Bu Yöntemleri Kullanarak Eski Sevgiliyi Unutmak Mümkün

Eski Sevgiliyi Unutmak için 5 Adım Yöntemi

Bir ilişkinin bitmesi ve kişinin çok fazla değer verdiği bir insanın kötü akıbetine maruz kalması, bazı durumlarda dayanılması imkansız bir hale gelir ve bu enkaz, adeta kişinin omuzlarına çöküverir.

  • Yüreğe çöreklenen bu kötü hissiyat, insanın nefes almasına engel olduğu gibi o insanın hayattan aldığı zevki de tamamen bitiriverir. Bu konuda yapılabilecek en güzel şey eski sevgiliyi unutmak olacaktır ve onun sizde bıraktığı kötü hissiyatı bitirebilmek için güzel adımlar atmak gerekecektir.

İşte bu yazımızda eski sevgiliyi unutmak adına yapılabilecek en güzel yöntemleri ve atılabilecek en güzel adımları size aktararak bu illetten ve aşk acısından kurtulmanıza fayda sağlamaya çalışacağız.

Eski Sevgiliyi Unutmak, Kararın Etkisi ve Gücü

Eski sevgiliyi unutmak için atılabilecek en güzel adımlardan birinin kararlı olmak ve bu işi beyinde çözmek olduğunu açık ve net bir şekilde ifade etmeliyiz; çünkü eğer beyninizde bu işi çözemezseniz ve eski sevgilinizi unutmak maksadıyla kararlı adımlar atamazsanız, onun hayalini daima gözlerinizin önünde canlandıracak ve onun aşkını terütaze bir şekilde hayatınızda yaşamaya devam edeceksiniz.

Bu aşamada yapılabilecek en güzel şey, kararlı olmak ve onu unutmaya kesin bir şekilde azmetmek olacaktır. Eğer niyetiniz ve amacınız bu acının kıskacından gerçekten kurtulmak ve aşk acısının illetini tamamen geride bırakmaksa o halde, kararlı olmak adımı ile başlamanız size büyük bir avantaj sağlayacaktır.

Eski Sevgiliyi Unutmak, İçe Kapanmak?

Konu eski sevgiliyi unutmak olunca kararlı olmak dışında atılabilecek başka adımlar da bulunmaktadır ve bu adımları atmak da kişinin yaşamış olduğu aşk acısını hafifleterek onun daha mutlu olmasını sağlayacaktır.

  • Bu konuda içe kapanmak ve kendini dışarıya kapatmak yerine, arkadaşlarınla ve özellikle birlikte olmaktan zevk aldığın arkadaşlarınla bir araya gelmek, yaşamış olduğun acının daha kısa süreli olmasına vesile olacaktır.

Çünkü ilişki danışmanlığı yaptığımız süre boyunca karşılaşmış olduğumuz olaylar, bize şu durumu açık ve net bir şekilde göstermiştir ki insanlar içe kapanık bir şekilde aşk acısının üstesinden gelmeye çalıştıklarında, maalesef bu acı onların yüreklerine daha fazla sirayet etmekte ve onları ilginç bir hale sokmaktadır.

Bu durumda yakın çevresindeki insanlarla ve değer verdiği arkadaşlarıyla vakit geçirmeyi tercih edenlerin, daha kısa sürede bu rahatsızlığı atlattıkları ve aşk acısını telafi ettikleri, bilinen bir gerçektir.

İlgili Yazı: Eski Sevgilimi Geri Kazanmak İstiyorum

Eski Sevgiliyi Unutmak, Kalemi Al, Kaleme Al

Eski sevgiliyi unutmak için duyguların ve hissiyatın kaleme alınması, insanların içindeki birikmiş olan kötülükleri dışa vurmanın en güzel yöntemlerinden biri olduğu için bu yöntem, genellikle ilişki danışmanları ve psikologlar tarafından şiddetle tavsiye edilir.

  • Çünkü insanlar aşk acısını ve eski sevgiliyi unutma ihtiyacını içlerine attıkları ve bunu dışa vuramadıkları için, bu birikmişlik neticesinde tarifi imkansız acılar yaşamaktadırlar. Oysaki bu duruma son verebilmek için yazma terapi olarak da adlandırılan ve hislerin yazılması esasına dayanan taktik, oldukça faydalı ve işlevsel bir yöntemdir.

Eğer eski sevgilinizi unutmak istiyorsanız ona dair hislerinizi beyaz bir kağıda kusabilir ve içinizdeki bütün kötülükleri (yani kötü duyguları) o kağıda aktararak bu kötü hissiyattan kurtulabilirsiniz.

Ya da bu durumu yakın çevrenizdeki arkadaşlarınıza anlatıp anlatma ihtiyacını ve dışa vurma gereksinimini telafi edebilirsiniz.

Eski Sevgiliyi Unutmak Ortak Arkadaşlar İkilemi

Eski sevgiliyi unutmak isteyen insanların, onun ortak arkadaşlarıyla görüşmemesi halinde daha etkili bir yol izledikleri, yapılan araştırmaların sonucu olarak ortaya konmuştur.

  • Bu nedenle siz de ortak arkadaşlarınızla görüşmeye bir süre ara verirseniz, yani onu size hatırlatacak insanlardan belli bir süre uzak durmaya çalışırsanız, onun sizde yaratmış olduğu aşk acısını da daha kısa sürede atlatabilmenin bir yolunu bulmuş olursunuz.

Evet, yukarıda da ifade ettiğimiz gibi birçok araştırma, eski sevgilisinden ayrıldıktan ve onu unutmaya çalışma ihtiyacını dışa vurduktan sonra, birçok insanın, onun ortak arkadaşlarıyla görüşmemesi halinde daha kısa süre içerisinde bu illetten ve rahatsızlıktan kurtulduklarını ortaya koymuştur.

Eski Sevgiliyi Unutmak, Güzel Kitaplar ve Filmler

Yapılan birçok araştırma eski sevgiliyi unutmak maksadıyla eğlenceli ve güzel kitapların okunmasının da en az yukarıda saymış olduğumuz yöntemler kadar etkili olduğunu kanıtlamaktadır. Evet, birçok araştırma verisi bize eğlenceli kitapların ve eğlenceli filmlerin insanlar üzerinde oldukça verimli sonuçlar doğurduğunu göstermiştir.

  • Bu nedenle siz de eski sevgilinizi tamamen unutmak ve onun yaratmış olduğu aşk acısını hayatınızdan çıkarmak için ruhunuzu ve beyninizi eğlenceli kitaplarla ya da eğlenceli filmlerle besleyebilirsiniz. Bunu yapabilmeniz halinde bu acının kalbinizde yaratmış olduğu hissiyat zayıflayacak ve bu sıkıntılı süreç kısa süre içerisinde bitiverecektir.

Şu kitabı da şiddetle ve gönül rahatlığıyla tavsiye ediyoruz:

Eski Sevgiliyi Geri Kazanmanın Kesin ve Garantili Yolları Seti ile ilgili okuyucu yorumları herkesi şaşırtıyor, bizi de gerçekten şaşırttı. Aşağıdaki mucizevi yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.
Buraya tıklayıp bu değerli eseri (Eski Sevgiliyi Geri Kazanmanın Kesin ve Garantili Yolları Seti'ni) indirin.

Gideceğiniz sayfada bunlar gibi daha yüzlerce muhteşem ve hayret verici yorum var.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir