Celcelutiye Duası Bana da Mucizeler Gösterdi

Celcelutiye Duası Konusunda Çok İlginç Bilgiler, Nasıl Yapılır ve Nelere Dikkat Edilmelidir?

Değerli mümin kardeşlerimiz, neredeyse hiçbir yerde bulamayacağınız gerçekler eşliğinde celcelutiye duası hakkında bilinmesi gereken bütün hakikatleri göreceğiniz ve öğreneceğiniz bu yazı, hayatınızda gerçek anlamda bir dönüm noktası olabilir ve bu mübarek dua sayesinde yaşamınızda yeni bir sayfa açmanın mutluluğuna kavuşabilirsiniz.

 • Aşağıda celcelutiye duası ile alakalı aktaracağımız detayları öğrendikten sonra neden bu kadar iddialı olduğumuzu siz de çok iyi anlayacaksınız ve bu mübarek uygulamanın mucizevi özellikleri konusunda gerçekten şaşkınlığa düşeceksiniz.

Sizden tek ricamız celcelutiye duası ile alakalı bu yazımızı bütün maddeleri sonuna kadar okuyarak bitirmeniz olacaktır, çünkü ancak bu sayede bu çok etkili duanın bütün mahiyetlerini ve niteliklerini öğrenerek bakış açınızı değiştirebilir ve bundan sonraki hayatınızda bu dua ile birlikte yaşamayı sürdürebilirsiniz.

Celcelutiye Duası ile Hayatı Değişen Biri Şunları Anlatıyor:

Celcelutiye duası hususunda şimdiye kadar yaşanan mucizevi değişimleri bize aktaran okurların beyanlarını esas alıp bunlarla bir kitap oluştursak, bu kitap en az 1000 sayfadan oluşur diyebiliriz. Çünkü şimdiye kadar bize celcelutiye duası ile hayatı değişen binlerce insan yaşamış oldukları değişimleri aktararak bu duanın ne kadar mucizevi özellikler taşıdığını beyan etmişlerdir. İşte onlardan biri şunları aktarıyor:

 • “Hayatım boyunca hep özgüvensiz oldum ve cesaret eksikliği içerisinde hayatımı sürdürmek zorunda kaldım. Bununla birlikte herhangi bir ilişki de yaşayamadım ve bunların çoğunun temelinde fakir olmam yatıyordu. Bu fakirlik ve yoksulluk illetinden son derece rahatsızdım ve işlerimin yolunda gitmemesi dolayısı ile hep sıkıntılı bir ruh hali içerisindeydim. Ta ki bir arkadaşım celcelutiye duasını bana tavsiye edinceye kadar.
 • Çünkü bu mucizevi dua ile tanışıp bu duayı sürekli bir şekilde okuduktan ve içselleştirdikten sonra hayatımda birçok değişikliğe bizzat şahit oldum. Bu anlamda öncelikle işlerim yolunda gitmeye başladı ve fakirlik sıkıntısı tamamen geride kaldı. Hatta zengin olduğumu iddia edecek bir noktaya geldim. Sonrasında özgüven ve cesaret konusunda ilginç değişimler yaşadım ve şimdiye kadar hiç tatmadığım huzurlu ve mutlu hisler içerisinde dolup taşmaya başladım. Ve en nihayetinde de yıllardır peşinden koştuğum insanı kendime bağlayıp aşık etmenin huzuru içerisinde yaşamımı sürdürmeye devam ettim.
 • Fakat bunları yaparken hiçbir şekilde kibirlenmedim ve hiçbir şekilde Cenab-ı Hakk’a isyan etmedim. Aksine O’nun varlığına olan imanım ve inancım ile celcelutiye duasını hep okumaya devam ettim ve Allah izin verirse daima da okumaya devam edeceğim.”

Evet bu mübarek dua ile alakalı olarak bir okurumuzun aktarmış olduğu bilgileri sizinle paylaştıktan sonra şimdi de Derviş Muhammed Hazretlerinin celcelutiye duası hakkındaki beyanlarını aktaralım ve ardından da bu duanın nasıl yapılması gerektiğini sunalım. (Evet yazının ilerleyen kısımlarında duanın nasıl yapılması gerektiğini de detaylarıyla anlatıyor olacağız. Bu nedenle dikkatli bir şekilde okumayı sürdürmeniz gerekmektedir.)

İlginizi Çekecek: Tesbih Duası

Derviş Muhammed Celcelutiye Duası Hakkında Ne Diyor?

Derviş Muhammed Hazretleri Peygamber Efendimiz Aleyhissalatu Vesselam’ın soyundan gelen ve onun mübarek silsilesini takip eden, onun sünnet-i seniyyesine hem ittiba eden hem de insanları Peygamber Efendimiz’in mübarek sünnetine ittiba etmeye davet eden bir evliyadır. Bu evliyanın bize celcelutiye duası ile ilgili aktarmış olduğu şaşırtıcı bilgiler son derece dikkat edilmesi gereken hakikatlerdir, şöyle ki:

 • “Evlatlarım, eğer celcelutiye duasının mucizevi özelliklerini bilseydiniz yatıp kalkıp bu duayı yapmaya devam eder ve Allah’ın rahmet hazinelerinin size sonuna kadar açıldığına şahit olmanın şahitliği ile hayatınızı sürdürdünüz. Sadece benim başımdan geçen ve müritlerime tavsiye ettiğim tecrübeler bile bu duanın rahmet hazinelerinin kapısını açan bir anahtar hükmünde olduğu gerçeğini açık bir şekilde ortaya koymaktadır. Fakat bununla birlikte Peygamber Efendimiz Aleyhissalâtü Vesselâm, bana rüyamda: ‘Ya Derviş Muhammed soyumu devam ettirdiğin gibi sünneti seniyyemi de devam ettir ve bu anlamda celcelutiye duasını çevrendeki bütün insanlara aktarmaya çalış, çünkü o, Arş-ı Ala’ya yükselebilecek çok nadir dualardan biridir ve o dua bir anahtar hükmündedir.’ diyerek bu konunun önemini bana defalarca bildirmişlerdir.”

Evet, Derviş Muhammed Hazretlerinin müritleri tarafından aktarılan bu gerçeği sizlere sunduktan sonra, şimdi celcelutiye duasının diğer özellikleri konusuna da temas edelim:

Celcelutiye Duası ve Hazret-i Ali

İslam alimlerinin rivayetlerine ve aktarımlarına göre celcelutiye duası Hazret-i Ali’ye sunulan müthiş bir duadır ve Hazret-i Ali, Süryanice Cenab-ı Hakk’ın esmaül hüsnasını sayıp bu mübarek duada Cenab-ı Hakk’a en içten duygularla yönelip O’na en güzel isimlerle seslenmeye çalışmıştır.

 • Hz. Ali’nin okumuş olduğu bu dua, kaside şeklinde kaleme alınmış ve Peygamber Efendimiz Aleyhissalatu Vesselam tarafından da defalarca takdire şayan bulunmuştur. Çünkü Peygamber Efendimiz Aleyhissalâtü Vesselam, bu celcelutiye duasını görüp okuduktan sonra Hazret-i Ali’nin tam bir ilim ehli olduğunu ifade ederek bu duada Cenabı Hakk’ın vasıflarının mükemmel bir şekilde aktarıldığını dile getirmiştir. Bununla birlikte Hazret-i Aliyi seven herkesin de bu duayı okuması gerektiğini bildirmiştir.

Bu önemli hatırlatmayı da yaptıktan sonra celcelutiye duasının hem musibetlere karşı müthiş bir koruma kalkanı olduğunu, hem kişiyi zenginlik ve bolluk içerisinde yaşatabilecek harika bir uygulama olduğunu, hem de aşk ve muhabbet duası olarak okunduğunda muhteşem sonuçlara vesile olduğunu ifade ederek aynı zamanda bu duanın cesaret ve özgüven duası olarak da okunduğunu ve defalarca olumlu sonuçlara vesile olduğunu da bildirmek durumundayız.

Bütün detayları aşağıda bulacaksınız ve son derece dikkatli okumanızı tavsiye ederiz:

Celcelutiye Duası Tüm Musibetlere Karşı Koruma Kalkanı

Evet bu mübarek dua kişinin her türlü musibete karşı adeta bir koruma kalkanı edinmesine vesile olmaktadır ve yazının sonunda aktaracağımız bu duayı tarif ettiğimiz şekli ile okuduğunuzda Allah’ın izniyle bu sonucu elde edeceksiniz.

Evet, eğer bundan sonraki hayatınızda her türlü musibetin belasından kurtulmak ve kendinizi tam bir emniyet içerisinde hissetmek isterseniz, bu duanın mucizevi özelliklerini hayatınıza aktarmaya çalışmalısınız, şöyle ki:

 • Gece uyumadan önce 1 defa celcelutiye duasını baştan sona kadar okur, ardından da Fatiha Suresi’ni 3 defa okursanız, inşallah her türlü musibetin ve sıkıntının defolup gittiğini ve uyandığınızda kendinizi kuş gibi hafif hissettiğinizi fark edeceksiniz.

Bu mübarek uygulamayı tarif ettiğimiz şekli ile yapabilmeniz için yazının sonuna celcelutiye duasının orjinal metnini alacağız. Bu metini esas alarak tarif ettiğimiz şekilde gece uyumadan önce bu uygulamayı gerçekleştirirseniz, Allah’ın izniyle musibetlerin defolup gittiğine ve saadetin sökün edip geldiğine şahit olacaksınız.

Celcelutiye Duası Zenginlik ve Bolluk Getirir

Bu mübarek uygulama kişinin her türlü musibetten muhafaza olmasına vesile olduğu gibi, aynı zamanda fakirlik illetinin son bulmasına; zenginliğin, bolluğun ve bereketin sökün edip gelmesine de vesile olmaktadır ve bunu gerçekleştirmek için yine şu şekilde hareket etmelisiniz:

 • Öğle namazını müteakiben sessiz bir yere geçmeli ve celcelutiye duasını zenginliğe ve bolluğa kavuşmak maksadıyla baştan sona kadar 1 defa okuduktan sonra 21 defa Ya Rezzâk esmaül hüsnasını okuyarak bu uygulamayı gerçekleştirmelisiniz.

Tarif ettiğimiz şekilde bu uygulamayı yaptığınızda, Allah’ın izniyle en kısa zamanda fakirlik illeti son bulacak ve zenginlik içerisinde bir hayat yaşamanın huzuruna vasıl olacaksınız.

Celcelutiye Duası Aynı Zamanda Aşk ve Muhabbet Uygulamasıdır

Yine bize aktarılan bilgileri esas aldığımızda bu mübarek uygulamanın aşk ve muhabbet uygulaması olarak da okunabildiğini görmekteyiz ve bu uygulamayı gerçekleştirebilmek için de sabah uyandıktan hemen sonra celcelutiye duasını 2 defa baştan sona kadar okumalı, sonrasında da Ya Vedûd esmaül hüsnasını 99 defa tekrar ederek amacınıza vasıl olmaya çalışmalısınız.

Bu uygulamayı gerçekleştiren binlerce insanın kalbindeki masum sevgiye ulaştığı defalarca gözlemlenmiş ve tecrübe edilmiştir.

Cesaret için Celcelutiye Duasının Müthiş Etkisi

Ve tabii ki celcelutiye duası gün içerisinde toplamda 3 defa okunduğunda, kişinin özgüven ve cesaret duygularının tavan yaptığı (yani bu uygulamayı gerçekleştiren insanın cesaret ve özgüven anlamında son derece güzel noktalara ulaştığı da) defalarca bildirilmiştir.

 • Hatta Hazret-i Ali efendimizin bu dua sayesinde cesaret kahramanı olarak birçok savaşta ön plana çıktığı ve gayet atılgan bir şekilde hareket ettiği bildirilmiştir.

Bütün bu güzel hususları aktardıktan sonra şimdi de celcelutiye duasının orijinal metni olduğu gibi aktaralım:

Celcelutiye Duası Orijinal Metin

Evet, bu mübarek dua ile alakalı her türlü ayrıntıyı sizinle paylaşmaya çalıştıktan sonra, şimdi de muhteşem bir kitap tavsiyesi ile yazımızı bitirmek istiyoruz:

Celcelutiye Duası ve Kenzül Dua Kitabı Tavsiyesi

Eğer Abdülkadir Çelik Bey’in hazırladığı ve her müslümanın başucu kitabı olması gereken bu dua kitabını daha önce görmediyseniz veya görüp de önem vermediyseniz, şimdi tam manası ile bu kitaba odaklanmanın zamanıdır diyebiliriz.

Çünkü bu kitaptaki mucizevi uygulamalar ve niyazlar birçok kişinin hayatını değiştirdiği gibi sizin hayatınızı da değiştirebilecek bir potansiyel ile dolu. Bunu okuyucu yorumlarına bakarak da anlayabilirsiniz. Bu vesile ile bazı okuyucu yorumlarını ve kitabın indirme linkini aşağıya alıyoruz:

Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı ile ilgili okuyucu yorumları herkesi şaşırtıyor, bizi de gerçekten şaşırttı. Aşağıdaki mucizevi yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.
Buraya tıklayıp bu değerli eseri (Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı'nı) indirin.

 

Celcelutiye duası ile alakalı bütün önemli ayrıntıları sizinle paylaşmaya çalıştığımız bu yazımızda, farklı yazılarımıza da göz atmanızı tavsiye ederiz.

Mesela şu yazı da dikkatinizi çekecektir: Şükür Duası

Celcelutiye Duası Bana da Mucizeler Gösterdi” üzerine 3 yorum

 1. Merhaba bende büyük cevşen var
  Orada dua var yalnız daha uzun
  Neden farklı, hangisini okumamız doğru olur

 2. Merhaba bu Dua bazı kısımlarda eksik görünüyor benmi yanlış görüyorum şu sayfada yazılanlar eksik şekilde konulmuş neden o kısımlar eklemedi acaba?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir