Bu 3 Dua Herkesi Kötülük, Şer ve Beladan Koruyor

3 Tane Çok Tesirli Kötülüklerden Korunma Duası

İnsanların herhangi bir kötülükten korunmaya çalışması, çocuğunu, ailesini ve yakınlarını her türlü bela ve musibetten sakındırmaya ve muhafaza etmeye gayret göstermesi insanın tabiatında bulunan bir durumdur ve esasen bunu Cenabı Hak da istemektedir. Zaten bu nedenle kötülüklerden korunma duası gibi muhteşem dualarla bizim önümüzü aydınlatıp bize yol göstermiştir.

  • Bu yazımızda size kötülüklerden korunma duası olarak bilinen birçok uygulamayı anlatıp bunları nasıl yapacağınız konusunu açık ve net ifadelerle izah etmeye çalışacağız, bu sayede sizler de bütün kötülüklerden, musibet ve sıkıntılardan kurtulacaksınız inşallah.

İnsanın ailesini adeta bir kalkan gibi koruyan, dedikodudan, fitneden ve bütün kötülüklerden muhafaza eden bir korunma duası şöyle aktarılmıştır:

Kötülüklerden Korunma Duası 1, Çok Güçlü İfadeler

Hadis-i şerifte buyuruldu ki: (Bismillâhillezi lâ yedurru ma’asmihi şey’ün fil erdi ve lâ fissemâi ve hüves-semi’ul alim duasını sabah 3 kere okuyana, akşama kadar, akşam okuyana da, sabaha kadar hiç bela gelmez.) [İbni Mace]

Peygamber Efendimiz Aleyhissalatu Vesselama dayandırılan ve kötülüklerden korunma duası olarak sunulan yukarıdaki dua sayesinde binlerce insanın ve yakın çevresindeki kişilerin her türlü kötülüğün şerrinden ve sıkıntısından korunduğuna yönelik yüz binlerce örnek olay bulunmaktadır ve bu duanın insanı zırh gibi koruduğu ifade edilmektedir.

Bu nedenle Peygamber Efendimiz Aleyhisselatu Vesselam’ın mübarek beyanlarını esas alarak yukarıya almış olduğumuz duayı uygun bir şekilde okumanız, hem size hem de ailenize hiç fark etmediğiniz binlerce fayda sağlayacak ve sizi bütün kötülüklerden muhafaza edecektir inşallah.

İlgili Yazı: Depresyondan ve Ruhsal Problemlerden Kurtulmak için 3 Muhteşem Dua

Bize İslam alimlerinden aktarılan, sahabe efendilerimizin yapmış olduğu ve din büyükleri tarafından ısrarla tavsiye edilen bir başka korunma duası da şöyledir ve bu dua hem insanı korkudan emin kılmakta, hem de kötülüklerin, musibetlerin ve şerlerin kısa süre içerisinde defolup gitmesi ne vesile olmaktadır, şöyledir:

Kötülüklerden Korunma Duası 2, 11 Defa Okunması Gereken Niyaz

Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki: (“Euzü bikelimâtillahittammâti min şerri mâ haleka” duasını okuyana, o yerden kalkıncaya kadar, hiçbir şey zarar veremez.) [Müslim]

Bu duayı yukarıda tarif edildiği şekliyle yani İslam alimlerinin nakilleri esas alınarak uygulayabilirseniz (yani günde toplamda 11 kez) hem üç harfliler gibi kökü varlıkların ve enerjilerin şerrini tamamen ortadan kaldırmış, hem de nazar ve büyü gibi bütün sıkıntıları bertaraf etmiş olursunuz inşallah.

  • Rivayetlere göre kendisine kötü enerji bulaşan ve cinlerin musallatına maruz kalan birçok kişi bu duayı gün içerisinde tarif edildiği şekliyle okuyarak ortalama 7 gün içerisinde bu beladan ve musibetten tamamen kurtulmuş, aynı zamanda kendisine ulaşabilecek bütün belaları da def etmiştir Allah’ın izniyle.

Her türlü kötülükten ve her türlü sıkıntıdan kurtararak insanı adeta bir kuş gibi hafifleten ve selamet içerisinde yaşamasına vesile olan, aynı zamanda çevresindeki insanlar tarafından oldukça itibarlı ve şerefli bir konuma yükselmesine de kapı aralayan şu dua da kötülüklerden korunmak maksadıyla mutlaka uygulanmalıdır:

Kötülüklerden Korunma Duası 3, Bir Bardak Suya Okunur

(Hasbiyallahü ve ni’mel vekil sözü her korku için bir emniyettir.) [Deylemi]

Bu duayı bir bardak suyun üzerine okuyarak bu bir bardak suyu her sabah uyandıktan sonra afiyetle içerseniz ve ardından da 3 defa Felak Suresini okursanız, Alemlerin Rabb’i olan Allah’ın izniyle şimdiye kadarki bütün kötü enerjilerden ve sıkıntılardan sayılmakla birlikte, gün içerisinde yaşanması muhtemel bütün kötülükler ve musibetler de ortadan kalkacak, adeta önünüz açılacak ve ışıkla dolacaktır.

Bu nurlu duayı her sabah uyandıktan sonra 3 defa bir bardak suyun üzerine okuyun ve afiyetle için, ardından da 3 defa Felak Suresi okuyup normal hayatınıza devam edin. Bu şekilde bereket ve mutluluk içerisinde kötülüklerden korunarak yaşamınızı sürdüreceksiniz inşallah.

Şu tavsiyemizi de incelemelisiniz:

Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı ile ilgili okuyucu yorumları herkesi şaşırtıyor, bizi de gerçekten şaşırttı. Aşağıdaki mucizevi yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.
Buraya tıklayıp bu değerli eseri (Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı'nı) indirin.

 

Bu 3 Dua Herkesi Kötülük, Şer ve Beladan Koruyor” üzerine bir yorum

  1. Merhaba, ben yurt disinda yasiyorum Hollanda da, kitabinizi nasil satin alabilirim?

    Simdiden tesekkurler: Necibe

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir