En Etkili Kadeh Duası Budur Okumayan Pişman Olur

Kadeh Duası Arayanlar, Bu Uygulamayı Asla Kaçırmayın!

Bu yazımızda size en etkili ve en güzel kadeh duası hakkında bilgiler vereceğiz ve bu duayı öğrenmek isteyenler için en doğru uygulamayı aktarmaya çalışacağız.

 • Bu yazıyı baştan sona okuduktan ve bitirdikten sonra, hiç kimseden yardım almadan ve başka hiç kimsenin desteğine ihtiyaç duymadan kadeh duası yapabilecek ve amacınıza kavuşabileceksiniz.

Şimdi maddeler halinde ilerleyerek kadeh duası hakkında en doğru bilgileri aktarmaya başlayalım ve bu konuda bilmeniz gereken her ayrıntıyı en güzel şekilde izah edelim:

Kadeh Duası Hangi Amaçla Yapılır?

İnternette aktarılan yanlış bilgileri esas almak yerine en doğru bilgileri esas aldığımızda, kadeh duasının sadece aşk ve sevda konularında başarıya ulaşmak amacıyla değil, aynı zamanda her türlü arzunun ve isteğin gerçekleştirilmesi amacıyla da okunabileceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Evet, kadeh duası sadece aşk ve sevda amacıyla okunan dua değil, aynı zamanda her türlü dilek ve istek için tatbik edilebilecek oldukça güçlü ve son derece tesirli bir niyaz olarak bilinir.

Dolayısı ile siz de kadeh duasını uygulamaya başladığınızda (bu duanın niyetini en doğru şekilde yapmak şartıyla) bu niyazı her türlü amaç ve istek için gerçekleştirebileceğinizi düşünebilirsiniz. Yani hem aşk ve sevda gibi konularda başarıya ulaşmak için hem de farklı konularda amacınıza erişmek için bu mübarek duaya müracaat etmeniz mümkündür.

Fakat kadeh duasının tam anlamıyla etkili olabilmesi için 4 önemli koşul ve kurala riayet etmeniz gerektiğini bilmelisiniz, bu nedenle aşağıdaki 4 önemli maddeyi dikkatli bir şekilde okumaya devam etmelisiniz:

Kadeh Duasının Kabulü İçin 4 Önemli Şart

1- Kadeh Duası ve Takdim Edilen Büyüler

 • Bir insanın daha önce herhangi bir şekilde ve hangi sebeple olursa olsun büyüye ve sihir yoluna başvurmuş olması, o kişinin dualarının kabul olunmaması anlamına gelir. İşte kadeh duasını yapacak olan insanların da bu nedenle sihir ve büyü gibi kirli uygulamalara daha önce başvurmamış olması gerekir.
 • Veya bu tip kötü ve yanlış uygulamalara başvuran insanların ciddi anlamda tövbe etmesi ve istiğfar getirmesi ve bu sayede Allah’a yönelerek içli bir şekilde pişman olduğunu belirtmesi gerekir. Kısaca daha önce büyü ve sihir gibi çirkin uygulamalara başvurduysanız, bir an önce tövbe etmeli ve Allah’a yönelerek içtenlikle pişmanlığınızı dile getirmelisiniz.

2- Kadeh Duasının Vakti Çok Önemli

 • Kadeh duası için en önemli şartlardan ve kurallardan biri de bu mübarek duanın vaktidir, bu nedenle duanın vaktine son derece önem vermeli ve bu mübarek duayı yalnızca seher vaktinde uygulamanız gerektiğini bilmelisiniz.
 • Evet, kadeh duasını uygulayan insanların bu duadan tam anlamıyla sonuç alamamasının en büyük nedeni, duanın vaktine riayet etmemek ve seher vaktinde duayı uygulamamaktır.
 • Oysaki yukarıda da dile getirdiğimiz gibi bu duayı seher vaktinde uygulamak şartıyla duanın kabulünü görme fırsatı elde edebilir ve Allah’ın izniyle muradınıza kavuşabilirsiniz.

3- Kadeh Duası ve İçtenliğin Gücü

 • Ayrıca bu değerli niyazın kabulü için en önemli şartlardan birinin de içtenlik olduğunu aklınızda tutmalı ve samimiyet içerisinde Allah’a yönelerek duanızı takdim etmelisiniz.
 • Bununla birlikte hiçbir insan ve hiçbir varlık hakkında art niyet taşımadan ve kalbinizde hiçbir kötü duyguya mahal vermeden kadeh duasını uygulamalısınız, kısaca tamamen içtenlik ve tam anlamıyla masum duygular içerisinde hareket etmeye çalışmalısınız.

4- Kadeh Duasının Niyeti Neden Önemlidir?

Tabii ki bu mübarek duanın kabulünde en önemli şartlardan birinin de niyet aşaması olduğunu dile getirmeliyiz. Bu duanın niyeti için uygulamanız gereken hususları ve detayları aşağıda bulacaksınız:

Mutlaka Oku: Çok Tesirli Bir Şifa Duası Okumayan Pişman Olur

Kadeh Duası Nasıl Yapılır?

Öncelikle kendinizi hazır hissettiğiniz ve Allah’a yönelme isteğiyle dolu olduğunuz herhangi bir günün seher vaktinde uyanmalı ve bu aşamada kalbinizde niyetinizi canlı tutmaya çalışmalısınız.

Yani uyanır uyanmaz duaya başlamadan evvel niyetinizi kalbinizde ve aklınızda canlı tutmalı ve hangi amaçla kadeh duasını uygulamaya başladıysanız o amaca yönelik düşüncelerle dolu olmalısınız.

Bu şekilde seher vaktinde uyandıktan sonra, sessiz bir yere geçmeli ve sizi rahatsız edecek hiçbir şahsın olmadığı bir mekanda kıbleye dönerek 7 defa Euzu Besmele çekmelisiniz.

Kıbleye döndükten ve ayakta iken gözleriniz kapalı bir şekilde 7 defa Euzu Besmele (Euzu billahi mineşşeytanirracim Bismillahirrahmanirrahim) çektikten sonra, gözlerinizi açıp şu duayı bir defa okumalısınız:

 • “Allah’ım niyetim sana malumdur ve sen benim hangi amaçla dergah-ı merhametine iltica ettiğimi çok iyi biliyorsun, bana merhametinle muamele eyle ve masum niyetimin gerçekleşmesi için yolumu aç. Amin.”

Bu duayı ayakta iken ve gözleriniz açık bir şekilde bir defa okuduktan sonra, şimdi de kadeh duasının niyet aşamasından sonraki ikinci aşamasına geçmelisiniz, aşağıda detayları bulacaksınız:

Kadeh Duası ve Mübarek Bir Ayet

Yukarıdaki uygulamayı bitirdikten sonra yine kıble istikametine dönük olmak şartıyla dizüstü çökmeli ve ellerinizi gökyüzüne kaldırıp kadeh duasının en önemli ayet-i kerimesi olan şu ayeti 7 defa okumalısınız:

“Rabbenâ lâ tüzığ kulûbenâ ba’de iz hedeytenâ veheb lenâ min ledünke rahmeten, inneke entel vehhâb.”

Bu mübarek ayet-i kerimeyi 7 defa okurken aynı zamanda hem ayet-i kerimenin anlamı üzerinde düşünmeli hem de kadeh duasının niyetini aklınızda tutmaya çalışmalısınız, dolayısıyla bu mübarek ayetin anlamını aşağıya alıyoruz:

Anlamı: “Rabbimiz! Bizi hidayete erdirdikten sonra kalplerimizi eğriltme. Bize katından bir rahmet bahşet. Şüphesiz sen çok bahşedensin.”

Bu şekilde 7 defa ayeti okuduktan sonra bir (1) defa da şöyle dua etmelisiniz:

 • “İlahi, bütün varlıklara en güzel şekilde merhamet eden ve onların en gizli taleplerine ve isteklerine bile cevap vererek onları mesut ve bahtiyar eyleyen hikmetinin ve kudretinin hatırı için, evrende bulunan her mahluku en güzel şekilde yaratan ve en hayırlı şekilde yaşatan ilminin ve yüceliğinin hürmeti için, bana da güzellikler bahşeyle ve beni de duası kabul olunan sevgili kullarının kervanına ilhak eyle. Amin.”

Bu duayı bir defa okuduktan sonra şimdi de kadeh duasının son aşaması olan aşağıdaki uygulamayı gerçekleştirmelisiniz:

Kadeh Duası ve Ya Vedûd Esması

Bu noktada yeniden gözlerinizi kapatmalı ve 33 defa Ya Vedûd esmasını çekerek Allah’a yönelmeye çalışmalısınız, Tabi bunu yaparken Allah’ın sevgi ve aşkı yaratan sonsuz kudretini de aklınızda tutmalı ve her varlığa sevgi ekseninde mükemmel duygular bahşeden sonsuz ilmini de tefekkür etmeye çalışmalısınız.

Bu güzel duygular içerisinde 33 defa Ya Vedûd esmasını okuduktan sonra, şimdi de şu duayı bir (1) defa okumalısınız:

 • “İlahi, varlıklara sevginin inceliklerini ve güzelliklerini öğreten ilminin sonsuzluğu karşısında bütün kulların gibi ben de secde ediyorum, göz kamaştıran bütün güzellikleri yaratan ve bize bu güzellikleri en güzel şekilde yaşatan sonsuz varlığının yüceliği karşısında her insan gibi ben de şaşkınlık içerisinde bulunuyorum. Bizi yaratarak türlü türlü hünerlerine ve sanatlarına mazhar eden derin ilminin ve yüce hikmetinin güzelliği karşısında mest olmuş bulunmaktayım ve bu duygular içerisinde duanın kabulünü talep etmekteyim. Bana duanın kabulünü göstererek beni de bahtiyar kullarının kervanına ilhak eyle. Amin.”

Evet, bu duayı da bir defa okuduktan sonra kadeh duasını tamamlamış olacaksınız, inşallah bu mübarek duanın feyzi ve bereketi ile her türlü amacınıza kavuşmanın mutluluğunu ve sevincini yaşarsınız.

Size bu vesileyle çok etkili ve güzel bir kitaptan bahsetmek ve bu kitabı önermek istiyoruz:

Kadeh Duası ve En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı

İkbal Özçelik tarafından kaleme alınan ve En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları adıyla bilinen bu değerli eser, birçok kişinin aşk ve sevda konusunda muhteşem deneyimler yaşamasına vesile oldu ve bizler de buna bizzat tanık olduk.

Dolayısı ile bu değerli eseri siz değerli okurlarımıza hiç tereddüt etmeden ve gönül rahatlığıyla tavsiye ediyoruz, bu değerli kitabı indirmek ve okumaya başlamak isteyenler için kitabın indirme linkini:

En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı ile ilgili okuyucu yorumları herkesi şaşırtıyor, bizi de gerçekten şaşırttı. Aşağıdaki mucizevi yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.
Buraya tıklayıp bu değerli eseri (En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nı) indirin.

Şu yazımız da dikkatinizi çekecektir: Unutkanlık için Dua 3 Mucizevi Unutkanlık Duası

En Etkili Kadeh Duası Budur Okumayan Pişman Olur” üzerine bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir