Bu 4 Dua ile Herkes Hayırlı Bir Eş Bulacak İnşâallah

Hayırlı Eş Duasının Tanımı Nedir, Nelere Dikkat Edilerek Dua Tatbik Edilmelidir?

18 yaşını geçmiş ve bekar olan kişinin gelecek için en önemli dileği beraber yaşlanacakları hayırlı bir eşle evlenmektir. Beraber yaşayabileceği, beraber aile kuracağı, mutlu olacağı bir hayat arkadaşı ve eş bulmak herkesin hayali ve dileğidir.

  • Önemli olan, kişinin beraber yaşayabileceği bir eş bulması değil, önemli olan hayırlı bir eş bulmaktır. Peygamberimizin de bu konuda ‘sizin en hayırlınız, ailesine hayırlı olanınızdır. Ben de aileme karşı en hayırlı olanınızım.’ hadisi ile hayırlı eş herkesin dileği olmuştur.

Hayırlı eş ile yaşamını sürdürmek isteyen kişiler, karşısına çıkan kişinin hayırlı eş olması konusunda hislerine güvenmek yanında hayırlı eş duası ile dileğinin gerçekleşeceğine inanır. Hayırlı eş duasını okuyan kişi, hayatında bulunan kişi ile, hayırlı ise bir aile kurmayı temenni eder, şayet bu insan hayırlı değil ise hayatından çıkmasını diler.

İlgili Yazı: Aşk Duası

Hayırlı Eş için Okunacak Dualar Nelerdir?

Gelecekteki hayatımızı beraber geçireceğimiz, aile kuracağımız kişi hayırlı ise bu dileklerimizin gerçekleşmesi için okuyacağımız etkili 4 tane hayırlı eş duası bulunur ve bunlar şöyledir:

  • Karşımıza çıkan kısmetimiz olduğunu düşündüğümüz kişi ile ilgili “Allah’ım bu kısmetim hayırlı ise benim eşim olsun, benim için hayırlı değil ise o kişiden beni soğut. Bunun için seni vekil ediyorum Rabbim.” duasını edersek, karşımıza çıkan eş hayırlı ise Allah o eş ile hayırla yolumuzu çizer. Hayırlı değil ise o kısmeti hayatımızdan çıkarır. Bu duayı ezberlemek, duanın faziletini ve gücünü arttıracağı için mümkünse ezberleyin.
  • Kuran-ı Kerim’de bulunan Taha Suresi’nin ilk 12 ayetinin 21 defa okunması ile karşımıza hayırlı bir eş çıkması için duamızı etmiş oluruz.
  • Kuran-ı Kerim’de bulunan Furkan Suresi’nin 74. ayeti hayırlı eş bulmak isteyen ya da karşısındaki kişinin hayırlı bir eş olup olmayacağının cevabını almak isteyen kişiler için okunmalıdır.
  • Hayırlı bir eş için 21 gün boyunca Rahman Suresi 3 defa okunmalıdır.

Aşağıda, hayırlı eş duası için okunacak olan Taha Suresi’nin ilk 12 ayeti, Furkan Suresi’nin 74. ayeti ve Rahmân Suresi bulunuyor:

Taha Suresi’nin İlk 12 Ayeti:

Furkan Suresi’nin 74. Ayeti:

“Vellezîne yekûlûne rabbenâ heb lenâ min ezvâcinâ ve zurriyyâtinâ kurrete a’yunin vec’alnâ lil muttekîne imâmâ.”

Rahmân Suresi Tamamı:

Hayırlı Eş Duası Hangi Durumlarda Okunmalıdır?

Evlenme yaşına gelmiş ve evlenmesi için engel bir durumu olmayan kişiler yaşamını beraber sürdürebileceği, beraber yaşlanabileceği ve aile hayatı kurabileceği birinin, karşısına çıkması için hayırlı eş duası okuyabilir.

  • Karşısına evlenebileceği, aile kurabileceği biri çıktığında bu kişinin kendisi için hayırlı olup olmadığını anlayabilmek için hayırlı eş duasını okumak gerekir.

Hayırlı eş duasını okuduktan sonra aile kurmayı düşündüğümüz kişi bizim için hayırlı ise evlilik gerçekleşir, hayırlı değil ise o kişi hayatımızdan çıkar. Bu durumda ‘hayırlısı bu’ diyerek durumu kabullenmeliyiz.

Hayırlı Eş Duası Hangi Durumlarda Tesirli Olur?

Evliliği düşündüğümüz kişinin hayırlı bir eş olması için öncelikle o kişinin bizim için hayırlı ve helal olması gereklidir. Başka birinin eşi olan kişinin bizim için eş olması için dua etmemiz, hayırlı eş duasının Allah katında kabul olması bir yana günaha girmemize sebep olur. Yani özetlemek gerekirse yaptığımız hayırlı eş duası başka birine zarar ve kötülük getirmemelidir.

Hayırlı Eş Duası Nasıl Yapılmalıdır?

Hayırlı eş duasını abdest alarak, besmele çekerek ve kıbleye dönerek okumamız duanın etkisini arttırır. Duamızın etkili olması ve kabul olması için temiz duygularla ve içten niyet ederek duayı tamamlamalıyız.

Bu kutsal dua uygulaması, kişinin kendisinin hayırlı bir eş bulması için okuyabileceği gibi, başkası tarafından da o kişi için niyet edilerek okunabilir.

Hayırlı Eş Duasında Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Evlenmeyi düşündüğümüz biri var ise ve hayırlı eş duası ile bu kişinin bizim için hayırlı olup olmadığını öğrenmek istiyorsak, duadan sonra bu kişi hayatımızdan çıktı ise ve o kişiye bir bağlılığımız var ise hayatımızdan çıkmasına izin vermeliyiz ve bu durumu Cenab-ı Hakkın takdiri olarak görmeliyiz.

Duygusal olarak ne kadar bağlı olsak da o kişi bizim için hayırlı değildir. Bu kutsal duayı okumamıza rağmen karşımıza evleneceğimiz biri çıkmıyorsa, isyan etmemeli ve umutsuzluğa kapılmamalıyız. Hayırlı eş için hayırlı ve doğru zamanın gelmesini beklemeliyiz. Allah kulları için en doğru zamanı bekliyordur ve biliyordur.

Şu tavsiye de son derece önemli:

En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı ile ilgili okuyucu yorumları herkesi şaşırtıyor, bizi de gerçekten şaşırttı. Aşağıdaki mucizevi yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.
Buraya tıklayıp bu değerli eseri (En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nı) indirin.

 

Bu 4 Dua ile Herkes Hayırlı Bir Eş Bulacak İnşâallah” üzerine bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir