Aile Huzuru için Dua, 3 Denenmiş Uygulamayı Herkes Yapmalı

Aile Huzuru için Dua Arayan Herkes Bu 3 Niyazı Bilmeli

Bir müslüman için aile saadeti ve huzuru son derece önemlidir, bunun farkına varan alimler bize Peygamber Efendimiz Aleyhissalatu Vesselama dayandırılan birçok aile saadeti duası aktarmışlardır.

  • Eğer siz de aile içerisinde eşinizle ve çocuklarınızla huzur içerisinde yaşayıp gitmek ve sıkıntısız bir şekilde huzuru yakalamak istiyorsanız, sunacağımız duaların bereketine ve huzur getiren saadetine inanarak kalpten yapmalısınız.

Size 3 tane aile huzuru için dua aktaracağız ve bunları art arda yapabilmeniz halinde güzelliklere kavuşup eşinizle ve çocuklarınızla mutlu bir yuva kurabileceğinizi ifade etmeye çalışacağız, ilk dua şöyledir:

Aile Huzuru için Dua, Peygamber Tavsiyesi

“Rabbenâ vec’alnâ müslimeyni leke ve min zürriyetinâ ümmeten müslimeten leke ve erinâ menâsikenâ ve tüb’aleynâ inneke entettevvâbürrahıym.”

Bir kadın Asrı Saadet döneminde Hz Muhammed’in yanına gelerek onunla şöyle bir konuşma yapar:

  • “Ben eşimin ve çocuklarımın içerisinde kendimi mutsuz hissediyorum, eşimin yaptıkları bana ağır geliyor ve yaşadığımız hayattan maalesef hiçbir şekilde mutluluk duyamıyorum. Acaba daha mutlu ve huzurlu olabilmek için ne yapmalıyım, bana aile huzuru için dua tavsiyesinde bulunabilir misiniz Ya Resulü Ekrem?”

Bu sözleri işiten Hz Peygamber Aleyhisselatu Vesselam, kadına yukarıdaki duayı tavsiye eder ve bu duayı sabah 3 defa okunması gerektiğini ve yine her akşam 3 defa okuyarak aile saadetini ve huzurunu düşünmesi lazım geldiğini ifade eder.

  • Kadın, Peygamber Efendimiz Aleyhissalatu Vesselam’ın bu tavsiyesini harfiyen yerine getirip aile huzuru için duayı dosdoğru tatbik eder ve kısa süre içerisinde eşiyle, çocuklarıyla ve diğer aile fertleri ile daha huzurlu bir hayat yaşamaya başladığını görür.

Aktarılan bu rivayet son derece güçlüdür ve kişinin aile huzuru için okuması gereken duanın ne kadar tesirli olduğunu da açık bir şekilde ortaya koymaktadır. Siz de yukarıda aktarılan duayı Peygamber Efendimiz Aleyhisselatu Vesselam’ın tavsiyeleri ve direktifleri doğrultusunda uygulayabilirsiniz, bu sayede Allah’ın rahmeti ile aile saadeti adına türlü türlü güzellikler yaşayabilirsiniz inşallah.

İlgili Yazı: Ezandan Sonra Okunacak Dua Sizi Dertlerinizden Kurtaracak

Evliyaların aktardığı başka bir aile saadeti için dua da şöyledir:

Evliyalardan Nakledilen Aile Huzuru Duası

“Rabbenâ âtina fiyddünyâ haseneten ve fiyl’âhireti haseneten ve kınâ azâbennâr.”

Eşi ile arasındaki problemlerin ve sıkıntıların tamamen geçmesini, bu sayede huzurlu ve mutlu bir aile saadeti geçirmek isteyen herhangi bir kişi, yukarıdaki ayeti her sabah bir bardak suyun üzerine okuyup içerse ve gece uyumadan önce de aynı işlemi tekrar ederse ve bunu alışkanlık haline getirip bir ay boyunca devam ettirirse, o kişinin aile huzuru daha önce hiç yaşamadığı kadar güzelleşecek ve eşiyle birlikte hayırlı bir ömür yaşama muradını da elde edecektir inşallah.

Dolayısı ile yukarıdaki duayı siz de her sabah bir bardak suya okuyup içerek ve her gece uyumadan önce de aynı işlemi yaparak güzellik dolu bir hayata adım atabilirsiniz.

Bir başka aile huzuru için dua da şöyledir:

Sahabelere Dayandırılan Aile Huzuru için Dua Örneği

“Rabbenâ lâ tüzığ kulûbenâ ba’de iz hedeytenâ veheb lenâ min ledünke rahmeten, inneke entel vehhâb.”

Sahabe efendilerimizden bize nakledilen bilgilere göre yukarıdaki duayı kişi hem kalbinin selameti ve huzuru için yapabilir, hem yaşadığı hayatta itibar kazanıp başarılı olabilmek için tatbik edebilir, hem de aile saadetini ve huzurunu elde edebilmek için yapabilir.

Bu dua şöyle yapılır:

  • 1 adet üzüm yaprağı temin edilir, bu üzüm yaprağının üzerine yukarıdaki mübarek ayeti kerime 7 defa okunur ve bu okuma sonrasında üzüm yaprağı katlanarak kişinin yanında taşınmaya başlanır.

Bu üzüm yaprağını yanınızda taşıdığınız süre boyunca aklınıza her geldiğinde yukarıya aldığımız mübarek ayeti üzüm yaprağının üstüne okuyarak yeniden yanınızda taşımaya devam etmelisiniz. Bunu sürekli bir şekilde ve bilinçli olarak yapabilirseniz, aile huzuru için duayı da tam anlamıyla yapmış olacaksınız ve tarihte aktarılan binlerce güzel olaya siz de bizzat yaşayarak ve tecrübe ederek dahil olmuş olacaksınız inşallah.

Şu tavsiyemize de kulak vermelisiniz:

Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı ile ilgili okuyucu yorumları herkesi şaşırtıyor, bizi de gerçekten şaşırttı. Aşağıdaki mucizevi yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.
Buraya tıklayıp bu değerli eseri (Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı'nı) indirin.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir