Erkekler Neden Aldatır Bu Bakış Açısı Sizi Değiştirecek!

Erkekler Neden Aldatır, Birlikteliğinizi Sorgulayın

Erkekler neden bu kadar aldatır diye sorduğumuzda, bu soruya cevap olarak birçok sebep bulmamız mümkündür. Bu konuda acıtıcı olsa da doğru erkekle birlikte miyiz bunu sorgulamak gerekir. Çünkü karşımızdaki erkek bunu sorgulayabilir.

  • İnsanlar elbette birbirlerinden hoşlandıkları, birbirlerinin ilgisini çektikleri için bir araya gelir ve duygusal yakınlık kurarlar. İlişkilerin çoğunlukla böyle başladığını söyleyebiliriz.

İlk başta iki tarafın da zihninde bir kadın veya erkek figürü vardır. Bu aşamalarda karşı tarafın kusurları görülmez ve daima kutsallaştırılır. Mükemmel bir şekilde görülür.

Erkekler Neden Aldatır, Alışkanlık Sağır Eder mi?

İlişki ilerledikçe, birlikte vakit geçirildikçe ilk zamanlardaki bu duyguların kalmaması normaldir. En azından azalması diyelim. Bu noktada birçok hamle yapmak gerekir. İlişkiyi sürekli canlı tutmak gerekir. Bu bazen kendimizi kandırmak veya karşı tarafı kandırmak anlamına da gelebilir, sorun değil. Önemli olan ilişkinin geleceğini kurtarmaktır. Hedefe giden yolda her şey mübahtır zira.

  • İnsan bir süre sonra karşısındaki kişiden sıkılmaya başlayabilir. Nasıl bir evden, bir arabadan, bir kıyafetten sıkılırsak, bir insandan da sıkılabiliriz. Bu saydığımız şeyler hep durağan, değişmeyen şeylerdir.

Sözgelimi oturduğumuz ev ya da vaktimizin çoğunu geçirdiğimiz odamız, bize artık sıkıcı gelmeye başladığında onda birtakım değişiklikler yapma yoluna gitmek isteriz. Eşyaların yerini değiştirmek, belki yeni eşyalar almak ya da yeni bir renge boyamak etkili yöntemler olabilir.

İlgili Yazı: Erkeği Kendine Aşık Etmenin 10 Süper Denenmiş Yolu

Erkekler Neden Aldatır, Sorun Yenilik mi Yoksa?

İnsan da durağan olduğu, hep aynı kaldığı sürece ilgi çekici yönlere sahip olsa bile karşısındaki kişi için eskiyecek, ilk başlarda oldukça çekici gelen o yönleri, artık aynı tadı vermeyecektir. İnsanlar da zaman zaman kendilerinden sıkıldıklarında saçlarını kestirmek veya boyamak, belki estetik ameliyat olmak gibi çarelere başvurabilirler. Ama burada fiziksel değişikliklerden çok içsel değişiklikler önemlidir. Zira “erkekler neden aldatır“ın cevabı çoğu zaman içsel değişikliklerdedir.

Erkekler Neden Aldatır, Nasıl Bir İnsan Olduğunuzu Kendinize Sordunuz mu?

Ben nasıl bir kişiliğe sahibim, kendimi eğlendirebiliyor muyum, yoksa bütün boş vakitlerimi oturup sıkılmakla veya sürekli aynı şeyleri yapmakla mı geçiriyorum?

Bu soruları sorduğumuzda alacağımız cevap aslında karşı tarafın da bizi nasıl gördüğünün ipuçlarını verecektir.

  • Çiftler için birlikte vakit geçirmek oldukça güzel bir duygudur. Özellikle evliliğin ilk yıllarında, sahip olunan bir evde birlikte film izlemek, birlikte uyumak bile oldukça heyecan duyulan, paha biçilemez şeylerdir. Fakat bunu artık sürekli yapabiliyor olmak artık değersiz görülmesine sebep olabilir. Bunu engellemek bir kadın olarak en çok size düşmektedir. Çünkü bunu yapıyor olabilmek, erkekler neden aldatır, sorusunun direkt cevabı mahiyetindedir.

Kendinizi sevdiğiniz için, kendinizi sürekli yeni şeylerle beslediğinizde, sürekli değişken ve canlı bir varlık olduğunuzda, başka bir söyleyişle kıpır kıpır olduğunuzda, bir erkeği kendinize daima bağlamak daha kolay olacaktır.

  • Sürekli değişin, gelişin ve o da sizi takip etmek için peşinizden koşarken yorgun düşsün. Sürekli siz onun arkasına takılırsanız, zaten sürekli olarak elde edilmiş bir kişiliksiniz demektir. Elde edilmek, aslında bir anlamda yeni, uğraşılmaya değer bir şey içermemektir, ulaşılacak bir noktanızın kalmaması demektir.

Size elinizi her uzattığında yetişebilecektir. Bunun bir metafor olduğunu elbette takdir edersiniz. Bedensel hazlar kısıtlayıcıdır. Bunlar bile bir süre sonra monotonlaşabilir. Bir görev görmek, bir ihtiyaç gidermek mantığıyla yapılabilir. Bu bir ilişki için en acı verici şeydir.

Hayata dair, kendinize, kendi içinize ve karşınızdaki insanla yapabileceklerinize dair heyecanı önce kendi içinizde hissedin, ardından karşı tarafa vermek daha kolay olacaktır.

  • Hayat insanlara sonsuz imkanlar sunmaktadır. Öyle ki tüm ömrümüz boyunca uğraşsak bile hayatın sırlarına tümüyle vakıf olamayız. Dünyanın her noktasını tam anlamıyla gezip göremeyiz, her filmi izleyemez, her kitabı okuyamaz ve dünyadaki her yemeği tadamayız.

Ama bunların peşinden gitmek, işte bu, hayatımızın anlamlı yanı olabilir. Kadın erkek ilişkisi de sürekli dış dünyadan beslenmelidir ki kendini daima yeni kılsın ve taptaze kalsın.

Şu tavsiyeye de bakın mutlaka:

Erkeklerin Gözdesi ve Yatağın Gözdesi Seti ile ilgili okuyucu yorumları herkesi şaşırtıyor, bizi de gerçekten şaşırttı. Aşağıdaki mucizevi yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.
Buraya tıklayıp bu değerli eseri (Erkeklerin Gözdesi ve Yatağın Gözdesi Seti'ni) indirin.

Gideceğiniz sayfada bunlar gibi daha yüzlerce muhteşem ve hayret verici yorum var.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir