Bağlama Duası Mutluluğun Anahtarı Olur, Yüzünüzü Güldürür

Bağlama Duası ile Herkes Mutluluğu Tadacak İnşâallah

Aşkın kutsal olduğunu ve bir insanın kalbinde barındırdığı sevdanın gerçekten de yüce bir duygu olduğunu her insan kabul eder, zira Cenabı Hak da başta Peygamber Efendimiz olmak üzere bütün peygamberlerine, bir insanın kalbindeki aşkın mukaddes olduğunu bildirmiş ve peygamberler de bunu bize aktarmışlardır.

  • Bu anlamda bağlama duası her insanın başvurması gereken bir dua olarak bilinmelidir ve bağlama duası sayesinde aşkınıza karşılık bulabileceğinizi anlamak da sizi Allah’a yaklaştırır.

Bu yazımızda bağlama duası nedir ve nasıl yapılır sorularına cevap vermeye çalışacağız ve bağlama duasının insanları gerçekten de musibetten çekip alarak selamete, aşka ve saadete taşıdığı gerçeğinin de altını çizmeye çalışacağız.

Dikkatlice okursanız en doğru bağlama duasını nasıl yapacağınızı öğreneceğiniz gibi, aynı zamanda aşkınıza karşılık bulabilmek için hangi adımları atmanız gerektiğine de zaten vakıf olacaksınız.

Bağlama Duası için Limon ve Su

Bağlama duası bir bardak su ve 1 adet limon ile gerçekleştirilir; daha doğrusu bir bardak su ile ve 1 dilim limon ile yapılır. Dolayısı ile siz de bağlama duasını yapabilmek için bir bardak su alıp aynı zamanda bir dilim limon ile sessiz bir yere geçin ve burada bir bardak suyu önünüze, limonu da hemen onun yanına yerleştirin.

  • Bu işlem sonrasında gözlerinizi kapatıp Cenabı Hakk’ın mübarek kıldığı suyu düşünün ve onun temizliğinin size de sirayet edeceğini tefekkür etmeye çalışın. Bu tefekkür esnasında kalbinizde bir sıcaklık ve ılıklık hissetmeye başlayacaksınız; bu sıcaklık ve ılıklık hissi size güzelliklerin akıp gelmeye başlayacağının habercisi olacaktır inşallah.

Bu esnada 7 defa Ya Vedud esmasını okuyun ve bu mübarek esmayı okurken de yine suyun temizliğini ve azizliğini, parlaklığını ve güzelliğine düşünerek Cenabı Hakk’ın merhametine iltica etme eğiliminde bulunun.

Ardından gözlerinizi açıp sağ tarafta bulunan bir dilim limonu elinize alıp suyun içerisine atın ve bu iki malzemenin üzerine şunları okuyun:

Bağlama Duasında Okunacak Mukaddes Sözcükler

  • “Alemlerin Rabb’i olan Allah’ım ve yüceliği kendisine şiar edinen Rabb’im, sen kendisinden başka iltica edilecek hiçbir kapı ve hiçbir tutamak bulunmayan yüce yaratıcımız ve güzelliklerle dolu sahibimizsin. Bağlama duasını senin yüceliğine iltica edip gücünden ve kuvvetinden medet ummak amacıyla yapıyorum, aşkımın ve sevdamın ikame olması, hayatımın anlam kazanması, güzelliklerin bana akıp gelmesi ve faziletin sahibi olmak adına sana boyun eğerek iltica ediyorum. Kalbimdeki güzel hissiyatı en güzel şekilde hayata geçirip bana fazilet ve hayır ile yaşama saadetini bahşeyle, yaptığım bağlama duasını amacına ulaştırıp bana aşkımın kabulünü, sevdamın hoşgörüsünü ve muhabbetimin çekiciliğini yaşat, amin.”

İçerisine bir dilim limon atmış olduğunuz suyun üzerine bu güzel ifadeleri okuduktan sonra şimdi bardağı sağ elinize alıp bir yudum için ve ardından da 3 defa Fatiha Suresi okuyun, sonra bir yudum daha için ve sonrasında 3 defa İhlas Suresi okuyun ve son olarak bir yudum daha içerek bardaktaki suyu tamamen bitirin ve ardından 3 defa Kevser Suresini okuyup uygulamayı tamamlayın ve elinizde bulunan bardağı önünüze koyun.

Bağlama Duası Yaparken Şunlara da Dikkat Edin

Bu işlem bittiği zaman önünüzdeki bardağın içerisinde 1 adet limon bulunmuş olacak, bu limonu götürüp rutin işlemlerinizde herhangi bir amaç için kullanmaya devam edebileceğiniz gibi çöpe atıp hayatınıza bu şekilde de devam edebilirsiniz.

  • Her halükarda yapmış olduğunuz uygulama neticesinde Cenabı Hakk’ın izniyle bağlama duası size kısa süre içerisinde amacınızın gerçekleşmesi güzelliğini yaşatacak, sizi fazilet içerisinde güzel bir hayata aday haline getirecek ve sizi daima destekleyecek bir enerji ile dolu olacaktır inşallah.

Bu bağlama duası bize İslam alimlerinin değerli sunumları neticesinde öğrenmiş olduğumuz bir dua olduğu için, doğru yapıldığında ve yanlış adım atılmayıp doğru kararlar alındığında, aynı zamanda işlem basamakları esnasında samimi duygular içerisinde bulunulduğunda ve bunun yanı sıra kişi niyetini ve amacını güzel bir şekilde düşünüp aklında tuttuğunda, İnşallah en güzel sonuçlara vesile olacak bir uygulamadır.

Fakat bu bağlama duası çok etkili ve çok güçlü olmasına rağmen yine de Cenabı Hakk’ın faziletine başka dualarla yönelmek gerektiğini de bilmek gerekir, bu anlamda Cenabı Hakk’ın faziletine ve merhametine farklı dualarla yönelmek için şu tavsiyemizi de incelemelisiniz:

En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı ile ilgili okuyucu yorumları herkesi şaşırtıyor, bizi de gerçekten şaşırttı. Aşağıdaki mucizevi yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.
Buraya tıklayıp bu değerli eseri (En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nı) indirin.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir