En Tesirli Hacet Duası Hayatınız Değişecek İnşallah

En Güzel ve En Etkili Hacet Duası ile Siz de Mucizevi Değişimlere Şahit Olacaksınız!

Bu hacet duasını doğru biçimde tatbik eden insanların her türlü dileklerine ulaştıkları bilinir, bu önemli hususu ifade ederek yazımıza başlamak istiyoruz. Siz de bu mübarek duayı uygun bir şekilde uygularsanız Allah’ın izniyle her türlü dilediğinize kavuşabileceksiniz.

Evet, bu hacet duası o kadar etkili ve o kadar güzel bir niyazdır ki bu mübarek niyazın kabul şartlarına ve kurallarına uygun bir şekilde uygulanması halinde Allah’ın izniyle en kısa zamanda ve en güzel şekilde sonuç alınacaktır.

 • Üstelik bu mübarek niyazı her türlü meşru dilek ve masum arzu için uygulamanız da mümkündür.

Şimdi hacet duası ile ilgili bütün önemli bilgileri ve detayları maddeler halinde sunmaya çalışalım, lütfen yazının tamamını okuyun ve hacet duasını öyle tatbik edin. Çünkü yazı içerisindeki önemli detaylardan herhangi birini kaçırmanız ya da ihmal etmeniz, duanın kabulüne engel olabilir.

Hacet Duası Hangi Amaçla Yapılır?

Sevgili mümin kardeşlerimiz, yukarıda da beyan ettiğimiz gibi hacet duası isimli mucizevi duayı her türlü ihtiyaç ve her türlü dilek için okumak mümkündür, yeter ki bu ihtiyacınız ve bu dileğiniz meşru olsun ve Allah’ın emirlerine aykırı olmasın.

 • Kısaca hacet duasını meşru olmak kaydıyla her türlü talebiniz ve dileğiniz için uygulayabilir ve bu mübarek duanın bereketinden istifade ederek amacınıza kavuşmanın mutluluğunu yaşayabilirsiniz inşallah.

Hacet Duasının Kabulü İçin 3 Önemli Şart

Sevgili mümin kardeşlerimiz, size bu kısımda hacet duasının (ki aşağıda detaylarını ve nasıl yapmanız gerektiğini öğreneceksiniz) Allah indinde kabule karin olabilmesi için hangi şartlara ve kurallara uygulamanız gerektiğini anlatmaya çalışacağız. Şunu asla aklınızdan çıkarmayın ki bu duanın kabulü için bu üç önemli maddeye kesinlikle riayet etmeli ve bu kurallar çerçevesinde hareket ederek duayı tatbik etmelisiniz.

1- Hacet Duası ve İçtenlik

 • Evvela duanızın kabulünde en önemli hususlardan birinin içtenlik olduğunu bilmeli ve samimi duygular içerisinde hareket ederek Allahu Teala’nın dergâhına en içli hissiyatınız ile durmalısınız.
 • Yani duayı uygularken kalbinizde hiçbir art niyet taşımamalı, hiç kimsenin kötülüğünü düşünmemeli ve kendinizi bütün kötü duygulardan arınmış bir şekilde tertemiz olarak Allah’ın huzuruna taşımalısınız.

2- Hacet Duası ve Duanın Kabul Vakti

 • Ayrıca hacet duasının kabulü için en önemli vakitlerden birinin seher vakti olduğunu bilmeli ve bu vakte uygun bir şekilde duayı tatbik etmeye gayret göstermelisiniz.
 • Bu bağlamda size herhangi bir gün seher vaktinde uyanmanızı ve erkenden uyandıktan sonra duayı yapmaya başlamanızı tavsiye ederiz, çünkü seher vakti Allah’ın rahmet hazinelerinin bütün kullara sınırsızca açıldığı ve cömertçe saçıldığı bir vakittir.

3- Hacet Duasının Niyeti

 • Yukarıdaki iki önemli hususa dikkat ederseniz Allah’ın izniyle hacet duasının en güzel şekilde kabul edildiğini görebilirsiniz, fakat bu mübarek duanın kabulünde en önemli kurallardan birinin de duanın niyeti olduğunu aklınızda tutmalısınız.
 • Herhangi bir gün seher vaktinde uyandıktan sonra, uyanır uyanmaz hacetinizi ve ihtiyacınızı düşünmeye başlamalı ve bu niyet ile hareket etmeye gayret etmelisiniz.

Detaylar aşağıda:

Hacet Duası Nasıl Yapılır?

Yukarıda da söylediğimiz gibi hacet duasını uygulayacağınız gün sabah erkenden (yani seher vaktinde) uyanmalı ve uyanır uyanmaz niyetinize ve dilediğinize odaklanmaya başlamalısınız. Yani duayı hangi amaçla yapacaksanız, uyanır uyanmaz o amacı düşünmeye ve duanın bütün aşamalarında o amacı aklınızda tutmaya çalışmalısınız.

Bu düşünceler içerisinde sessiz bir yere geçmeli ve bu sessiz yerde kıbleye dönerek, ayakta iken ellerinizi gökyüzüne açmalı ve gözlerinizi kapatıp 21 defa Euzu Besmele çekmelisiniz.

 • 21 defa bu pozisyonda Euzu Besmele çekerken (yani Euzu billahi mineşşeytanirracim Bismillahirrahmanirrahim derken) yine hacet duasını hangi ihtiyacınız için yapıyorsanız o ihtiyacınızı düşünmeli ve bu esnada da Allah’ın rahmetine bel bağlamayı ve itimat etmeyi tefekkür etmeye çalışmalısınız.

Mutlaka Oku: Delirtme Büyüsü 21 Günde Kişiyi Altüst Eder

Bu şekilde 21 defa Euzu Besmele okuduktan sonra, hacet duasının ikinci aşaması olan aşağıdaki uygulamayı yapmaya başlamalısınız:

Hacet Duası ve Mübarek Bir Ayet

Bu noktada, dizüstü çökmeli ve bu pozisyondayken gözleriniz açık bir vaziyette şu mübarek ayet-i kerimeyi 7 defa okumalısınız:

Hud Sûresi: 47. Âyet

“Rabbi innî eûzu bike en es’eleke mâ leyse lî bihî ilm(ilmun), ve illâ tagfirlî ve terhamnî ekun minel hâsirîn.”

Diz üstü çökmüş bir pozisyonda bu mübarek ayet-i kerimeyi gözleriniz açık bir vaziyette 7 defa okurken, hem hacet duasını hangi niyetle yaptığınızı düşünmeye çalışmalı hem de Hud Suresi’nin 47. ayeti olan bu mukaddes ayetin anlamını düşünmeye gayret etmelisiniz. İşte ayetin anlamı şöyle:

“Rabbim! Şüphesiz ben senden hakkında bilgim olmayan şeyi istemekten sana sığınırım. Eğer beni bağışlamaz ve bana acımazsan, şüphesiz ziyana uğrayanlardan olurum.”

Bu şekilde tarif ettiğimiz gibi uygulamayı bitirdikten sonra, yine gözleriniz açık bir şekilde ve aynı pozisyonda şu duayı bir defa okumalısınız:

 • “Ben bütün ihtiyaçlara cevap veren kudretinin sonsuz güzelliği karşısında mest olan bütün kullar gibi, kudretinin azameti ve yüceliği karşısında mest olmuş ve hayran bakışlarla senin yüce tecellilerini seyretmekteyim. Senin bütün ihtiyaçları en güzel ve en hayırlı şekilde karşılayan ve sana iltica eden bütün kullarına en güzel şekilde cevap veren hikmetinin derinliği ve sonsuzluğu karşısında derin düşüncelere dalıp bana da yardım edeceğini ve el uzatacağını bilmenin huzuru içerisinde bulunmaktayım. Yaptığım hacet duasını kabul eyle ve bana da merhametinle muamele eyle Allah’ım. Amin.”

Bu duayı bir kez okuduktan sonra şimdi de hacet duasının son aşaması olan Ya Rezzâk esmasının okunması kısmına geçmelisiniz, şöyle ki:

Hacet Duası ve Ya Rezzâk Esması

Şimdi yeniden gözlerinizi kapatın ve 99 defa Ya Rezzâk esmasını okuyarak Allah’ın sonsuz rızık ve nimet sahibi olduğunu düşünerek sizin duanıza da en güzel nimeti ve en güzel ihsanı lütfedeceğini bilmenin huzuru ile hareket edin. Yani bu düşünceler içerisinde Ya Rezzâk esmasını 99 defa söyleyin.

Ardından da yeniden gözlerinizi açıp şu duayı bir defa okuyun:

 • “Allah’ım varlıkların tamamı senin rızkın ve nimetin ile ayakta durmakta ve mahlukatın bütünü senin nimetlerinden istifade ederek hayatına devam etmektedir. Cümle mahlukat sana olan ihtiyacı ile yaşamını sürdürmekte ve bütün varlıklar senin engin merhametin ve sonsuz şefkatin sayesinde güzelliklere kavuşmaktadır. Ben de senin engin merhametinden ve zengin ihsan hazinelerinden en güzel şekilde istifade etmek ve bu sayede gönlümün muradına kavuşmak istiyorum, benim de ihtiyacımı en güzel şekilde karşıla ve beni de şefkatine mazhar olan kullarının kervanına kat Allah’ım. Amin.”

Bu son yakarış ile hacet duası tamamlanmış olacak, Allah’ın izniyle yukarıda saydığımız hususlara dikkat ederek ve duanın kabul şartlarını tam anlamıyla yerine getirerek duayı uygulamanız halinde en kısa zamanda ihtiyacınızın giderildiğini ve amacınıza ulaştığınızı görmenin mutluluğunu yaşayacaksınız.

Bu güzel duayı aktarma nimetine erdiğimiz için mutluyuz ve bu vesileyle size harika bir kitap tavsiyesinde bulunmak istiyoruz:

Hacet Duası ve Kenzül Dua Kitabı

Abdülkadir Çelik Bey‘in yıllarca üzerinde çalışarak telif ettiği ve Kenzül Dua ismini verdiği bu muhteşem çalışma, birçok insanın huzura ve mutluluğa kavuşması anlamında önemli bir adım olmuştur.

Çünkü Kenzül Dua isimli bu dua kitabında, yüzlerce etkili niyaz bulunmakta ve bu niyazlar, birçok müslümanın her türlü arzusu ve dileği için uygulanabilmektedir. Zaten kitabın tanıtım sayfasında yer alan okuyucu yorumlarına baktığımızda, kitabın ne kadar değerli dualarla dolu olduğunu rahatlıkla görebiliyoruz:

Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı ile ilgili okuyucu yorumları herkesi şaşırtıyor, bizi de gerçekten şaşırttı. Aşağıdaki mucizevi yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.
Buraya tıklayıp bu değerli eseri (Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı'nı) indirin.

Şu yazımız da ilginizi çekecektir: En Etkili Kadeh Duası Budur Okumayan Pişman Olur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir