Çok Tesirli Bir Şifa Duası Okumayan Pişman Olur

Bu Şifa Duası Sayesinde İnşallah Siz de Şifaya Kavuşacaksınız!

Bu yazımızda size anlatacağımız muhteşem şifa duası, son derece tesirli ve muazzam sonuçların oluşmasına vesile olan çok güzel ve faziletli bir dua olarak bilinir. Ne var ki duayı okuyan insanların, bu şifa duasının bütün güzel yönlerini bilerek ve anlayarak uygulaması şart.

Çünkü bu şifa duası, ancak doğru yapıldığında ve kurallarına tam anlamıyla riayet edildiğinde etkisini ve etkinliğini gerçek anlamda gösterir. Bu nedenle duayı uygularken dikkatli olmanızı tavsiye ederiz ve bu bağlamda yazıyı dikkatli bir şekilde okumanızı öneririz.

İşte en tesirli şifa duasının detayları:

Şifa Duası Hangi Amaçla Yapılır?

Bir insanın hem bedensel hem de psikolojik bütün sıkıntıları için tatbik edebileceği bu şifa duası, hemen hemen her hastalığın en güzel şekilde şifa bulması için uygulanabilir.

  • Kısaca bu muhteşem duayı, hem psikolojik sıkıntıların ortadan kaldırılması ve telafi edilmesi için, hem de bedensel rahatsızlıkların şifa bulması için okuyup tatbik etmeniz mümkündür.

Fakat bu çok etkili duanın kabule karin olabilmesi için, 3 önemli detayı dikkatli bir şekilde uygulamanız gerektiğinin altını çizmeliyiz, lütfen aşağıdaki 3 detayı daha dikkatli okuyun:

Şifa Duasının Kabulü İçin 3 Önemli Şart

1- Şifa Duasının Vakti

Birçok kişi, yaptığı şifa duasının neden kabul olumadığını düşünür ve bu rahatsız edici düşüncenin etkisiyle kendisini hırpalar. Oysaki bu insanların, şifa duasının vaktine riayet etmesi gerektiğini bilmesi ve anlaması gerekir.

Evet, şifa duası, sadece ve sadece seher vaktinde tatbik edildiğinde etkisini tam anlamıyla gösteren muazzam bir etki gücüne sahiptir. Bu nedenle siz de bu mukaddes ve muazzam niyazı, özellikle de seher vaktinde uygulamaya gayret göstermelisiniz.

2- Şifa Duası ve İçtenlik

Yine birçok kişi, yaptığı şifa duasının neden etkisiz olduğunu düşünüp üzülür. Ancak bu insanlar, bu duanın tam bir içtenlik ve samimiyet içerisinde yapılması gerektiğini düşünmez.

Evet, bu mukaddes dua, özellikle kişinin içten duygular içerisinde Allah’a yönelmesi ile amacına ulaşır; zaten Yüce Rabb’imiz, bizden kendisine dua ederken samimiyet ekseninde dua etmemiz gerektiğini ifade buyurur.

Öyleyse şifa duasını uygularken Allahu Teâlâ’nın yüce kudretine tam anlamıyla itimat etmekle birlikte, aynı zamanda tam bir teslimiyet ve içtenlik içerisinde bulunmaya gayret göstermelisiniz.

Mutlaka Oku: Voodoo Büyüsü Yapmadan Önce Mutlaka Okumalısınız!

3- Şifa Duasının Niyeti

  • Yukarıdaki önemli noktaların dışında şifa duasının kabulünde en mühim noktalardan biri de (birçok kişinin farkına varmadığı ve uygulamadığı) niyet kısmıdır.

Aşağıda, duanın detaylarını izah ederken niyetin nasıl olması gerektiğini de vurgulamaya ve sizi bu konuda da aydınlatmaya çalışacağız.

Özellikle niyet kısmına dikkat etmeniz gerektiğini tekrar ederek aşağıdaki kısımları daha dikkatli bir şekilde incelemenizi tavsiye etmek istiyoruz:

Şifa Duası Nasıl Yapılır?

Sevgili mümin kardeşlerimiz, şifa duasını uygularken ilkin, kendinizi hazır hissettiğiniz herhangi bir günün seher vaktini esas almalısınız, seher vaktinde uyanıp sizi rahatsız edecek hiç kimsenin olmadığı güzel bir ortama geçmelisiniz.

Böyle bir ortama geçtikten sonra, şifa niyetine odaklanmalı ve Allah’ın rahmet hazinesinden sadece ve sadece şifa dilemek amacıyla tefekkür etmeye gayret göstermelisiniz.

Bu düşünceler içerisinde kıbleye dönmeli ve Allah’ın sonsuz merhametine sığınarak, ayakta iken ve gözler kapalı bir pozisyonda 7 defa besmele-i şerif okumalısınız. 7 defa bismillahirrahmanirrahîm dedikten sonra, şu güzel sözler ile Allah’a dua etmelisiniz:

  • “Allah’ım, şifa senin elinde ve yetkinde olduğu gibi rahmet ve merhamet hazineleri de şüphesiz ki senin elinde ve senin yetkinde bulmuyor. Sana içten bir şekilde yönelen ve şifa talep eden her kul, muradına ve talebine en güzel biçimde kavuşup mutluluğu yudumlar. Ben de senin dergah-ı merhametine iltica ediyorum, ben de senden en tatlı şifayı ve en güzel nimeti talep ediyorum Allah’ım.”

Bundan sonra da aşağıdaki uygulamaları takip ederek niyaza devam etmelisiniz:

Şifa Duası ve Bir Ayet-i Kerime

Bu noktada, diz üstü çökün, bütün içtenliğinizle Allah’a yönelip şu mübarek ayet-i kerimeyi 9 defa okuyun:

“Ve izâ maridtu fe huve yeşfîni.”

Şuara Suresi 80. ayet

Bu mübarek ayeti 9 defa okuduktan sonra şu duayı bir defa okumalısınız:

  • “İlahi, sana yönelip şifa isteyen bütün kullarını şifanın kaynağına ileten sensin şüphesiz, senden merhamet dilenen bütün mahlukat en güzel sonuca ve başarıya ulaşmıştır mutlaka. Ben de en güzel sonuca ve başarıya ulaşan talihli kullarının zümresinden olmak istiyorum, bu nedenle senden şifa dilemek ve merhamet talep etmek maksadıyla dergahına gelmiş bulunmaktayım. Beni de şifanın kaynağına ilet ve bana da merhametinin güzelliklerini tattır Allah’ım. Amin.”

Bu mübarek sözlerden sonra, şifa duasının son aşaması olan Ya Şâfi esması kısmına geçmeli ve aşağıdaki uygulamalarla duayı bitirmelisiniz:

Şifa Duası ve Ya Şâfi Esması

Bu noktada, aynı pozisyonda gözlerinizi kapatıp tam 99 defa Ya Şâfi esmaül hüsnasını okuyun, esmayı okurken Allah’ın sonsuz şifasını ve rahmetini düşünmeye ve tefekkür etmeye çalışın.

Allah’ın her kuluna ve her mahlukuna sonsuz şifası ile muamele buyurduğu gerçeğini düşünerek 99 kez Ya Şâfi esmaül hüsnasını okuduktan sonra, şu şekilde dua edin:

  • “Allah’ım, Şâfi esmaül hüsnan ile bütün mahlukata şifa dağıtan ve onların her türlü musibetini ve sıkıntısını gideren sen olduğun gibi her varlığa envai çeşit güzelliğin kapısını açarak onları bahtiyarlığa ve huzura gark eden de sensin şüphesiz. Ben de şifa ve rahmet temenni etmek amacıyla senin sonsuz varlığının önünde iki büklüm durmaktayım ve ben de sana içtenlikle yönelip şifa ummaktayım. Bana da güzelliklerin kapısını aç Allah’ım. Amin.”

Bu güzel ve içli dua ile şifa duasını tamamlamış olacaksınız, inşallah siz de bu duanın bereketi ve fazileti sayesinde amacınıza vasıl olur ve mutluluğu yakalarsanız.

Yazımızı bir dua kitabı ile bitirmek istiyoruz:

Şifa Duası ve Kenzül Dua Kitabı

İçerisinde bir müslümanın bilmesi ve uygulaması gereken her türlü duayı barındıran ve Kenzül Dua ismiyle de bilinen bu kitap, birçok insan tarafından Her Kapıyı Açan Murad Duaları adıyla tanınmaktadır.

Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı ile ilgili okuyucu yorumları herkesi şaşırtıyor, bizi de gerçekten şaşırttı. Aşağıdaki mucizevi yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.
Buraya tıklayıp bu değerli eseri (Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı'nı) indirin.

Bizler, bu dua kitabının ne kadar etkili olduğunu dile getiren yüzlerce okuyucunun olduğunu bildiğimiz için bu kitabı gönül rahatlığıyla herkese tavsiye ediyoruz.

Dilerseniz şu yazımızı da okuyun: Ya Vedûd Esması Hakkında 5 Şok Edici Detay Kaçırmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir