Bereket Duası Herkes Gibi Sizi de Kurtaracak İnşallah

Bu Bereket Duasını Çok Dikkatli Bir Şekilde Okumalısınız

Değerli okurlarımız, size en etkili bereket duasının detaylarını ve bu duanın nasıl yapılması gerektiğini anlatacağımız bu yazımızda, bereket duası ile ilgili bilmeniz gereken bütün detayları anlamış ve kavramış olacaksınız.

  • Gerçekten bereket duasını uygulamak ve bu mübarek duanın bereketinden istifade etmek istiyorsanız, yazı süresince aktaracağımız bütün maddeleri en güzel şekilde öğrenmeye ve kavramaya çalışmalısınız.

Kısaca birazdan öğreneceğiniz bereket duası sayesinde, maddi sıkıntılarınızdan kurtularak bolluk ve zenginlik içerisinde yaşamanın ilk adımını atmış olacaksınız. Şunu asla unutmayın ki Allahu Teala, kullarının fakirlik içerisinde değil bolluk ve zenginlik içerisinde yaşamasını arzu eder ve bunun için de kullarının kendisine müracaat ve iltica etmesini diler.

İşte bereket duasının detayları aşağıda:

Bereket Duası Hangi Amaçla Yapılır?

Değerli okurlarımız, bereket duası, hem maddi darboğazdan kurtularak bolluk ve berekete mazhar olmak için yapılabilir hem de manevi sıkıntılardan kurtulup huzur bulmak ve mutluluğa kavuşmak amacıyla tatbik edilebilir.

  • Eğer maddi veya manevi anlamda herhangi bir sıkıntınız varsa, bu mübarek duanın feyzinden ve bereketinden istifade ederek bu sorunlarınıza güzel bir şekilde cevap bulabilirsiniz.

Kısaca bereket duası, sadece bolluk ve zenginlik amacıyla değil, aynı zamanda iç huzuru ve psikolojik sıkıntılardan arınmayı temin etmek amacıyla da başvurulabilecek oldukça etkili bir duadır.

Şimdi bu mübarek duanın etkili olabilmesi için hangi şartlara dikkat etmeniz gerektiğini anlatalım ve ardından da duanın uygulama aşamasına geçelim:

Bereket Duasının Kabulü İçin Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Bereket Duası ve Çirkin Büyüler

Öncelikle internet ortamında dolaşan ve çoğu zaman dua şeklinde takdim edilen fakat içeriği incelendiği zaman büyü olduğu net bir şekilde anlaşılan uygulamalardan kesinlikle uzak durmalısınız.

  • Çünkü Allahu Teala, bir şekilde büyüye bulaşan kullarının dualarını kabul buyurmaz ve onların dualarını geri çevirir, bu nedenle eğer bereket duasını yapıp tam anlamıyla etkisini görmek istiyorsanız son derece dikkatli olmalısınız ve özellikle de internet ortamında bereket duası şeklinde takdim edilen büyü ve sihir uygulamalarından uzak durmalısınız.

Eğer şimdiye kadar bir şekilde büyü yapmış veya yaptırmış iseniz tövbe ve istiğfar ile içtenlik içerisinde Allah’a yönelmeli ve yaptığınızdan pişman olmalısınız. Ancak bu şekilde ilahi rahmete ve mağfirete yeniden yakınlaşıp dualarınızın kabulüne kapı açabilirsiniz.

Mutlaka Oku: Adet Kanı Büyüsü

Ayrıca bereket duasının tam anlamıyla etkili ve etkin olabilmesi için aşağıdaki şartlara da riayet etmeniz gerekir:

Bereket Duası ve Allah’ı Tanıma Yönü

Bu bağlamda Peygamber Efendimizin Aleyhisselatu Vesselam’ın şu mübârek beyanlarını esas almalısınız:

  • “Bir kul Allah’ın yüce kudretini ve sonsuz gücünü tam anlamıyla anlasa ve ona içtenlik içerisinde yönelip niyaz etse, dağların bile yerinden oynadığını görüp hayretler içerisinde kalacaktır.”

Evet Peygamber Efendimizin bu mealdeki mübarek sözleri, bize başta bereket duası olmak üzere yapacağımız bütün dualarda nasıl bir tavır sergilmemiz gerektiği konusunda açık ve net bir fikir vermektedir: “Eğer Allahu Teala’nın sonsuz kudretini anlayarak duamızı yapıp ona içli bir şekilde niyaz edersek inşâallah duamız en kısa sürede kabule karin olacaktır.”

Bereket Duası ve İçtenlik

Bununla birlikte bereket duasının gerçekten etkili olabilmesi için, ayrıca içtenlik ve samimiyet içerisinde dua etmemiz gerektiğini de bilmelisiniz. Eğer o duayı uygularken herhangi bir art niyet içerisinde olmazsanız, yani bu duanın etkisi sayesinde başka insanlara zarar verecek düşünceler ve duygular içerisine girmeyip tamamen kötülükten uzak bir düşünce yapısı içerisinde olursanız, duanın çok kısa sürede etkisini gösterdiğine şahit olursunuz.

  • Şayet bereket duasını uygularken kötü düşünceler içerisine girip başkasının zarar görmesine sebebiyet verecek duygular taşırsanız, bu mübarek duanın etkisiz ve hükümsüz kalacağına şahit olarak üzüntüye kapılırsınız.

Evet, bereket duasının kabulü için mutlaka ama mutlaka bilmeniz ve riayet etmeniz gereken şartları ve kuralları aktardıktan sonra, artık bu mukaddes ve feyizli duanın nasıl yapılması gerektiğini anlatmaya başlayabilir:

Bereket Duasına Nasıl Niyet Getirilir?

Değerli okurlarımız, öncelikle bereket duasının tam beş gün üst üste yapılması gereken bir dua olduğunu beyan etmeliyiz ve duayı tatbik ederken, niyet aşaması dahil olmak üzere 5 gün üst üste aynı uygulamaları yapmanız gerektiğini dile getirmeliyiz.

  • Öncelikle kendinizi Allah’a yakın hissettiğiniz bir zaman diliminde, sessiz ve sakin bir ortam bulmalı ve bu ortama geçtikten sonra, kıble istikametine dönmeli ve ayakta iken ellerinizi semaya kaldırıp gözlerinizi kapatarak 7 defa Euzu Besmele çekmelisiniz.

Bu pozisyonda 7 defa Euzu billahi mineşşeytanirracim Bismillahirrahmanirrahim dedikten sonra, gözlerinizi açıp şöyle dua etmelisiniz:

“Allah’ım kalbimdeki masumiyet ve yüreğimdeki içten düşüncelere dayanarak ve senin sonsuz merhametine ve yüce kudretine istinad ederek, bereket ve bolluk amacıyla dergahı izzetinde el açtım. Bana bereketin en güzelini ve nimetlerin en tatlısını vereceğini bilmenin sevinci ile ellerimi senin yüce kudretine açmış bulunmaktayım, ne olur beni merhametinden uzak tutarak kötülüklere uğramama izin verme. Amin”

Bereket Duası Nasıl Yapılır?

Yukarıdaki uygulamayı bir kez yaptıktan sonra şimdi de bereket duasının ikinci aşaması olan Fatiha Suresi kısmına geçerek, aşağıdaki uygulamalar ile bu mübarek duamızı devam ettiriyoruz:

Bereket Duası ve Fatiha Suresi

Şimdi dizüstü çöküp yeniden gözlerinizi kapatın ve Fatiha Suresinin anlamını düşünerek 7 defa bu mübarek sûreyi okuyun:

Fatiha Suresinin Türkçe Okunuşu:

Fatiha Suresinin Türkçe Anlamı:

Fatiha Suresini 7 defa anlamını düşünerek ve Allahu Teala’ya tam bir teslimiyet içerisinde boyun eğerek okuduktan sonra, gözlerinizi yeniden açıp şu duayı yapmalısınız:

  • “Allah’ım, bizi kendinden başkasına ibadet etmeme ve kendinden başkasından yardım dilememe hususunda, Fatiha Suresinde beyan buyurduğun emirlere riayet ederek senin merhametinden ve şefkatinden yardım dinlenmeye geldim. Ne olur bana merhametinle muamele buyur, ne olur beni merhametinin sonsuz derinliği içerisinde besle. Amin.”

Bu uygulamanın ardından Bereket duasının 3. aşaması olan Ya Rezzâk aşamasına geçiyoruz:

Bereket Duası ve Ya Rezzâk Esması

Şimdi de Allahu Teala’nın evrende bulunan bütün varlıklara rızık ve nimet dağıtan varlığının yüce tecellisi olan Ya Rezzâk esmasını, gözlerimizi kapatarak 77 defa okumamız gerekiyor.

Ya Rezzak esmaül hüsnasını gözlerimiz kapalı bir şekilde, 77 defa okurken Allah’ın dünyadaki bütün varlıkları en güzel şekilde besleyen ve onları nimetleri ile rızıklandıran bu yüce esmasının anlamı üzerinde düşünmemiz gerekiyor.

Daha sonra gözlerinizi açıp aşağıdaki duayı yaparak bereket duasını bitirmiş olacağız:

  • “İlahi hiç kimsenin haberdar olmadığı en gizli varlıkların bile rızkını en güzel şekilde temin eden ve onlara türlü türlü nimetler ile rızıklar gönderen sonsuz ihsan hazinene itimat ve istinat ediyorum. Varlığının sonsuz hatırı ve yüce kudretinin güzelliği hürmetine, bereket ve rızık amacıyla sana el açan bu kulunu, içinde bulunduğu türlü sıkıntılardan ve musibetlerden uzak tut. Beni ve ailemi, iletişim ve ilişki içerisinde olduğum bütün güzel insanları, bereketine ve zenginliğine mazhar kıl. Amin.”

Bu dua ile birlikte bereket duasını bitirmiş oluyoruz, bu noktada size türlü türlü güzel duaların bulunduğu harika bir dua kitabı çalışmasından da bahsetmek istiyoruz:

Bereket Duası ve Her Kapıyı Açan Murad Duaları Kitabı

  • Abdülkadir Çelik Bey‘in hazırladığı, şimdiye dek birçok müslümanın her türlü dileğine en güzel şekilde kavuşmasına vesile olan, içindeki duaların muazzam etki gücüne sahip olduğunu bildiğimiz Her Kapıyı Açan Murad Duaları kitabını sizin de okumanızı tavsiye ediyoruz.

Gittiğiniz sayfada yer alan ve kitabın içindeki duaların ne kadar güçlü ve etkili olduğunu ortaya koyan birbirinden değerli okuyucu yorumlarını incelediğinizde, Her Kapıyı Açan Murad Duaları kitabının ne kadar etkili olduğunu bizzat görmüş olacaksınız. Allah’a emanet olun ve güzellik ile kalın.

Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı ile ilgili okuyucu yorumları herkesi şaşırtıyor, bizi de gerçekten şaşırttı. Aşağıdaki mucizevi yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.
Buraya tıklayıp bu değerli eseri (Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı'nı) indirin.

Sitedeki son yazımızı da incelemek isteyebilirsiniz: Soğutma Büyüsü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir