Aşık Etme Duası ile Helal Yollardan Mutluluğu Yakalayın

Aşık etme duasını okumak caiz midir?

Aşık etme duası ile ilgili en sık sorulan soru “bu duayı okumanın dine uygun olup olmadığı” meselesidir.

Bu tereddüdün sebebi eski dua kitaplarında aşık etme duasının “vasıl duası”, “muhabbet duası”, “surhubat duası” gibi isimlerle geçmiş olmasıdır. Yani aslında aşık etme duası eski dönemlerde de vardır fakat sadece ismi değişiktir.

Bir kişinin ahlaka aykırı davranmaması koşulu ile birisinin sevgisini kazanmak için dua etmesinde bir sakınca yoktur. Burada sözlerini aktaracağımız dua da esmalara ve ayetlere dayandığı için gönül rahatlığı ile okunabilecek sahih bir duadır.

Aşık etme duasını kaç gün okumak gerekir?

Aşık etme duası için tavsiye edilen okuma biçimi 7 gün boyunca duaya devam etmek ve her gün dua sözlerini 3’er defa art arda okumaktır.

Dua eden mümin niyaz etmeye cuma günü başlayıp duasını perşembe günü bitirirse çok daha isabetli olur.

Aşık etme duasını günün hangi vakti okumalıyım?

Bir mümin için zaman ve mekan dua etme önünde hiçbir şekilde engel teşkil etmez. Kişi dilediği vakit, dilediği yerde dua edebilir.

Ancak duaların daha makbul kabul edildiği zamanlar da vardır. Bu vakitlerde yapılan dualara icabet güçlü olur.

Aşık etme duası için büyük alimlerin tavsiye ettikleri makbul vakit ise yatsı namazı sonralarıdır.

Zira bu saatler kişinin yalnız bir yere çekilip huşu içinde dua edebileceği vakitlerdir. Bu bakımdan özel hayatla ilgili tüm duaların bu saatlerde niyaz edilmesi tavsiye edilmektedir.

Aşık etme duası okuyacakların dikkat etmeleri gereken 3 husus

Büyük alimler aşık etme duası okuyan müminlerin şu 3 noktaya dikkat etmeleri gerektiğini beyan etmişlerdir:

  1. Aşık etme duasında Kuran-ı Kerim’den ayetler bulunduğu için dua öncesinde abdest almak daha doğru olacaktır. Bazı alimler kişinin cünüplü olmaması halinde abdest almadan da bu duayı okuyabileceğini beyan etmektedir.
  2. Dua edilen 7 gün içinde bir ya da birkaç ihtiyaç sahibine küçük de olsa bir miktar sadaka verilmesi duanın kabulünde olumlu etki gösterecektir.
  3. Aşık etme duasını okuyan kişi dua ettiğine dair başka şahıslara bilgi vermemelidir. Zira özel hayatla ilgili dualar konusunda ketum davranmak İslam adabına daha uygundur.

Bu üç uyarıdan daha önemli olan husus ise hiç şüphesiz ki duanın içten duygularla ve inanarak niyaz edilmesidir. Unutulmamalıdır ki duanın kabulündeki en önemli unsur müminin tüm samimiyeti ile Rabbine el açmasıdır.

 Aşık etme duasının sözleri

Aşık etme duası 4 esmanın ardından dilek duası hükmünde okunan ayetlerin getirilmesi ile niyaz edilmektedir.

Duanın teşkili şöyledir:

  • Besmele-i Şerif
  • Ya Rahmân esması + Fetih suresinin ilk 10 ayeti
  • Ya Rahim esması + Rum suresi 21. Ayet
  • Ya Vedud esması + Duha suresinin tamamı
  • Ya Mucib esması + Meryem suresi 96. Ayet

Buna göre aşık etme duasının sözleri tam olarak şöyle olacaktır:

(Dua sözleri peş peşe 3 defa okunacaktır.)

Duanın sözleri ezberlenemiyorsa yazılı bir metinden de okunabilir.

Aşık etme duası nispeten uzun bir duadır. Üstelik her gün art arda üç defa okunup duaya 7 gün devam edildiği için büyük bir sabır gerektirmektedir.

Ancak duanın vesile olduğu mucizevi sonuçlar düşünüldüğünde kesinlikle duaya sabırla devam etmenin çok daha isabetli olacağını belirtmekte fayda vardır.

Bu aşık etme duası da başka bir niyazdır ve bu niyaz da 3 adet buğdayın üzerine okunacak ve o buğday taneleri, saklanacak:

“Senin eserin ve senin memleketin olan kainatta, hüküm ve saltanat da sadece senindir, saltanatın sahibi olan Sultan’ın himayesi altında bir kul olma şerefi bana kafidir. Zira sahibim olarak beni yöneten ve çekip çeviren ve kendine kul ve hizmetkar olarak halk eden Adili Mutlak sadece sensin. Zulmü kendine haram kılan ve bizi tam bir adalet içerisinde asayiş ile yaratan, hatalarımızı bağışlayan ve bize mağfiret eyleyen, günahlarımızı örten ve bizi kul kabul eyleyen, belaları def eden ve ortadan kaldıran varlığına minnet ve huşu ile sığınıyorum Allah’ım. Bize lütuf, ihsan ve bağışlar ile ihsan deryası içinde yüzmemize fırsat veren ve nimetlerini tek tek değil toptan bile sayıp bitirmek mümkün olmayan, ayrıca her bir nimeti hayat şartlarımızı ve rızık ihtiyacımızı gideren, güneş sisteminden evrende bulunan bütün yıldızlara kadar her bir varlığı bizim için bir deste gül haline getiren, emellerimize, arzularımıza, ümit ve ihtiyaçlarımıza daima karşılık veren Yüce Yaratıcı, aşık etme duası ile sana geldim. Hamdini zikrime sertac ettim ve kalbimi önünde açık bir şekilde sergileyip sana arz ettim. Senin varlığını bulamayan mahkumlar ve esirler, mazlumların şikayetini dinleyen ve hepsine en uygun şekilde karşılık veren mevcudiyetinden habersiz bedbaht kitlesindendir, senin varlığını bilen kişi bir sivrisinek ile Nemrut’u öldürdüğünü ve bir karınca ile Firavun’un sarayı’nı talan ettiğini elbette ki bilir ve zalim diktatörleri cehenneme yuvarlayacağının da farkına varır. Esaretin çeşit çeşit olduğu bu dünyada bize her türlü esaretten kurtarırsın, özellikle de heva ve heves esareti altında kalan mazlumlardan eyleme. Sen Melik’sin ve Muktedirsin, aşık etme duasını kabul buyurup yaratmış olduğun meleklerin ile bizi destekle. Şaşkınlara yol gösteren varlığın bize de yol yordam göstersin. İnsan vücudunu maddi ve manevi duyu ve organlarıyla küçük fakat müthiş bir evren haline getiren varlığın Lehül Mülk ile bize yol gösterir ve mülkün sadece senin saltanatında olduğunu bize hatırlatır. Feryat edip ağlayarak medet isteyenlerin feryadına koşan ve imdat isteyenlerin imdadını Basir ve Semi esmaların ile gören ve duyan Allah’ım, aşık etme duası ile benim de kalbime tecelli buyur, amin.”

En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı ile ilgili okuyucu yorumları herkesi şaşırtıyor, bizi de gerçekten şaşırttı. Aşağıdaki mucizevi yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.
Buraya tıklayıp bu değerli eseri (En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nı) indirin.

 

Konuyla alakalı olarak Muhabbet Duası ve Kavuşma Duası başlıklı yazılarımızı da okuyabilirsiniz.

Aşık Etme Duası ile Helal Yollardan Mutluluğu Yakalayın” üzerine bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir