Cuma Duası Öyle Sırlar Taşıyor ki İnanamayacaksınız

Cuma Duasının Faziletleri, Sırları ve Mucizeleri Bu Yazıda

Cuma duasının bütün faziletlerini, bütün sırlarını ve mucizelerini teker teker beyan edeceğimiz bu yazımızda, aynı zamanda cuma duasının nasıl yapılması gerektiğini ve tatbik etme aşamasında hangi şartlara riayet edilmesi lazım geldiğini açık ve net ifadelerle izah etmeye çalışacağız.

 • Bununla birlikte yazı içerisinde cuma duası ile hayatı gerçek anlamda değişen ve içinde bulunduğu ciddi sıkıntıları ve musibetleri en güzel şekilde atlatan ve geride bırakan bir müslüman kardeşimizin yazdıklarını da paylaşacağız.

Kısaca bu yazımızı baştan sona kadar okuyup bitirdiğinizde, hem cuma duasının nasıl yapılması gerektiğini hem de bu mübarek duanın ne kadar sırlı ve mucizevi özellikler taşıdığını öğrenmiş olacaksınız.

Evvela, cuma duasını uygulayarak hayatı değişen ve yaşamında yepyeni ve tertemiz bir sayfa açarak güzelliklere ve iyiliklere doğru yelken açan bir okurumuzun yazdıklarını sizinle paylaşmak istiyoruz:

Cuma Duası ile Hayatı Değişen Bir Müslümanın Yazdıkları, Mutlaka Okunmalı!

Not: Okurumuz, bize yazmış olduğu mektupta cuma duasının kendi hayatını değiştirdiğini ve bunu mutlaka anlatması gerektiğini dile getirmişti. Bununla birlikte bize yazdığı bu mektubu, mümkünse okurlarımızla da paylaşmamızı rica etmişti, biz de bu değerli müslüman kardeşimizin bu ricasını dikkate alarak yazmış olduğu mektubu sizinle paylaşmak istedik. Bu paylaşımın size de ciddi anlamda katkı sağlayacağı ve sizi cuma duasının fazileti konusunda aydınlatacağı düşüncesindeyiz.

Mektup şöyle:

 • “Ben yıllardır ticaretle uğraşan ve şimdiye kadar daima kazanan ve kazandığına şükreden bir insanım. Fakat bundan 5 sene önce başlayan ve ne olduğunu anlayamadığım sıkıntılar nedeniyle, kazancım bir anda düşmeye başladı ve ciddi anlamda maddi sıkıntı içerisine düştüm.
 • Bu durumdan kurtulabilmek için bir hayli mücadele ettim, fakat başvurduğum bütün kapılar üzerime kapanıyor ve müracaat ettiğim bütün yöntemler etkisiz kalıyordu. Bu durumun, ilahi bir imtihan olduğu kanaatine varmaya başladığımda, hayatımın ciddi anlamda düzensiz gittiğini ve içinde bulunduğum ilişkilerin de bozulduğunu fark etmiştim.
 • Ciddi anlamda bunalmış ve defalarca intihar etmeyi bile planlamıştım. Bu kötü düşünceler içerisinde iken, Allah’ın bana güzel bir yol ve hayırlı bir rızık kapısı açması amacıyla dua ediyordum.
 • İşte bu sırada, bir internet sitesinde cuma duasının ne kadar bereketli ve faziletli olduğuna dair bir yazı okuyarak, bu mübarek duanın türlü türlü dertlere ve sıkıntılara çözüm olduğu yönünde güzel ifadelerle karşılaştım. Bu ifadeler içerisinde cuma duasının aynı zamanda zenginlik ve rızık duası olduğu yönünde birçok yorum da okudum.
 • Nihayet ben de cuma duası yapmaya karar verdim ve tam 3 hafta boyunca her cuma, bu duayı uyguladım. Duayı uygulamaya başladığım andan itibaren içimde bir genişlik ve bir ferahlık hissetmeye başladım ve bu güzel duygular bütün ruhumu ve bedenimi kaplamaya başladı.
 • Bu güzel duyguları kendimde derinden derine hissetmeye başladığımda, cuma duasının ne kadar etkili ve güçlü olduğunu da anlamış oldum. Fakat asıl değişimi 3 hafta sonra fark ettim, öyle ki işlerimin tamamen yoluna girdiğini ve yeniden eskisi gibi kazanmaya başladığımı anladığımda, adeta şok oldum.
 • Sadece ben değil çevremdeki diğer bütün arkadaşlarım da bu duruma oldukça sevindi ve benim yeniden bolluk ve berekete mazhar olmam, onların da mutlu olmasına vesile oldu.
 • Aslında başımdan geçenleri kısaca özetledim, daha detaylı anlatıp cuma duasının bende nasıl mucizevi bir etki oluşturduğu konusunun altını da çizebilirdim.
 • Fakat sizi sıkmamak için kısa kesmek istedim, şimdi sizden ricam şudur; lütfen yazmış olduğum bu yorumu diğer bütün okuyucularınızla da paylaşın ve onların da cuma duasının ne kadar etkili olduğuna inanması için onlara bir fırsat verin.”

Mutlaka Okuyun: Baş Ağrısı için Dua

Evet değerli okurlarımız, bir okurumuzun cuma duası sayesinde nasıl berekete mazhar olduğunu ve kendisine zenginlik kapısının yeniden açıldığını ve bununla birlikte psikolojik anlamda nasıl rahatladığını siz de görmüş oldunuz.

 • Şimdi aynı mucizeyi siz de yaşamak istiyorsanız, aşağıdaki detayları dikkatle takip etmenizi tavsiye ederiz:

Not: Aşağıda cuma duasının farklı aktarımlarını izah edeceğiz ve hangi duanın ne şekilde yapılması gerektiğinin detaylarını da aktaracağız. Bu nedenle her cuma duasını dikkatli bir şekilde takip etmeli ve size hangi duanın hitap ettiğini düşünüyorsanız o duayı yapmalısınız.

Her Derde Deva Bir Cuma Duası ve Hastalıkların Şifası

”La ilahe illa ente ya hannanü ya mennanü ya bedias semavati vel erdi ya zel celali vel ikram.”

Evet, bu duanın hastalıklara şifa olduğu ifade edilir ve bu duayı içtenlikle yapan bir müslümanın hem kendi hastalığından kurtulabileceği hem de çevresinde bulunan değerli insanların hastalıklarından kurtulabilecekleri dile getirilir.

 • Nitekim İslam tarihinde bu cuma duasını tatbik ederek türlü türlü hastalıklarından kurtulan ve tam anlamıyla şifaya mazhar olan binlerce insan olduğu aktarılır ve hatta bu şifa duasını okuyarak tedavisi imkansız olduğu zannedilen hastalıkların bile bertaraf edildiği dile getirilir.

İşte bu cuma duasının hastalıklara şifa anlamında ne kadar değerli ve etkili bir niyaz olduğunu bu şekilde anlayabiliriz.

 • Bu değerli cuma duasının etkili olabilmesi için, cuma günü, gün içerisinde tam 77 defa bu mübarek duanın okunması gerekir. Yani sabah kalktığınız andan itibaren, uyuma zamanına kadar gün içerisinde 77 defa bu mübarek duayı okumalı ve bu sayede gerçek şifaya kavuşmalısınız.

Şimdi de cuma namazından sonra okunacak ve Allah’ın izniyle size zenginliğin ve genişliğin kapılarını açacak mübarek bir dualar üzerinde duralım:

Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı ile ilgili okuyucu yorumları herkesi şaşırtıyor, bizi de gerçekten şaşırttı. Aşağıdaki mucizevi yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.
Buraya tıklayıp bu değerli eseri (Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı'nı) indirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir