Burçların Özellikleri 12 Burç Hakkında İlginç Bilgiler

Su Grubu Burçların Özellikleri

Yengeç: Hassas ve kırılgan olan yengeç burcu için ilişkiler çok önemlidir. Hem arkadaşlık hem aile hem de aşk ilişkilerinde bağlılıkları ile bilinirler. Son derece duygusallardır. Duygularının çoğu zaman saklama eğilimdedirler. Müziğe ve dinsel konulara ilgileri vardır. Mükemmeliyetçi yönleri de bulunur. Yemek yemek onların sevdiği şeylerden biridir. Genellikle fiziksel özellikleri arasında kısa ya da orta boy ve kilo almaya meyilli bir vücuttur.

Akrep: Akrepler disiplinli ve çalışkandırlar. Başladığı işi yarım bırakmaktan kaçınır, sonuna kadar takip ederler. Sezgileri son derece güçlü olup kuşkucu tiplerdir. Fazla konuşmayan akrep burcu kadını ve erkeği yaşamı çok ciddiye almazlar.

İnsan ilişkileri özellikle de arkadaşlık ilişkileri çok fazla önem verirler. Sayılı dostları vardır. Akrep insanları bazen çok sevecen olsa da bazen soğuk duvar koyar araya. Kendi iç dünyası karamsar olan akrepler bunu açığa vurmaktan hoşlanmazlar ve çoğu zaman eğlenceli bir tip olarak görünürler.

Balık: Balık burçların özellikleri duygusal ve cesaretli olmaktır. Oldukça sabırlı, bonkör ve duyarlı olmak balıkların ortak özellikleridir. Hayal dünyasında yaşamayı severler. Hayallerinin önüne geçilerek gerçeklerin gösterilmesinden hoşlanmazlar. Âşık olduklarında aşırı bağlı kişilerdir balıklar.

Daha önce her türlü entrikayı kurabilen balık burçları âşık olduklarında çok bağlı olabilirler. Çok kurnazlardır eğer hayatınızda balık burcu varsa her türlü oyunun içinde bulabilirsiniz kendinizi. Aynı zamanda şansa da inanırlar. Zodyak’ta en melankolik burç balıktır. Fiziksel görünümleri itibariyle balık etli, mahmur gözlü, kilo almaya meyilli kişilerdir.

Ateş Grubu Burçları Özellikleri

Koç: Zodyak’ta burçların başlangıcı koç ile olur. İlk sırada yer alan koç burçların özellikleri hareketli ve canlı yapılarıdır. Bir olay karşısında coşkusunu ve üzüntüsü hemen orada dile getirirler. Hemen hemen her konuda cesaretleri vardır. Sabır nedir bilmezler.

İstekleri hemen olsun isterler aksi halde çabuk sinirlenerek öfkesini çevredekilerden çıkarabilirler. Kendilerine çok değer verir ve rahatlarından ödün vermezler. Yaşamlarının başrolüne kendilerini koyarlar. Koçlar bakışlarından rahatça tanınabilir. Keskin bakışlara sahip, uzun yüzlü ve uzun boylu kişilerdir.

Yay: İyimserlikten hayatları boyu vazgeçmeyen yay burçları akıllarından kötü şeyler geçirmez, insanları oldukları gibi görürler. Hareketli yapıları ve gelişmiş beyin güçleri ile her işte başarılı olurlar. Yay burçların özellikleri arasında iç dünyası ve hayal gücü çok fazla gelişmiş kişiler olmaları vardır. Hiç duyulmadık kavramlar yaylardan sorulur.

Bir duyduğunu bir daha unutmaz ve mutlaka yaşamlarının bir yerinde kullanırlar. Sevecen ve sempatiklerdir. Özgürlerine son derece düşkün olan yay burcu seyahat etmekten oldukça hoşlanır. Mutlu kişilerdir bu burç insanları. Güzel gülüşlere sahiptirler. Fiziksel özellikleri ise; uzun boy, açık tonda cilt ve ince bir bedendir.

Aslan: Yönetilmekten nefret eden aslan burçları yönetmek için yaratılmış gibilerdir. Çevresindekilerin yaşamları üzerinde etkili olur ve kontrol etmeye çalışırlar. Kendilerine güvenleri yüksek olan aslan burçlarının organizasyon yetenekleri çok fazladır.

İstediklerini elde etmek onlar için çok zaman almaz. Aşk ilişkilerinde de üstünlük kurmaya bayılırlar aynı zamanda aşırı sahiplenicidirler. Fiziksel özellikleri ise kalın kemikli, uzun boy ve uzun kol ve bacaklar, kaslı bir vücut ve açık ten cilttir.

Toprak Grubu Burçların Özellikleri

Boğa: Boğa burçların özellikleri maddecilik, sabırlı, planlı, tutumluluktur. Paraya ulaşmak onlar için rahata ulaşmaktır. Hayalleri vardır. Hayallerinin yıkılması pek kolay olmasa da yıkıldığı an boğa uzun süreli bir çöküntü yaşar. Düzenli ve planlıdırlar.  Onların aşk hayatlarında bile plan vardır.

Zor bağlanan boğa bağladığı anda duygularının açığa vurmasa da sadık biridir. Aşırı samimiyetten hoşlanmazlar. Sevecen ve aranan tiplerdir. Umutları için yaşar onları kaybetmek istemezler. İsteklerini her daim ön planda tutarlar. Fiziksel görünümleri ise yemeğe olan düşkünlükleri sebebiyle hafif kilo almaya meyilli, kısa boylu ve gür saçlıdır.

Oğlak: Planlı hareket eden oğlak burcu insanının planlamanın şaşmasıyla depresyona girmesi an meselesidir. Devamlı işleri için çalışır, meşgul olurlar. Ciddi ve iradeleri güçlü kişilerdir. Para konusunda eli açıktır. Fiziksel özellikleri ince bir yüz, uzun boy ve koyu renk saçlardır. Tavırlarıyla kendine ne kadar güvendiğini yansıtırlar.

Başak: Zekâlarına güvenir ve bilginin peşinden koşarlar. Çalışkan, disiplinli ve pratik insanlardır. Ayrıntıcıdırlar. Soğuk görünüşleri vardır, gereksiz samimiyetten kaçınırlar. Aşk hayatlarında uzun soluklu ilişkiler yaşayan kişilerdir başaklar. Başak burçların özellikleri arasında karizmaları ile etki altına almaları vardır. Fiziksel olarak uzun boylu, ince vücutlu, esmer tenlidirler.

Hava Grubu Burçların Özellikleri

İkizler: Hızlı düşünür ve hızlı harekete geçerler. Birden fazla işle uğraşabilir, aynı anda birçok şeye merak salabilirler. Çok yönlü karakterleri ile tanınırlar. Konuşmaktan ve kalabalık ortamlardan keyif alırlar. Gözlem yetenekleri gelişmiştir. Duygu değişimlerini çok hızlı yaşarlar.

Mutlu oldukları anda mutsuz olmaları anlık olabilir. Bu burç insanı çekici olup kıvrak bir zekâya sahiptir. İkizler burçların özellikleri fiziksel olarak güzel bir vücuda sahip olmalarıdır. Uzun boy, uzun bacak ve kollar, kumral saçlar diğer fiziksel özellikleridir.

Terazi: Yaşamının birçok evlerinde kullandığı, mantık, akıl ve aşk üçlüsünden alır gücünü. Sanatsallık ve doğallıkları güçlüdür. Gizli bir güçleri var gibidir. İnsanları kolay etkisi altına alır. Onunla tartışma halinde olsanız bile o sakin kalıp mantıklı konuşmaları ile süte çıkmayı başarır.

Somut şeylerin arkasından giderek gerçek başarıyı elde eder. Beyinlerini çok iyi kullanarak birçok işin üstesinden gelirler. Fiziksel bakımdan çok güçlüdürler. Düz saçlı, kahverengi saçlı, uzun boylu, dengeli bir vücuda sahip kişilerdir.

Kova: Akılcı kişiler olup sezgilerini kullanarak hareket ede kovalar hayalperest olmaları ile dikkat çekerler. Hayal güçleri o kadar fazladır ki gerçeklerden uzak yaşarlar. Kova burçların özellikleri arasında özgürlüklerine aşırı düşkünlük bulunur.

Dik kafalıdırlar kimsenin gücü onları durdurmaya yetmez. Durdurulmaya ve kısıtlanmaya çalışılırsa en yakın arkadaşı dahi olsa hayatından çıkarır. Fiziksel özellikleri orta boy, güzel bir yüz ve açık renk saçlardır.

Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı ile ilgili okuyucu yorumları herkesi şaşırtıyor, bizi de gerçekten şaşırttı. Aşağıdaki mucizevi yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.
Buraya tıklayıp bu değerli eseri (Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı'nı) indirin.

 

 

İlginizi Çekebilir:Büyü Kitabı Hakkında 7 Maddede Merak Edilen Her Şey

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir