Büyü Kitabı Hakkında 7 Maddede Merak Edilen Her Şey

Büyü kitaplarında ne tür büyülere ait tarifler bulunmaktadır?

Büyü kitaplarında akla gelebilecek her tür konuya dair büyü tariflerine ulaşmak mümkündür. Ancak yaygın olarak şu konulardaki büyü uygulamaları hakkında bilgi verildiği söylenebilir:

 • Birini delirtmek ya da intihara sürüklemek için yapılan büyüler
 • Aşık etme büyüleri (bağlama büyüsü, sıcaklık büyüsü vs.)
 • Ayırma ve soğutma büyüleri
 • Basiret bağlama (yanlış kararlar aldırma) büyüleri
 • Kıskançlık büyüleri (hem evlilere hem de bekarlara yapılan uygulamalar)
 • İdrar bağlama büyüleri (ciddi sağlık sorunlarına yol açan büyüler)
 • Kişinin kendi eli ile kendisine zarar vermesine neden olan büyüler
 • Herhangi bir hazineyi ya da değerli varlığı korumak için yapılan büyüler
 • Hüddam görevlendirme yoluyla güçlü olmayı sağlayan büyüler (Hüddam cin taifesinden olup insanlara hizmet etmek ile görevlendirilmiş varlıklardır)
 • Tılsımlı büyüler (karmaşık amaçları gerçekleştirmek için yapılan büyüler)
 • Bir topluluğa ya da bir şehre yönelik yapılan büyüler

Tabii burada sıralanan büyüler dışında daha pek çok farklı konuda büyü örneklerine yer verildiğini de ifade etmek gerekir.

Bazı büyü kitaplarının büyük devletler tarafından kullanıldığı doğru mudur?

Sık sık bazı yayın organlarında büyük devletlerin kimi büyü kitaplarına sahip oldukları ve bu kitaplar vasıtasıyla güç elde ettikleri ifade edilmiştir.

Tüm ülkelerin elinde normal vatandaşlardan sakladıkları çeşitli güçler vardır. Bu güçler yeri ve zamanı geldiğinde kullanılmaktadır.

Birçok ülkenin kadrolu medyum çalıştırdığı, gizli el yazması belgelere sahip olduğu ve büyüden faydalandığı artık sır değil. Ancak büyüden faydalanan ülkeler bu işi genellikle farklı kılıflar altında yapmaktadır. Bilimsel araştırma merkezleri gibi görünen pek çok kurumda aslında büyü faaliyetleri yapılmaktadır. Hatta birçok ülkede bu alanda harcanan paralar için “gizli bütçeler” dahi bulunmaktadır. 

Kara büyü kitabı ile ak büyü kitabı kavramları ne demektir?

Kara büyü kitabı insanlara zarar veren korkunç büyülerin yer aldığı büyü kitaplarıdır. Bu kitaplarda kara büyülerin yapılışı hakkında bilgiler verilir. Bu kitapların kapağı siyah deriden yapılmaktadır.

Ak büyük kitapları ise kahverengi deri kaplıdır ve bu kitaplarda akça büyülere yer verilir. Akça büyü icrası sırasında insanların ciddi zararlar görmediği büyülere verilen isimdir.

Akça büyü ifadesi insanlarda büyünün bazen faydalı sonuçlara yol açtığı algısını yaratabilir. Halbuki akça büyü de kara büyü gibi dinen caiz değildir. Çünkü akça büyüler zararsız gibi görünse de insanların bilincine müdahale edip kaderlerine yön verdiği için şer bir güç kabul edilmektedir. Bu tarzdaki büyülerin en önemli örnekleri aşık etme büyüleridir.

Büyü kitapları hangi alfabelerle yazılır?

Büyü kitapları sadece belirli alfabeler ile yazılmaktadır. Tarih boyunca büyü kitaplarının en yaygın biçimde yazıldığı alfabeler şunlardır:

 • Süryani alfabesi
 • İbrani alfabesi
 • Arap alfabesi
 • Runik alfabe
 • Soğd alfabesi

Bu alfabeler içinde günümüzde yaygın olarak kullanılan Latin alfabesi ile Çin alfabesinin olmaması oldukça dikkat çekicidir.

Ayrıca yukarıdaki alfabeler dışında medyumlar arasındaki yazışmalarda kullanılan ve üçüncü şahısların bilmediği gizli sembollerin olduğunu da belirtmek gerekir.

Büyü kitaplarının dış özellikleri

Büyü kitaplarının kara büyü kitapları ve ak büyü kitapları olarak ikiye ayrıldığına yukarıda değinmiştik. Konuya göre yapılan bu taksim dışında kitaplarının diğer tüm özellikleri ortaktır ve şöyle sıralanabilir:

 • Büyü kitapları normalden büyüktür. Günümüzdeki ansiklopedilerin yaklaşık iki katı bir hacme sahiptir. 
 • Büyü kitaplarının ön tarafında genellikle mum, güneş, fener, yıldız gibi bir ışık kaynağının tasviri vardır. Bazı büyü kitaplarında ise kapakta lekeyi andıran anlamsız bir şekil bulunur.
 • Neredeyse tüm büyü kitaplarında kitap içinde pek çok sayfa boştur. Bu sayfaların boş bırakılma sebebi sonradan eklemeler yapılmasıdır. Hiçbir büyü kitabı tam olarak bitmemiştir. Her medyum kitaba biraz ekleme yapar ve bir sonraki kuşağa kitabı bırakır.
 • Büyü kitaplarının hiçbirisi matbaada basılmaz elle çoğaltılır.
 • Büyü kitaplarının açılmasını engelleyen şifreli kilit sistemleri vardır.
 • Büyü kitapları asla kitaplıklarda muhafaza edilmez, her zaman bir kutu içinde saklanırlar. Genellikle dini kurumlara yakın yerlerde ve bodrum katlarında bulunurlar.
 • Büyü kitaplarının “içindekiler” ve “fihrist” bölümleri yoktur. Medyumlar hangi konunun kitabın hangi sayfasında olduğunu ezbere bilirler.
 • Büyü kitaplarında yazarın adı yoktur. Kudema ve Zargon gibi bazı isimler geçse de bunlar gerçekliği olan isimler değildir. Bu kelimeler semboliktir ve tüm kitaplar için kullanılır.
 • Büyü kitaplarındaki bilgiler kafiyeli yani şiir gibi verilmektedir. Bu yönüyle kolay ezberlenebilen bir dile sahiptirler. Ele geçirilen tüm büyü kitapları şiir şeklinde yazılmıştır. Düz yazı halinde yazılan büyü kitabı yoktur. Şiirsel bir dille yazılan büyü kitaplarında çok fazla mecaz vardır. Bu nedenle sıradan okurların bu kitapları anlaması oldukça zordur.

Canlı büyü kitabı kavramı ne demektir?

Bazen bir büyü kitabındaki tüm bilgiler çırak denilen 7 medyuma ezberletilir ve kitap yakılarak imha edilir. Bu aşamadan sonra kitabı ezberleyen medyumlara “canlı büyü kitabı” adı verilir.

Büyü kitabını ezberleyen medyumlar kitaptaki bilgileri kendileriyle kan bağı olmayan bir kişiye ezberleterek bilgilerin kuşaktan kuşağa aktarılmasını sağlarlar.

Büyü kitaplarına ulaşmak mümkün müdür?

Büyü kitaplarına -riskleri göze almanız halinde- ulaşmanız mümkündür. Ancak bunun hiç de kolay olmayacağını bilmeniz gerekir.

Bazı müzelerde sergilenen büyü kitapları ise kesinlikle uygulanabilir büyülere yer veren eserler değildir. Bu kaynaklar sadece edebiyat değeri olan çalışmalardır. Gerçek büyü kitaplarına ancak karanlık dehlizlerden geçerek ulaşabileceğinizi bilmelisiniz.

Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı ile ilgili okuyucu yorumları herkesi şaşırtıyor, bizi de gerçekten şaşırttı. Aşağıdaki mucizevi yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.
Buraya tıklayıp bu değerli eseri (Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı'nı) indirin.

 

 

Dilerseniz Hayatımızı Derinden Etkileyen 3 Gizli İlim başlıklı yazımızı da okuyabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir