Benden Hoşlanıyor mu? Nasıl Emin Olabilirim?

benden hoşlanıyor mu

İltifat etmeye çalışıyor ama beceremiyor

Aşık insanlar kendi duygularını dışavurmak için iltifat etmeye çalışırlar. Dikkat ettiyseniz “İltifat ederler…” demiyoruz. “iltifat etmeye çalışırlar.” diyoruz. Çünkü gerçekten de yürekten seven kişiler iltifat etme konusunda yeteri kadar başarılı olamazlar.

Eğer karşınızdaki kişi çok düzgün cümlelerle size iltifat ediyorsa yani iltifat etmeyi bir sanat haline getirmişse duygularının samimi olup olmadığını sorgulamak gerekir. Çünkü unutmayın ki hiçbir aşık şairane sözlerle iltifat edecek kadar heyecandan yoksun değildir. Ama her aşık az ya da çok başarısız olacağını bile bile iltifat etmekten de geri duramaz.

Benimle konuşurken hafifçe öne doğru eğiliyor, benden hoşlanıyor mu?

İnsan birinden hoşlanıyorsa farkında olmadan kimi beden dili hareketlerini uygular. Bunlardan biri de hafifçe öne doğru eğilerek konuşmaktır. Seven insanın kamburluğu işte bundan ötürüdür. Çünkü aşık erkek veya kadın çok önemli bir meselenin üzerine eğiliyormuş gibi sevdiğine pür dikkat kesilmektedir. Bu nedenle de farkında olmadan konuşma sırasında hafifçe öne doğru eğilmektedir.

Bedenin tamamen dik bir vaziyette duruşu ise aradaki resmiyeti ifade eder. Eğer bir masada kadın ve erkek sırtlarını arkaya dayayarak dik bir vaziyette oturuyorlarsa ya aralarında resmi bir ilişki vardır ya da uzun süren bir birliktelik söz konusudur. Aşk -özellikle de yeni başlayan bir aşk- mutlaka kişileri hem gerçek anlamda hem de mecaz anlamda “iki büklüm yapar.”

benden hoşlanıyor mu

Arkadaşlarımla ve ailemle iyi geçinmeye çalışıyor

Seven kişi sevdiği kişinin hayatındaki tüm şahısları da sevmeye başlar. Hiçbir aşık sevdiği kişiyi arkadaşlarından ve ailesinden soyutlayarak sevmez.

Eğer aşık olup olmadığından şüphelendiğiniz kişinin sosyal çevrenizle ilişkilerine dikkat ederseniz duyguları hakkında kesin bir sonuca ulaşabilirsiniz. Çünkü seven erkek sizin sevdiklerinize sevgiyle bağlanacak ve sizin nefret ettiklerinizden de nefret edecektir.

Beni can kulağı ile dinliyor

Seven kişi sevdiğini gerçekten dinler. Anlamak için, ona yardımcı olmak için, onun dertlerini hafifletmek için dinler.

Oysa günlük hayatta bizi dinleyen insanların çoğu ya konuşmalarımızdan bir şeyler çıkarmak ya bizi suçlamak için bizi dinler. Hoşlanan kişinin dinleme amacı ise sadece size yardımcı olmaktır. Ona içinizi döktüğünüzde kendinizi rahatlamış hissedersiniz. Anlatacağınız şeyin içeriği ne olursa olsun sizi sorgulamayacağını bilirsiniz. Çünkü sizi dinlerken size verdiği değeri hemen hissedersiniz.

İnsanların birbirine tahammül edemediği günümüz dünyasında karşı cinsten biriyle sohbet edebiliyorsanız ve birbirinizi dinlemeyi öğrenmişseniz biliniz ki siz çoktan sevgilisiniz.

benden hoşlanıyor mu

Gelecekte de birlikte olacağımızı ima ediyor acaba benden hoşlanıyor mu?

Hem kadınlarda hem de erkeklerde hoşlanılan kişiyle gelecekte de birlikte olunacağına dair tasavvurlar vardır. Kişi konuştuğu zaman “5 yıl sonra”, “10 yıl sonra” gibi ifadeler kullanır. Bu konuşmalarda uzun süre sonra yine bir arada olunacağına dair aktarımlar vardır.

Çünkü kişi zihninde aşık olduğu şahısla uzun süreli bir birliktelik hayali kurmuştur. Bu durum daha çok erkeklerde görülse de aşık olan kadınlar da sevdikleri erkeklerle ilgili gelecek hayalleri kurmaktan büyük zevk almaktadır.

Beni korumaya çalışıyor

Seven kişi sevdiğine değer verir. Onu dış dünyanın bütün tehlikelerine karşı korur. Sevdiğinin başına olumsuz bir şey gelmesinden ödü kopar. Bu nedenle sürekli tetiktedir, herhangi bir riskli durum ortaya çıktığında hemen müdahale eder.

Bu duygu bazen çevredeki insanları şaşırtacak kadar aşırı tepkilerle ortaya çıkarken bazen de gizli bir koruma zırhı oluşturur. Erkeklerde sevdikleri kadını fiziksel ve sözlü saldırılara karşı koruma güdüsü güçlüyken kadınlarda sevdikleri erkekleri maddi yönden koruma ve erkeğin sağlığına önem verme daha baskın bir tutumdur.

Hayatımın bir parçası olmak istiyor

Aşkın belki de en bariz biçimde kendisini hissettirdiği durum bir kişinin hayatına ortak olma isteğidir. Kişi sevdiğini bütün ayrıntılarıyla tanımak ister. Onun hobilerini onunla birlikte yürütmeye gayret eder. Tüm zamanını onunla geçirmek, onun beğenisini kazanmak ve onun güzel anlarına şahit olmak ister.

Sevdiği kişinin nasıl uyuduğu, nasıl yemek yediği, ev içinde hangi kıyafetlerle dolaştığı kısacası sevgiliye ait her şey merak edilir. Daha doğrusu merakın ötesinde tanık olma, birlikte olma eğilimi görülür. Bir kişinin hayatına ortak olmak ancak aşkla mümkün olabileceğinden böyle hisseden kişi pek yakın bir zamanda aşkını itiraf edecektir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir