Barışma Duasının Gücü Herkesi Hayrette Bırakıyor

Bu Barışma Duasını Çok Dikkatli Bir Biçimde Uygulayın Lütfen

Bir cuma sabahı seher vaktinde uyanıp abdest aldıktan sonra, sessiz bir mekana geçmeli ve sükûnet içerisinde kalbinize eğilip içinizden 21 defa besmele çekmelisiniz.

21 defa besmele çektikten, yani 21 defa Bismillahirrahmanirrahim dedikten sonra, kıbleye dönmeli ve diz üstü çökerek şu duayı yapmalısınız:

“Allah’ım, barışma duasının gerçekleşmesi amacıyla yüce dergahına iltica eden bu kulun, senin sonsuz merhametinden istifade etmek ve kullarının her türlü ihtiyacını en güzel şekilde karşılayan rahmetinden feyiz almak istiyor. Sen bütün kullarının kalbindeki niyeti ve aklındaki amacı onlar daha düşünmeye başlamadan evvel bilirsin, sonsuz ilmine sınır ve hudut yoktur. Sonsuz ve hudutsuz ilminle kalbimdeki ve aklımdaki niyeti bilerek benim barışma duama en güzel şekilde cevap vereceğini biliyorum.”

Bu cümleler ve bu uygulama, barışma duasının birinci aşaması idi. Şimdi de duanın ikinci aşaması olan İhlas Suresi aşamasına geçelim:

Barışma Duası Nasıl Yapılır?

Barışma Duası ve İhlas Suresi

Yukarıdaki niyet cümlelerini okuyup bitirdikten sonra, barışma duasının 2. aşaması olan İhlas Suresi aşamasında ise, gözlerinizi kapatarak 7 defa İhlas Suresini okumanız gerekiyor.

İhlas Suresinin Okunuşu Şöyle:

Bismillahirrahmânirrahîm.
1- Kul hüvellâhü ehad
2- Allâhüssamed
3- Lem yelid ve lem yûled
4- Ve lem yekün lehû küfüven ehad

7 defa gözler kapalı vaziyette İhlas Suresini okuduktan sonra, gözlerinizi açık şu niyazı 1 defa okumalısınız:

  • “Allah’ım, kalpleri birbirine en güzel şekilde bağlayan hikmetine istinad ederek, küskünleri ve dargınları bir araya getiren şefkatine itimat ederek, bir şekilde birbirinden ayrılan ve yeniden bir araya gelmek isteyen kalplere vakıf olan ilmine boyun eğerek, senden en güzel barışmayı ve en güzel birlikteliği istirham ediyorum. Hiçbir kulunu masum niyetinden ve samimiyetinden dolayı geri çevirmeyen sonsuz merhametin, benim de son sığınağım oldu. Duamı en güzel şekilde kabul eyle Allah’ım. Amin.”

Bu sözlerle barışma duasının 2. aşaması olan İhlas Suresi kısmını da tamamlamış oluyorsunuz, şimdi de duanın üçüncü kısmı olan Ya Habib esması kısmına geçmelisiniz:

Barışma Duası ve Ya Habib Esması

Burada yeniden gözlerini kapatmalı ve Allah’ın sonsuz merhametini tefekkür etmeye çalışarak 21 defa Ya Habib esmaül hüsnasını okumalısınız. 21 defa Ya Habib esmasının okurken, bu esmanın, sevginin ve muhabbetin temeli ve kaynağı olduğunu aklınıza getirmelisiniz.

Bu güzel düşüncelerle 21 defa Ya Habib esmasını okuduktan, yani 21 defa Ya Habib dedikten sonra, gözlerinizi yeniden açıp şu duayı okumalısınız:

  • “Muhabbet ve sevgi, insanların kalbine nakşettiğin sonsuz güzelliklerden sadece biridir. Fakat sen kainatın hamurunu sevgi ve muhabbet ile yoğurarak bütün varlıkları birbirine bağlayan sonsuz sevginin kaynağısın. Bütün varlıkların kalbine ve yüreğine sevdanın ince mührünü basarak, onları birbirine en güzel şekilde çeken aşkın sahibisin. Bu güzel esmanın hatırı için barışma duasını kabul eyle ve bana, hakkımda en hayırlı olan güzellikleri nasip eyle. Amin.”

Evet bu hayırlı ve güzel dua ile birlikte barışma duasının 3. aşamasını da tamamlamış oluyoruz, duayı bu şekilde bitirmiş olduk.

Bu vesile ile size birçok insanın hayatına ışık tutan ve sevda ve muhabbet konusunda birçok kişiye gerçekten rehberlik yapan güzel bir dua kitabından bahsetmek istiyoruz:

Barışma Duası ve En Etkili Aşk Duaları Kitabı

  • Yukarıda da ifade ettiğimiz gibi, En Etkili Aşk Duaları Kitabı, gerçekten de birçok insanın aşk hayatına türlü türlü güzellikler katan muazzam dualardan oluşuyor.

Bu kitabın 60 günlük para iade garantisi olduğunu söyleyerek:

En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı ile ilgili okuyucu yorumları herkesi şaşırtıyor, bizi de gerçekten şaşırttı. Aşağıdaki mucizevi yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.
Buraya tıklayıp bu değerli eseri (En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nı) indirin.

Tıklayın ve indirin dediğimiz kısımda yönlendirildiğiniz sayfada yer alan ve bu dua kitabının ne kadar etkili olduğunu ortaya koyan okuyucu yorumlarını da incelemenizi öneririz. Allah’ın merhametine ve muhabbetine emanet olun.

Bu yazımız dışında, son yazımızı da incelemek isteyenler olabilir: Muhabbet Duası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir