En Etkili Mutluluk ve Huzur Duası ile Hayatım Değişti

Bu Mutluluk ve Huzur Duası, Mucizevi Özellikler Taşıyor!

Birazdan öğreneceğiniz ve uyguladığınız zaman huzur ve mutluluk bulacağınız en etkili mutluluk ve huzur duası, bütün ayrıntılarıyla yazımızın içerisinde yer alacak. Ve bu yazıyı okuyan herkes, bu duanın mucizevi özelliklerine tanıklık edecek inşallah.

 • Evet, insanoğlunun en yüce amaçlarından biri olan huzur ve mutluluk, aktaracağımız dua vesilesiyle sizin de hayatınıza renk katacak ve sizi de güzellikler diyarına taşıyacak inşallah.

Eğer huzur ve mutluluk duası ile ilgili yazıdaki bütün ayrıntıları incelikle takip ve tatbik edebilirseniz, Allah’ın izniyle en güzel saadeti en kısa zamanda bulacaksınız.

Şimdi mutluluk ve huzur duasının detaylarını sunmaya başlayalım:

Mutluluk ve Huzur Duası Hangi Amaçla Yapılır?

Her insan, mutluluğu ve huzuru, sükûneti ve ferahlığı ister ve her insan hayatı boyunca sıkıntılardan ve musibetlerden uzak durmayı diler. İşte mutluluk ve huzur duası, insanın her türlü musibet ve sıkıntıdan, çeşit çeşit keder ve dertten uzak kalmasını ve tam anlamıyla saadet bulmasını temin etmek amacıyla uygulanır.

 • Zaten bu duayı uygulayarak gerçek anlamda saadete ve ferahlığa kavuşan insanların çokluğu, bizi bu duanın fazileti ve yüceliği konusunda tam anlamıyla ikna etmektedir.

Şimdi mutluluk ve huzur duasının kabulü için 4 önemli şart üzerinde durup size bu mukaddes niyaz ile ilgili detaylı bilgi aktarmaya başlayalım:

Mutluluk ve Huzur Duasının Kabulü İçin 4 Önemli Şart

1- Mutluluk ve Huzur Duası ve Takdim Edilen Büyüler

 • Eğer şimdiye kadar herhangi bir şekilde büyü ve tılsım gibi kirli ve pis bir uygulamanın ağına düştüyseniz, yaptığınız duaların ilahi dergahta kabule karin olmayacağını bilmeli ve bu günahtan pişmanlık duyarak tövbe ve istiğfar getirmelisiniz.
 • Zira büyü kirine bulaşan herhangi bir insanın duaları dergah-ı ilahide reddedilir ve bu kişinin tövbe ve istiğfar getirmesi halinde yapacağı niyazlar ve dualar kabul edilmeye başlanır. Bu nedenle büyü ve tılsım gibi herhangi bir uygulamaya başvuran insanların derhal tövbe ve istiğfar getirmesi şarttır.

2- Mutluluk ve Huzur Duasının Allah’ı Tanıma Yönü

 • Ayrıca mutluluk ve huzur duası yapan kişilerin, alemleri yoktan yaratan ve evrendeki bütün varlıkları en güzel şekilde yöneten ve dizayn eden sonsuz kudret sahibi Yüce Rabb’imizi en güzel şekilde tanıması ve bilmesi gerekir.
 • Çünkü herhangi bir kulun Allah’ı tanıyarak ve O’nun yüceliğinin farkına vararak yapacağı dualar ve niyazlar, en kısa zamanda ve en güzel şekilde kabul edilir.

3- Mutluluk ve Huzur Duası ve İçtenlik

 • Aynı zamanda mutluluk ve huzur duasının kabulünün en önemli şartlarından birinin de içtenlik olduğunu ifade etmeli ve dua ederken göstereceğiniz samimi tavrın ne kadar mühim olduğunu dile getirmeliyiz.

Mutlaka Oku: Köpek Büyüsü ile İstediğin Erkeği Kendine Bağlayacaksın

4- Mutluluk ve Huzur Duasının Niyeti

 • Ayrıca duayı uygularken duanın ilk aşamasından son aşamasına kadar bütün aşamalarında niyetinizde huzur ve mutluluk olmalı ve bu niyetinizi daima aklınızda tutmaya çalışmalısınız.
 • Birazdan aktaracağımız mutluluk ve huzur duası, ilk aşamasından son aşamasına kadar bu niyet içerisinde yapılmalı. Bu şekilde tatbik edilen dua  en güzel şekilde dergâh-ı izzete ulaştırılır ve kabule karin olur inşallah.

Öyleyse artık duanın nasıl yapılması gerektiğini detaylandırmaya başlayalım:

Mutluluk ve Huzur Duası Nasıl Yapılır?

Değerli mümin kardeşlerimiz, bu duayı haftanın herhangi bir gününde ve günün herhangi bir vaktinde uygulamanız mümkün olmakla birlikte, özellikle psikolojik anlamda sıkıştığınız ve gerçek anlamda darda kaldığınızı hissettiğiniz zaman dilimlerinde uygulamanız daha faziletli olacaktır.

 • Böyle bir zaman diliminde, Allah’ın rahmetine dayanarak ve O’nun şefkatinden medet umarak, sakin ve sessiz bir ortama geçmeli ve niyetinizde huzur ve mutluluk olacak şekilde düşüncelere dalarak duaya başlamalısınız.

İlk etapta kıbleye doğru yönelmeli ve ellerinizi semaya kaldırıp gözlerinizi kapatarak huzur ve mutluluk niyetiyle 21 defa besmele-i şerif çekmelisiniz.

21 defa Bismillahirrahmanirrahim dedikten sonra gözlerinizi açıp şöyle dua etmelisiniz:

 • “Allah’ım merhametine iltica etmeye ve rahmetinden medet ummaya gelen her kulun fazilet ve bahtiyarlık ile döndüğü yüce dergah-ı merhametinden ben de bahtiyarlık ve saadet temenni ediyorum.”

Bu uygulamaya kadarki kısmı, ayakta iken uygulamalısınız, bundan sonra ise diz üstü çökmeli ve aşağıdaki işlemler ile mutluluk ve huzur duasına devam etmelisiniz:

Mutluluk ve Huzur Duası ve Fatiha Suresi

Dizüstü çöktükten sonra gözlerinizi yeniden kapatıp 3 defa Fatiha Suresi’ni okumalı ve bu mübarek Sure’yi okurken Allah’ın sonsuz merhametini tefekkür ederek huzur bulmaya çalışmalısınız.

Bu uygulamanın ardından gözlerinizi yeniden açıp şöyle dua etmelisiniz:

 • “Bütün engelleri kullarının önünden kaldıran ve bütün sıkıntıları onların kalplerinden gideren sonsuz merhametinin hakkı için, sadece sana yönelmemiz ve yalnızca senden medet ummamızı buyuran Fatiha Suresi’nin hatırı için, yaptığım huzur ve mutluluk duasını benim hakkımda saadete ve bahtiyarlığa çevir. Amin.”

Şimdi de, duaya Ya Cemîl esması ile devam etmelisiniz, şöyle:

Mutluluk ve Huzur Duası ve Ya Cemîl Esması

Yeniden gözlerinizi kapatıp 99 defa Ya Cemîl esmaül hüsnasını okumalı ve bu işlemi gerçekleştirirken aynı zamanda Allah’ın güzel olduğunu ve güzellikler bahşederek kullarını sevindirdiğini düşünmeye çalışmalısınız.

Bu esmaül hüsna 99 defa, bu kutsal düşünceler içerisinde okunduktan sonra, yeniden gözlerinizi açıp mutluluk ve huzur duasının son aşaması olan şu niyazı okumalısınız:

 • “Bütün güzelliklerin kalbine ve bütün faziletlerin temeline en güzel saadetleri nakşeden ve bu suretle evrendeki bütün canlı mahlûkatı adeta sevince ve mutluluğa gark eden sonsuz nimetin sahibi sensin Allah’ım. Evrendeki her varlığa, ona uygun ve layık bir şekilde rızık ve nimet vererek onu huzurun ve saadetin kalbine yönlendiren ve ona en tatlı güzellikleri tattıran yine sensin Allah’ım. Bütün bu güzel nimetlerin ve daha nice güzelliklerin hatırı ve hakkı için bana mutluluk ve huzur duasının kabulünü ve gerçekleşmesini göster. Amin.”

Bu şekilde duayı bitirmiş olacaksınız, eğer yukarıdaki kabul şartlarını ve önemli hususları tam anlamıyla tatbik edebilirseniz ve duanın işlem basamaklarını atlamadan yapabilirseniz, Allah’ın izniyle en kısa sürede huzurun ve mutluluğun kalbine yürüyeceksiniz demektir.

Size mutluluk ve huzur duası vesilesiyle son derece güzel bir kitap tavsiyesinde de bulunmak istiyoruz:

Mutluluk ve Huzur Duası ve Her Kapıyı Açan Murad Duaları Kitabı

Her Kapıyı Açan Murad Duaları Kitabı, müslüman kardeşlerimizin birçoğu tarafından tatbik edilen ve muazzam sonuçlar alınan muhteşem dualar taşıyor.

Bu duaların etki gücü, bu insanların yapmış oldukları yorumlarda da görülüyor zaten.

Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı ile ilgili okuyucu yorumları herkesi şaşırtıyor, bizi de gerçekten şaşırttı. Aşağıdaki mucizevi yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.
Buraya tıklayıp bu değerli eseri (Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı'nı) indirin.

Şu yazımızı da incelemek isteyebilirsiniz: Kısmet Duası Arayanlar Gerçekten Şok Olacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir