümlesini haklı olarak söylemesinin koşulu uluslararası sağlık kuruluşlarının da tespiti ile 2 dakikanın altındaki cinsel birleşmelerin olmasıdır.

Erken boşalma diye tanımladığınız sorun sakın başka bir rahatsızlık türü olmasın?

Birçok vakada erken boşalma ile diğer sağlık sorunlarının karıştığı görülmüştür. Kişinin öncelikle sorunu net tespit etmesi gerekmektedir. Cinsel performansı olumsuz etkileyerek cinsel birleşmenin normalden kısa sürmesine neden olan çeşitli etmenler vardır. Bunlar iktidarsızlık, sertleşme sorunu ve iltihaplanma sorunlarıdır. Bu üç sorun da erken boşalmaya benzer sonuçlar doğurmaktadır. Bu nedenle öncelikle erken boşalma olup olmadığından emin olunmalıdır. Birkaç dakikalık basit bir testle kesin bir tanı koymak mümkündür.

Erken boşalmanın sebepleri nelerdir?

Erken boşalmanın sebeplerini tam bir liste halinde sunmak istersek şu detaylara ulaşmış oluruz. İşte erken boşalmanın sebepleri:

  • Küçük yaşlardaki olumsuz cinsel deneyimler
  • Yoğun mastürbasyon geçmişi ve iki cinsiyetli sevişmelere psikolojik yabancılaşma
  • Gün içindeki yoğun uyarılmışlık hali
  • Stres yönetiminin eksik yapılması
  • Ön sevişme yaşanmaması ve cinsel birleşmede mola verme alışkanlığı edinilmemesi
  • Doğu kültürlerinde güç ile seksi özdeşleştiren yanlış algı nedeni ile erkeğin aceleci davranması

Erken boşalmanın nedeni bu sıralananlardan bir ya da birkaçı olabilir. İnsan dürüstçe yapacağı bir değerlendirme sonucunda kısa sürede bizzat kendisi de erken boşalma nedenlerine ulaşabilir. Kişi tespitte zorlanıyorsa profesyonel destek almalıdır. Çünkü erken boşalma tedavisinde kilit nokta erken boşalmaya sebep olan etmeni bulmaktır. Sebep bulununca çözüm bulmak epeyce kolaylaşmaktadır.

Erken boşalma tedavisinde hangi metotlar kullanılır ve bu metotların artıları, eksileri nelerdir?

Erken boşalan erkeklerin uygulayabilecekleri tedavi metotlarını ve bu metotların olumlu olumsuz taraflarını şöyle sıralamak mümkündür:

Erken boşalmayı geciktirici ilaçlar

Erken boşalmayı geciktirmek üzere kremler ve haplar kullanılabilmektedir. Egzama tedavisinde kullanılan haplar genellikle doğrudan erken boşalma tedavisi için üretilen haplar değildir. Anti-depresan denilen ve sinir sistemine doğrudan etki eden ilaçların bir kısmı erken boşalmayı önleyici özelliğe de sahiptir. Kullanılan ikinci sağlık ürünü ise geciktirici krem denilen türdeki ilaçlardır. Bunlarda amaç erkeğin duyarlılığını zayıflatıp boşalma süresini uzatmaktır. Bu kremlerin olumsuz tarafı kadınların da duyarlılık düzeyini düşürerek cinsel hazzı azaltmasıdır. Ayrıca tahriş edici özellik taşımaları da bir diğer olumsuz yönleridir.

Erken boşalmayı önlemek için kondom kullanımı

Erkeğin kondom kullanımı erken boşalmayı önlemektedir. Hatta bazı erkeklerde prezervatif kullanımından ötürü boşalma hiç gerçekleşmemektedir. Erken boşalma tedavisinin ilk dönemlerinde önerilen bir metottur.

Günlük sıkma-gevşetme egzersizleri

Gün içinde penisin alt kısmında bulunan kasları sıkıp gevşetmek penis kaslarını güçlendirir. Bir süre sonra erkek sertleşmeyi iradeye bağlı bir eylem haline getirebilecek seviyeye getirir. Günde biri sabah diğeri akşam olmak üzere iki defada 20’şer kez penisi elle sıkma ve sonrasında gevşetme şeklinde yapılır. Aşırı güç kullanılarak uygulanmasından kaçınılmalıdır.

Masters-Johnson tekniği ile erken boşalmayı önleme

Bu teknikte erkek tam boşalacağı sırada penisi çıkarır ve penisin alt kısmında bulunan kasları parmakları ile hafifçe sıkarak baskılar. Bu baskı boşalmayı bir süre geciktirdiği için cinselliğe devam edilebilir. En uygulanabilir ve en sonuç alıcı tekniklerden biri olduğu için doktorlarca sık sık tavsiye edilir.

Nefes kontrolü ile erken boşalmayı önleme

Genellikle kadının üstte erkeğin altta olduğu sevişme pozisyonunda uygulanan bir metottur. Kadın erkeğin nefes sıklığına bakarak ne zaman boşalacağını tahmin eder. Boşalmaya yaklaşıldığında geri çekilir. Ortalama 30-40 saniye sonra tekrar cinselliğe geri döner. Tıp literatüründe bu metodun ismi “dur ve devam et” tekniğidir. Kadın ve erkeğin beraberce uyguladıkları bir metot olmasından ötürü başarı şansı yüksektir.

Psiko-terapi metodu ile erken boşalmayı önleme

Yaklaşık üç hafta süren telkinler ve yüzleştirmelerle erken boşalmanın tedavi edilmesidir. Kişinin bilinçaltındaki yanlış algıların üzerine gidilerek kişi psikolojik yönden güçlendirilir. Ruhsal yönden donanmış olan karakter cinsel performansını kat be kat artırabilir. İlaç kullanılmaması ve cerrahi müdahale gerektirmemesi bakımından çokça tercih edilir. Psiko-terapi metodu ile erken boşalma tedavisinden geçen kişilerin iktidarsızlık ve sertleşme sorunları da büyük ölçüde giderilmektedir.

Erken Boşalma İstatistikleri (Erken Boşalma Ne Sıklıkta Görülür, Özellikleri Nelerdir?)

Erkeklerin en az %40’ı hayatlarının bir döneminde bu sorunu yaşamaktadır. Bu oran erkeklerin yarısına yakınının bu sorunla en az bir defa karşılaştığını göstermektedir. Bu kadar yüksek bir istatistik erken boşalan erkeklerin bu durumu normal kabul etmeleri için yeterli bir orandır. Yani saklanılacak ve üzeri örtülecek kadar az görülen bir rahatsızlık değildir.

Erken boşalmanın en yaygın görüldüğü dönem 35-40 yaş aralığıdır. Aslında erkeklerin yoğun olarak erken boşaldıkları dönem 25 yaşına kadar olan dönemdir. Fakat bu genç yaşta erkekler boşaldıktan sonra ikinci, üçüncü hatta dördüncü kez peş peşe cinsel ilişkiye girebilmektedir. Bu nedenle erken boşalma sorunları belli olmamaktadır.

Uzmanlar, 2 dakikanın altında boşalan erkekler için erken boşalma tanısı koymaktadır. Eğer iki dakikadan uzun bir sürede boşalma oluyorsa kolaylıkla erkek boşalma süresini uzatabilmektedir. Fakat iki dakikanın altındaki boşalmalarda uzman yardımı gerekmektedir.

Erkekler, erken boşaldıktan yarım saat sonra tekrar cinselliğe başlayacak fiziksel gücü kendilerinde bulabilirler. Birçok erkek, erken boşaldıktan yarım saat sonra yeni bir cinsel birleşme denemesinde çok daha başarılı sonuçlar elde etmiştir.

Günde 3 seansta 15 defa 20 saniye penisi sıkma ve 20 saniye gevşetme egzersizi yapan erkeklerin yüzde 65 kadarı erken boşalma sorununu atlatabilmiştir.

Bazı kaynaklar sağlıklı cinsel birleşme süresini 6-7 dakika olarak ifade etmektedir. Bu sürenin içinde ön sevişme yoktur. Bazı uzmanlar ise 18-20 dakika gibi daha uzun bir süreyi sağlıklı cinsel birleşme süresi olarak ifade etmiştir. Burada kültürel ve kişisel farklılıklar göz önünde bulundurulmalı ve kadınların daha geç orgazm oldukları gerçeği bilinmelidir.

Psikoterapi metodu ile erken boşalmayı önleme çalışmaları % 90 başarı ile sonuçlanmaktadır. Günümüzde en yaygın ve en sonuç alıcı erken boşalma tedavisi olarak psikoterapi metodu önerilmektedir.

Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı ile ilgili okuyucu yorumları herkesi şaşırtıyor, bizi de gerçekten şaşırttı. Aşağıdaki mucizevi yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.
Buraya tıklayıp bu değerli eseri (Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı'nı) indirin.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir