Erkekler Ne İster 15 Harika Cevap

Dinlemeyi bilen kadın…

Erkek kendisini gerçekten dinleyen bir kadın ister. Erkekler pek çok kadının tartışmak, açığını yakalamak ve daha sonra öğrendiklerini erkeğin yüzüne vurmak için dinlediğini acı tecrübelerle öğrenmiştir. Bu yüzden erkek kendisini dinleyen kadına “sorunlarını anlatır ama içini dökmez.”

Önemli olan erkeğin ruhuna ortak olabilmek ve onu dinlerken bir gönül birlikteliği yakalayabilmektir.

Kadın erkeğe iyi bir dinleyici olduğu izlenimi verdiğinde erkeğin zihninde kadın “en güvenilir liman” olarak algılanacaktır.

Espri anlayışı olan kadın…

Erkekler için gülmek ciddi bir ruhsal yakınlık demektir. Erkekler kiminle gülebiliyorlarsa kendilerini onun yanında daha rahat hissederler. Erkeklerin eski okul arkadaşları ile uzun yıllar görüşmelerinin sebebi geçmişteki güllerini sıkça yad edip bunun üzerine gülebilmeleridir.

Kadınlar kiminle ortak acılar yaşamışlarsa onunla daha samimi diyaloglar kurabilmektedir. Çünkü kadının ruh hali trajediye daha yakındır. Oysa erkek tamamen komedi için yaratılmıştır. O hem gülmeyi hem de güldürmeyi sever. Bu nedenle de bir erkek kadından “acıların kadını” olmasını değil “tatlı gülüşlerin sahibi bir kadın” olmasını istemektedir.

Özgüven sahibi kadın…

Erkekler “kadın” ile “güç” kavramlarının yan yana gelmesinden müthiş  bir haz almaktadır. Özgüven sahibi kadınlar da erkeklerin gözünde “güçlü ve özgür bir birey” olarak algılandığı için erkek kendisini güvende hisseder.

Bu anlamda erkekler için özgüven sahibi bir kadınla birlikte olmak “sorumluluğu hafif, neşesi bol bir ilişki yaşamak” demektir.

Takdir etmeyi bilen kadın…

İltifat sadece kadınları etkileyen sihirli bir iksir değildir. Takdir toplamak ve övülmek erkeklerde de önemli bir ihtiyaçtır.

Erkekler açık açık ifade etmeseler de yaptıkları fedakarlıkların görülmesini isterler. En azından verdikleri emekler için onlardan bir teşekkürü esirgememek gerekir.

Erkekler kişiliklerinin ya da dış görünüşlerinin açık açık övülmesinden çok hoşlanmazlar. Ancak yaptıkları işlerin takdir edilmesinden büyük zevk alırlar. O halde yapılacak şey çok basittir: Erkeklerin şahsiyetini değil yaptıklarını öne çıkarmak ve onu dolaylı yoldan övmek…

Kapris yapmayan rahat kadın…

Erkek rahat bir ilişki ister. Kaprisleri ile erkeği bunaltan bir kadın ne kadar sevilirse sevinsin bir süre sonra erkeğin aşkını kaybedeceğini bilmelidir. Çünkü erkeğin yaşayacağı huzursuzluğun önce bıkkınlığa sonrasında ise ayrılığa yol açması güçlü bir ihtimaldir.

İlginizi Çekebilir: Erkeği Kendine Bağlamanın Yolları

Bakımlı ve şık kadın…

Klasik bir söylem olmasına rağmen erkeklerin bakımlı ve şık kadınlardan hoşlandıkları görüşü yüzyıllardır geçerliliğini sürdüren bir anlayış.

Erkeklerin güzel kadınlarla birlikte olmaktan haz almalarının iki temel sebebi vardır:

  1. Erkeklerin güzelliğe tutku ile bağlı olmaları
  2. Güzel bir kadınla birlikte olmanın erkeği toplumda yüceltmesi

Tabi kadınlar için güzel görünmek sadece erkeğin beğenileri ile sınırlı bir tutum değildir. “Güzellik” ile “kadın” birbirine en fazla yakışan kavramlardır ve ortada bir erkek yokken de güzellik kadının dünyasında önemli bir yer tutmaktadır.

Özgür kılan ve özgür olan kadın…

Erkekler özgürlüklerine son derece düşkün insanlardır. Eğer kadınla girdikleri aşk yolunda özgürlüklerini kaybedecekleri ihtimali ortaya çıkarsa büyük bir tedirginlik yaşarlar. Bu tedirginlik sonucunda çoğu zaman özgürlüklerini yitirmemek adına aşklarından vazgeçerler.

Erkek kendi özgürlüğünü önemsediği gibi kadının da özgür olmasını ister. Çünkü erkek kadının özgür olması durumunda çok renkli ve hareketli bir aşk yaşayacağını düşünür.

Temiz, tertipli, düzenli kadın…

Erkekler dışarıdan düzensiz ve pasaklı görünseler de aslında tahmin edilenden çok daha temiz ve tertiplidirler. Erkek bekar evlerinin kız bekar evlerinden temiz olmasının sebebi budur.

Erkek flörtün ilk günlerinde hoşlandığı kadına temizlik ile ilgili bu hassasiyetini yansıtmadığı halde kadının tüm hareketlerini en ince detayına kadar gözlemler. Kadının temiz, tertipli ve düzenli oluşu onu erkeğin gözünde çok daha çekici kılar.

Sorun çözen kadın…

Erkekler kadınlara yardım edip onların sorunlarını çözerken büyük bir zevk almaktadır. Çünkü kadının yardımına koşan erkek kendisine güvenildiği hissine kapılmaktadır.

Ancak bu hoşnut olma durumu sürekli bir hal alırsa erkek için can sıkıcı bir yaşam tarzı ortaya çıkacaktır. Bazı kadınlar erkeklerin böyle “sorun çözücü” bir görevlerinin olduğuna inanmaktadır. Ancak gerçekte durum bambaşkadır.

Erkek sorun çözen ve kendi başına hayatın güçlüklerinin üstesinden gelebilen kadınlardan hoşlanmaktadır. Çünkü erkek için aşk bir yolculuktur ve dolayısıyla da insan yol arkadaşının iradeli ve güçlü olmasını ister.

Cesur kadın…

Erkeklerin kadınlarda aradığı cesaret özellikleri kadına özgü cesur tavırlardır.

Bir erkek kadından “duygularını açıkça ifade etme cesareti” ile “istediği hayatı yaşama cesareti” göstermesini beklemektedir.

Ayrıca bir erkeğin kadında görmekten en fazla hoşlandığı cesaret örneği kadının cesurca “evet” ya da “hayır” diyebilmesidir. Zaten günlük hayatta ne kadar cesur olduğumuzu gösteren en önemli ifadeler bu onay ve ret sözcükleridir.

Dürüst, güvenilir ve sadık kadın…

Erkeklerde kıskançlık kişiliğin en temel özelliklerinden biridir. “Bir erkeğin ruh dünyasında en etkili 3 duygu hangisidir?” diye sorulursa alınacak yanıtlar içinde mutlaka kıskançlık olacaktır.

Erkeğin bu kıskançlığının en temel sebebi “kaybetme korkusu”dur. Erkek karşıdaki kişiye tüm benliğiyle güvenmek ister. Asla yalnız kalmamak ve sevgi yoksunluğu çekmemek için bu güvene ihtiyaç duyar.

İşte erkeğin bu kıskançlığını sevgiye çevirmek ve onu sadık bir sevgili haline getirmek için öncelikle kadının erkeğe sadakatini göstermesi gerekir.

Buradaki sadakatten kastımız kadının suçluluk psikolojisi ile devamlı dürüstlüğünü vurgulaması değildir. Kadının böyle davranması ne etik olarak doğrudur ne de kalıcı bir aşk için gereklidir. Kastettiğimiz şey “yürekten sevilmek isteyen bir kadının öncelikle erkeği yürekten sevmesi gerektiği” gerçeğidir.

Cinselliği sanat haline getiren kadın…

Kadınlar için çoğu zaman cinsellik aşkın süsüdür. Yani aşk hayatında cinsellik kadınlar için önemli olmakla birlikte aşkın temelini oluşturmaz. Ancak erkekler için seks hayatı aşkın olmazsa olmazlarından biridir. Bir erkeğin hayatında cinsellik olmadan yaşanabilecek bir aşk mümkün değildir.

Erkeklerin cinselliğe bu kadar büyük bir anlam yüklemesinin temelinde seksi sadece bir haz olayı olarak algılamamaları ve cinsellik ile “güçlü olma” arasında bağ kurmalarıdır. Mutlu bir cinsel yaşam erkek için “güç, kahramanlık, cesaret ve başarı” gibi pek çok farklı anlama gelir.

İşte erkekler bu cinsel anlayışla kadına öylesine arzuyla yönelirler ki çoğu zaman kadının onu durdurmak için ciddi bir direnç göstermesi gerekmektedir.

Paylaşmayı bilen kadın…

Erkek kadından hayatı paylaşmasını ister. Zamanını paylaşmasını, geleceğini paylaşmasını, yatağını paylaşmasını ve duygularını paylaşmasını…

Paylaşmayı bilen bir kadınla karşılaşan erkek kafasındaki kategorileri hemen yeniden düzenlemeye başlar. Kadına zihninde baş köşede bir yer ayırır.

Erkeklerin zihin dünyasında her şey önceden belli kategorilere ayrılmıştır. Kime ne kadar değer verileceği ve ne zaman, ne yapılacağı önceden belirlenmiştir. Erkeğin kafasındaki bu kategorileri değiştirip yeni değerler üretmek gerçekten zordur.

İşte paylaşmak erkeklerde yeni değerlerin oluşmasına kapı aralamakta ve sizi “en kıymetliler” statüsüne yükseltmektedir.

Nerede nasıl davranacağını bilen kadın…

Erkek için kadın ister kabul edelim ister etmeyelim her zaman bir sosyal göstergedir. Kadının güzelliği, tutarlı davranışları, zekası ve bilgisi erkek için gurur kaynağıdır.

Herhangi bir ortama giren erkek yanındaki kadının davranışlarından emin olmak ister. Kadının olumlu davranışlarından kendisine pay çıkaran erkek çevresine adeta “İşte benim harika seçimim!..” demektedir.

Erkeğin ailesine ve arkadaşlarına olgun davranışlarıyla kendisini benimseten kadın erkeğin gönlünü de kolayca kazanabilmektedir.

Erkekle rekabete girmeyen zeki kadın…

Belki de erkekler ne ister, sorusuna verilen cevaplar içinde en titizlikle değerlendirilmesi gereken madde “zeka” yanıtıdır.

Erkekler birlikte olduğu kadının zeki olmasını ister. Bu konuda bir tereddüt yok. Ancak kadın sahip olduğu zekayı erkeğe karşı rekabette kullanmaya başlarsa deyim yerindeyse kıyamet kopar.

Çünkü hiçbir erkek zeki bir kadınla mücadeleye girişmek istemez. Bunun sebebi ise sonucun çok önceden bilinmesidir: Kadının mutlak zaferi.

Kadının yapması gereken şey günlük hayatta zekasını hayatı güzelleştirmek için kullanmak ve bu olağanüstü yeteneğini asla erkeğe karşı bir silaha çevirmemektir. Zeki kadın erkeğin safında (yanında) ise erkeğin hayranlığını kazanır. Ancak zeki kadın erkekle rekabete girmişse o artık “büyük bir düşman”dır.

Erkekler ne ister sorusunun cevabı “ben” olsun ister misiniz?

Yazımızı noktalamadan önce erkekleri ayrıntılı biçimde tanımanızı sağlayacak ve onları etkilemenin en ilginç yollarını öğretecek çok başarılı bir eser tavsiye etmek istiyoruz.

Erkeklerin Gözdesi ve Yatağın Gözdesi Seti ile ilgili okuyucu yorumları herkesi şaşırtıyor, bizi de gerçekten şaşırttı. Aşağıdaki mucizevi yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.
Buraya tıklayıp bu değerli eseri (Erkeklerin Gözdesi ve Yatağın Gözdesi Seti'ni) indirin.

Gideceğiniz sayfada bunlar gibi daha yüzlerce muhteşem ve hayret verici yorum var.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir