Bu Muhabbet Duası Herkese Mutluluk Getiriyor

Muhabbet Duası ve İçtenlik, Tüm Detayları Okuyacaksınız

Duanın etkili olabilmesi için içtenlik ve samimiyet içerisinde dua etmeniz gerekir, yani muhabbet duasının kabulü biraz da sizin içtenliğiniz ve kötü niyet taşımamanız ile mümkündür.

  • Çünkü bu duayı uygulayan bazı insanlar, kötü niyetle ve diğer insanlara zarar vermek amacıyla duayı tatbik eder, oysaki muhabbet duasının gerçek anlamda etkili olabilmesi için, duayı uygulayan kişinin kesinlikle art niyet taşımadan içtenlik içerisinde hareket etmesi gerekir.

Bu önemli iki hususu dile getirdiğimize göre şimdi de muhabbet duasının nasıl uygulanması gerektiğini açık ve net ifadelerle anlatmaya başlayalım:

Muhabbet Duası Nasıl Yapılır?

Yukarıdaki uygulama, muhabbet duasının niyet bölümü idi, şimdi de muhabbet duasının ikinci aşaması olan Ya Habib esmaül hüsnasının okunma aşamasını aktaralım:

Muhabbet Duası ve Ya Habib Esması

Bu noktada artık dizüstü çökmeli (az önceki niyet cümlelerini okurken ayakta olmamız gerekiyordu) ve gözlerinizi kapatarak 21 defa Ya Habib esmasını okumalısınız. Yani 21 defa Ya Habib demelisin, bunu söylerken de Allah’ın mukaddes esmasının bütün sevgilerin ve bütün muhabbetlerin temelinde olduğunu bilmelisiniz.

Bu düşüncelerle gözünüz kapalı ve kalbinize odaklanmış bir şekilde 21 defa Ya Habib dedikten sonra, gözlerinizi açıp şöyle niyaz etmelisiniz:

  • “Allah’ım muhabbet ve sevginin temeli senin yüce kudretin ve sonsuz hikmetinle örülmüştür, bana da Habib esmaül hüsnanın hatırı için sevginin ve muhabbetin kaynağını nasip buyur ve beni de sevgi iklimine yönlendir. Bana, senin mukaddes sevgine sevk eden hayırlı kapılar aç ve şefkatine mazhar kıl. Âmin.”

Bu noktadan sonra muhabbet duasının bir diğer aşaması olan Ya Vedûd esması aşamasına geçerek aşağıdaki uygulamayla devam etmelisiniz:

Muhabbet Duası ve Ya Vedûd Esması

Bu noktada da yeniden gözlerinizi kapatıp 21 defa Ya Vedûd esmasını okumalısınız, yani 21 defa Ya Vedûd demelisiniz, tabi bu esmayı söylerken Allahu Teala’nın bütün sevgilerin ve aşkların kaynağı olduğu gerçeğini aklınızda tutmaya çalışmalısınız. Çünkü Allah, Ya Vedûd esması ile bütün varlıkların kalbine muhabbet ve sevgi tohumu ekmiştir, bu nedenle siz de bu mübarek esmayı okurken Allah’ın muhabbet ve sevgi tohumunu bütün kalplere ektiğini düşünmeye çalışmalısınız.

Bu esmayı 21 defa bu kutsal düşüncelerle okuduktan sonra gözlerinizi yeniden açıp şu duayı okumalısınız:

  • “İlâhî, beni en güzel şekilde terbiye edeceğini ve kalbime sonsuz sevgi iksirinin güzelliklerini bahşedeceğini bilmenin mutluluğu ile sana yönelen kalbim, senin sonsuz güzelliklerin ile bir kez daha tatmin olmak istiyor. Ne olur, beni muhabbetin ve sevginin kaynağına daldır ve bana hayırlı kapılar açıp gönlüme, güzellikler armağan eyle. Âmin.”

Evet, bu güzel cümleler ile birlikte artık muhabbet duasını noktalamış oluyoruz, bu noktadan sonra ise, şunu hatırlatmak isteriz:

Yukarıda da izah ettiğimiz gibi, bu mübarek duayı hem perşembe günü hem de cuma günü (yani 2 gün üst üste) yapmalısınız. İnşâallah, siz de bu duanın bereketi ile hayırlı bir kısmete kavuşup mutluluğa adım atarsınız. Âmin.

Bu noktada siz çok güzel bir kitap tavsiyesinde bulunmak istiyoruz, şöyle:

Muhabbet Duası ve En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı

Bu dua kitabında (En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı) yer alan birbirinden farklı ve müthiş dua ile hayatının aşkına kavuşan binlerce kişi olduğunu biliyoruz, siz de bu bahtiyar kullardan olmak isterseniz:

  • Kitabın 60 günlük para iade garantili olduğunu dile getirmek ve bu güzel eserle hayatı değişen yüzlerce kişinin yorumunu okumanız gerektiğini ifade etmek istiyoruz.

Zaten, gideceğiniz sayfada yer alan okuyucu yorumlarını inceledikten sonra, bu kitabın neden bu kadar etkili olduğunu bir kez daha anlamış olacaksınız. Allah’a emanet olun:

En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı ile ilgili okuyucu yorumları herkesi şaşırtıyor, bizi de gerçekten şaşırttı. Aşağıdaki mucizevi yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.
Buraya tıklayıp bu değerli eseri (En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nı) indirin.

Dileyen okurlarımız, son yazımızı da inceleyebilirsiniz: Şans Duası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir