Depresyondan ve Ruhsal Problemlerden Kurtulmak için 3 Muhteşem Dua

Depresyondan ve Ruhsal Problemlerden Kurtulmak için Dua Nasıl Yapılır?

Modern dünyada yaşayan herkesin öyle ya da böyle maruz kaldığı sıkıntılardan biri olan depresyon, insanın moralini alt üst eden, yaşama arzusuna engel olan ve kişinin sosyal ilişkilerine de darbe vuran bir rahatsızlıktır.

  • Depresyondan kurtulmak için birçok yöntem olmasına rağmen bu yöntemlerden en güzeli, belki de en etkilisi, dua ile Allah’a yönelmek ve kalbinizi ona açmaktır.

Bu anlamda depresyondan kurtulmak için çok etkili bir dua olduğunu bilmeniz, sizi psikolojik olarak da rahatlatacak ve bu sıkıntıdan kurtulabileceğinizi bilmenin ümidini size yaşatarak içinize su serpecektir.

  • Depresyondan kurtulmak için dua olarak aktarılan ve tamamen sahih kaynaklardan alınan çok güzel ve çok etkili dualar, mümkünse bu duaların her birini baştan sona kadar dikkatlice okuyup ardından duaları nasıl uygulamanız gerektiğini anlamaya çalışın ve sonrasında da teker teker bu duaları uygulayıp depresyon ve anksiyete gibi psikolojik ve ruhsal sıkıntılarınızı geride bırakmaya çalışın.

Birinci Depresyon Duası Şöyle:

“Hasbiyallahü la ilahe illa hu aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil azim.”

Rivayete göre bir kişi Hazreti Peygamberin yanına gelerek ruhsal anlamda sıkıntı yaşadığını ve psikolojik olarak kendisini kötü hissettiğini dile getirir ve İslam alimlerinin rivayetlerine göre bu kişi, günümüzdeki depresyona benzer belirtiler gösterir.

Bunun üzerine Hz Peygamber bu kişiye yukarıdaki duayı tavsiye eder, her sabah uyandığında ve her gece yatağa girdiğinde bu duayı yapması gerektiğini söyler. Bunun yanı sıra aklına her geldiğinde ve her fırsat bulduğunda bu duayı yaparak Allah’a yönelmesinin onu psikolojik ve ruhsal sıkıntılarından kurtaracağını dile getirir.

İlgili Yazı: Zenginlik Duası

Bu kişi Peygamber Efendimiz Aleyhissalatu Vesselam’ın sözünü dinleyerek her fırsat bulduğunda bu duayı okur, aynı zamanda sabah uyanır uyanmaz ve gece yatağına girmeden önce de bu duayı depresyondan kurtulmak ve ruhsal sıkıntılarını telafi etmek maksadıyla telaffuz eder.

  • Bunun üzerine ortalama birkaç gün içerisinde depresyonundan eser kalmaz, bütün sıkıntıları geride kalır, psikolojik olarak kendisini rahatlamış hisseder ve ruhsal anlamda anksiyeteden ve kaygıdan sıyrılmış olur.

Siz de bu duayı tarif edildiği şekliyle yaparsanız, Allah’ın izniyle bu zatın, maruz kaldığı durumdan kurtulması gibi siz de depresyondan kurtulacak ve kaygılarınızı, endişelerinizi tamamen geride bırakmanın huzuru ile dolacaksınız.

İslam alimleri depresyondan kurtulmak için dua bağlamında bir başka uygulama üzerinde durup bize şu önemli hususları aktarmışlardır:

Depresyondan ve Ruhsal Kaygılardan Kurtaran Dua

“Velahavle ve la kuvvete illa billahil azim.”

Bir kişi, yaşamış olduğu ruhsal sıkıntılardan kurtulabilmek için yukarıdaki mübarek ifadeleri bir kağıdın üzerine yazarsa ve bu aşamada bu mübarek ifadeleri aynı zamanda ezberlerse, ezberledikten sonra da bunu her fırsatta okumaya çalışırsa ve aynı zamanda bu kağıdı da yanında taşıyarak Allah’a tam bir teslimiyet içerisinde bulunursa, bu kişinin depresyonu ve kaygı durumu tamamen geçecek; ortalama birkaç gün içerisinde yaşamış olduğu sıkıntılı süreçten neredeyse hiçbir eser kalmayacak ve Allah’ın izniyle bu kişi kurtulup psikolojik sorunlarını tamamen atlatmış olacaktır.

  • Bunun için yukarıda da ifade etmiş olduğumuz gibi bu mübarek ifadelerin bir kağıda yazılması gerekir ve depresyon içerisinde bulunan insan da bu kağıdı daima yanında taşıması lazım gelir.

Yanı sıra bu ifadelerin ezberlenmesi de çok önemlidir, zira bu ifadeler ezberlenip her fırsatta telaffuz edildiğinde, depresyon ve ruhsal kaygı durumu da azalıp minimize olacak ve belli bir süre sonra da Allah’ın izniyle komple ortadan kalkacaktır.

Depresyondan Kurtulmak için Rivayet Edilen Bir Başka Güzel Dua da Şöyledir

Bir müslüman yatsı namazını eda edip bitirdikten sonra yatağına girerken 33 defa Ya Şâfi esmasını okursa, ardından da uyursa ve gece vaktinde uyanıp teheccüd namazını kılarak 1 defaya mahsus olmak üzere bu uygulamayı yaptıktan sonra yine 33 defa Ya Şâfi esmasını okursa ve ardından da şu kelimeleri söylerse, inşallah depresyon illetinden ve sıkıntısından hiçbir eser kalmayacaktır ve kişi anadan doğmuşçasına mutlu mesut bir hayat yaşamaya devam edecektir:

  • “Allah’ım içinde bulunduğum ruhsal kaygı ve endişe durumu beni yıpratmakta ve yaşadığım sıkıntı adeta karanlık bir atmosferde beni sıkıp durmakta, bu durumdan kurtulabilmek için şifa veren esman olan Ya Şâfi esmana iltica ediyorum, bana merhametini, güzelliğini, hayrını, faziletini ve şifanı tecelli ettirmeni talep ediyorum amin.”

Yukarıdaki üç depresyondan kurtulmak için dua uygulaması sadece bir kez yapılması halinde inşallah sonuç verecek ve sizi rahatlığın ve huzurun iklimine taşıyacaktır.

Şu dua tavsiyemizi de incelemenizi öneririz:

Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı ile ilgili okuyucu yorumları herkesi şaşırtıyor, bizi de gerçekten şaşırttı. Aşağıdaki mucizevi yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.
Buraya tıklayıp bu değerli eseri (Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı'nı) indirin.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir