En Etkili Tılsımlı Dua Size de Çok Şey Katacak

En Etkili 7 Tılsımlı Dua Nasıl Yapılır, Nelere Riayet Etmek Gerekir, Bu Duaların Sözleri ve Okunma Adabı Nasıldır?

Bu makalemizde din büyükleri tarafından tılsımlı dua olarak kabul gören 7 adet çok tesirli duanın kutsal sözcüklerini sizlerle paylaşacağız. Bunun yanı sıra bu tılsımlı duaların nasıl okunması halinde etkili olacağı gibi önemli açıklamalarda da bulunacağız.

Ancak tılsımlı dualara geçmeden önce önemli bir hususu açıklığa kavuşturmak gerekmektedir:

Tılsımlı dua ifadesini kullanmak doğru mudur?

Tılsımlı dua ifadesi İslam medeniyetinde “muazzam etkili dualar” için kullanılan bir söz kalıbıdır. Yoksa tılsım ifadesi dinin özüne uygun bir kullanım değildir. Zira dualara büyü gözüyle bakmak yanlış olmanın ötesinde büyük günahtır.

  • Ancak tılsımlı dua ifadesini kullanan alimler ile müminler bu sözcüğü büyü anlamında kullanmamaktadır. İnsanların dilek ve hacetlerinin gerçekleşmesine vesile olan dualara “tılsımlı dualar” denmiştir.

Bu isimlendirmede günaha düşürecek bir kusur yoktur. Bilindiği gibi kelimeler çok anlamlıdır ve hem iyi anlamda hem de kötü anlamda kullanılabilir. Bu itibarla bir sözcüğe yüklenen anlam her şeyden önce o dili kullanan kişiye bağlıdır.

Tüm bu izahlardan çıkan sonuç ise tılsımlı dua ifadesini kullanmakta bir sakınca olmadığı ancak bu dualara “büyü” gözüyle bakmanın da yanlış olacağıdır.

Tılsımlı dualar olarak kabul gören 7 etkili niyaz

Tılsımlı dua olarak okunan niyazlar aslında Kuran sureleri ile ayetlerine dayanmaktadır. Bu itibarla tüm tılsımlı dualar “sahih dua” kategorisinde kabul edilir ve gönül rahatlığı ile okunabilir.

Bu yazımızda haklarında bilgi verilen tılsımlı dualar şunlardır:

  1. Kişiyi her türlü kaza beladan koruyan tılsımlı dua (Nisa suresi 132. ayet)
  2. Özel hayatla ilgili isteklerin gerçekleşmesine vesile olan tılsımlı dua (Duha suresinin tamamı)
  3. Hastaların şifa bulmasına vesile olan tılsımlı dua (Şuara suresi 80. ayet)
  4. Kişini günahtan uzak durmasını sağlayan tılsımlı dua (Mü’minûn suresi 118. ayet)
  5. Büyü ve nazar gibi her türlü şer güçten koruyan tılsımlı dua (Felak ve Nas surelerinin tamamı)
  6. Maddi sorunların bitip rahata ermeye vesile olan tılsımlı dua (Sâd suresi 35. ayet)
  7. Her konuda ve her türlü isteğin gerçekleşmesini dilemek için okunan tılsımlı dua (Bakara suresi 255. ayet)

Bu duaların mümkünse abdestli biçimde niyaz edilmesi ve dua eden kişinin bütün kalbiyle samimi biçimde el açması büyük önem taşımaktadır.

İşte en etkili tılsımlı duaların sözleri ve okunma adapları

Kişiyi her türlü kaza beladan koruyan tılsımlı dua

Bismillahirrahmanirrahim

Ve lillahi ma fis semavati ve ma fil ard ve kefa billahi vekıla (amin)

Bu dua ani gelişen olaylardan zarar görmemek maksadıyla okunabileceği gibi genel olarak kaza beladan korunmak için de okunabilir. Bu duayı tehlikeli süreçler yaşayan kişinin yakınları vekaleten de okuyabilir.

Özel hayatla ilgili isteklerin gerçekleşmesine vesile olan tılsımlı dua

Bismillahirrahmanirrahim

Vedduha. Velleyli iza seca. Ma vedde’ake rabbüke ve ma kala. Ve lel’ahıretü hayrün leke minel’ula. Ve lesevfe yu’tıyke rabbüke feterda. Elem yecidke yetiymen feava. Ve vecedeke dallen feheda. Ve vecedeke ‘ailen feağna. Femmel yetiyme fela takher. Ve emmessaile fela tenher. Ve emma binı’meti rabbike fehaddis. (amin)

Bu duanın gece yatsı namazlarından sonra okunması tavsiye edilmektedir. Duaya bir hafta boyunca devam edilmesinin daha faziletli olacağı da ifade edilmiştir. Kişi tercihen duasına cuma gecesi başlayıp niyazını perşembe gecesi bitirirse inşallah daha hayırlı neticeler alınacaktır.

Hastaların şifa bulmasına vesile olan tılsımlı dua

Bismillahirrahmanirrahim

Ve iza merıdtü fe hüve yeşfın. (amin)

Bu duayı hem hasta olan kişiler hem de yakınları okuyabilir. Dua sözlerinin peş peşe üç defa okunması tavsiye edilmektedir. Bu duayı okuyan kişilerin dayanma gücü artar, hastalıklara karşı sabırla mücadele etme azimleri olur ve inşallah şifaya kavuşurlar.

Kişini günahtan uzak durmasını sağlayan tılsımlı dua

Bismillahirrahmanirrahim

Ve kur rabbığfir verham ve ente hayrur rahımın (amin)

Kötü alışkanlıkları olan kişilerin her gün sabah bir defa akşam bir defa bu duayı okumaları halinde kötü alışkanlıklarından kurtulacakları ifade edilmektedir.

Bu dua aynı zamanda her türlü psikolojik sorundan kurtulmaya da vesile olduğu da beyan edilmektedir.

Büyü ve nazar gibi her türlü şer güçten koruyan tılsımlı dua

Bismillahirrahmanirrahim

Kul e’uzü birabbilfelak. Minşerri ma halak. Ve min şerri ğasikın iza vekab. Ve min şerrinneffasati fiyl’ukad. Ve min şerri hasidin iza hased. (amin) (Üç defa okunacak)

Bismillahirrahmanirrahim

Kul e’uzü birabbinnas. Melikinnas. İlahinnas. Min şerrilvesvasil hannas. Elleziy yüvesvisü fiysudurinnas. Minel cinnetivennas. (amin) (Üç defa okunacak)

Bu duaya Muavvizeyetyn duası adı verilmektedir. Dua okunurken önce Felak suresi 3 defa ardından Nas suresi 3 defa okunacaktır. Büyük alimler bu iki surenin üç defa peş peşe okunmasında sonra Fatiha suresinin de okunmasını tavsiye etmektedir.

Maddi sorunların bitip rahata ermeye vesile olan tılsımlı dua

Bismillahirrahmanirrahim

Kâle rabbigfir lî veheb lî mulken lâ yenbagî li ehadin min ba’dî, inneke entel vehhâb  (amin)

Bu dua kaynaklarda Hazreti Süleyman’ın duası olarak da geçmektedir. Dua sözlerinin sabah namazı ile gün doğumu arasındaki vakitte okunmasının daha faziletli olacağı ifade edilmektedir. Ayrıca bu dua cuma namazı ile ikindi namazı arasında okunduğunda da inşallah icabeti güçlü olur.

Duanın devamlı okunması halinde kişinin hiçbir zaman yoksulluk ile sınanmayacağı ve bolluk-bereket içinde bir yaşam sürdüreceği beyan edilmektedir.

Her konuda ve her türlü isteğin gerçekleşmesini dilemek için okunan tılsımlı dua

Bismillahirrahmanirrahim

Allahü la ilahe illa hüvel hayyül kayyum la te’huzühu sinetüv vela nevm lehu ma fis semavati ve ma fil ard men zellezı yeşfeu ındehu illa bi iznih ya’lemü ma beyne eydıhim ve ma halfehüm ve la yühıytune bi şey’im min ılmihı illa bi ma şa’ vesia kürsiyyühüs semavati vel ard ve la yeudühu hıfzuhüma ve hüvel alıyyül azıym (amin)

Ayetel Kürsi denilen Bakara suresinin 255. ayeti kerimesinin pek çok fazileti vardır. Bu dua akla gelebilecek her mevzuya dair dilek ve hacet duası hükmünde okunabilir.

Tılsımlı duaların sözlerini ezberlemekte zorlanan müminler yazılı bir metinden faydalanarak da dualarını niyaz edebilirler.

Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı ile ilgili okuyucu yorumları herkesi şaşırtıyor, bizi de gerçekten şaşırttı. Aşağıdaki mucizevi yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.
Buraya tıklayıp bu değerli eseri (Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı'nı) indirin.

Dilerseniz Vakıa Suresi Duası başlıklı yazımızı da okuyabilirsiniz.

En Etkili Tılsımlı Dua Size de Çok Şey Katacak” üzerine 2 yorum

  1. Ben de aatın aldim gönderirseniz sevinirim dualarım sizinle inşAllah Kolay gelsin

  2. Hocam ben sözlümü kendimden sogutmaya çalisiyorum o ve aiylesi bana yardımcı olun lutfen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir