11 Adım Duası Arayanlar, Bu Uygulama Kaçmaz

11 Adım Duasının En Doğru Uygulaması ve Oldukça Hayati Bilgiler

Değerli kardeşimiz, bu yazımızı baştan sona okuyup dikkatli bir şekilde incelediğinizde 11 adım duası ile alakalı bilinmesi gereken bütün ayrıntıları öğrenmiş olacak ve bu duanın fazileti ve bereketi sayesinde en kısa zamanda amacınıza ulaşacaksınız inşallah.

 • Yapmanız gereken en önemli şey, yazıyı dikkatli bir şekilde okuyup 11 adım duasının bütün uygulama aşamalarını ve işlem basamaklarını yerli yerinde uygulamak olacaktır. Unutmayın ki usulüne uygun okunan dualar inşallah çok daha tesirli olmaktadır.

Şimdi madde madde ilerleyerek 11 adım duası ile ilgili bütün önemli ayrıntıları gözler önüne sermeye çalışalım:

11 Adım Duası Hangi Amaçla Yapılır?

Birçok insan, 11 adım duasının sadece aşk ve muhabbet duası olduğunu zanneder ve duanın bu amaçla yapıldığını düşünür. Oysaki bu dua o kadar güçlü ve o kadar etkilidir ki hemen hemen bütün dilekler ve bütün istekler için yapılabilecek bir mahiyete sahiptir.

Duanın niyet kısmına dikkat etmek şartıyla 11 adım duasını sadece aşk ve muhabbet uygulaması olarak değil, aynı zamanda bütün istekleriniz ve dilekleriniz için de tatbik etmeniz mümkündür inşallah. Kimin her ne muradı varsa bu tesirli dua vesilesi ile dileğine ulaşabilir. Zira 11 adım duası “hayırlı kapıları açan bir niyaz”dır. 

Aşağıda 11 adım duasını bütün dilekleriniz için uygulayabilmeniz amacıyla ne şekilde niyet getirmeniz gerektiğini de, duanın diğer detaylarını ve uygulama aşamalarını da bulacaksınız.

Fakat 11 adım duası yapacak olan insanların kesinlikle dikkat etmesi gereken 4 hususu bilmelisiniz önce:

11 Adım Duasının Kabulünde 4 Önemli Şart

A) 11 Adım Duası ve Takdim Edilen Büyüler

 • Birçok internet sitesinde 11 adım duası olarak sunulan fakat aslında birer büyü ve sihir uygulamasından başka bir şey olmayan birçok uygulama ile karşılaşmış olabilirsiniz.
 • Eğer bu uygulamalardan herhangi birini yaptıysanız ve bu nedenle kendinizi kötü hissediyorsanız, derhal Allah’ın merhametine sığınıp tövbe ve istiğfar getirmeli ve Allahu Teâlâ’dan af dilemelisiniz.
 • Çünkü Yüce Rabb’imiz, kendisine yönelen kullarının büyü ve sihir gibi kirli uygulamalardan tamamen arınmış olmasını ve uzak durmasını ister. Bu tarz uygulamalara tevessül eden kişilerin duaları kabul görmekz.
 • Eğer birazdan uygulayacağınız 11 adım duasının tam anlamıyla etkili olmasını ve bu sayede amacınızın en güzel şekilde gerçekleşmesini diliyorsanız, bundan sonraki hayatınızda büyüden ve bunun gibi kötü uygulamalardan uzak durmalı ve içten içe Allah’a yönelip tövbe ve istiğfar getirmelisiniz.

B) 11 Adım Duasının Allah’ı Tanıma Yönü

 • 11 adım duası yapan insanların birçoğunun Allahu Teala’yı tam anlamıyla tanımadığını ve O’nun sonsuz kudretini hakkıyla takdir edemediğini bilmekteyiz.
 • Oysaki duaların kabulü için Allahu Teala’nın sonsuz kudretinin en güzel şekilde bilinmesi ve tanınması gerekir. Ve herhangi bir kulun bu konuda derinden derine tefekkür içerisine girip Allah’ın yüceliğini ve sonsuz kudretini en güzeli şekilde kavraması gerekir.

C) 11 Adım Duası ve İçtenlik

 • Ayrıca 11 adım duası yapan insanların içtenlik duygusuna son derece önem vermesi ve yapacağı duada bütün samimiyetini Allah’a arz etmesi gerektiğini bilmesi gerekir. Kalpten gelen duygularla el açan müminlerin inşallah sesleri Arş-ı Ala’da duyulur ve duaları kabul görür.
 • Bununla birlikte bu uygulamanın en güzel şekilde amacına ulaşması maksadıyla dua eden kişinin hiçbir art niyet taşımadan ve herhangi bir kişi hakkında kötü duygulara kapılmadan duaya başvurması şarttır.

D) 11 Adım Duasının Niyeti

 • Tabi bütün dualarda olduğu gibi 11 adım duasında da niyet son derece önemlidir ve bu duanın niyeti de, başından sonuna kadar sürekli bir şekilde amacınıza odaklanarak ve niyetinizi düşünerek gerçekleşir.
 • Yani duayı uygularken bütün aşamalarda aklınızda hangi amaçla bu duayı yapıyorsanız o amacı ve niyeti sürekli bir şekilde düşünmeye ve o niyete odaklanmaya gayret göstermelisiniz. Bunu yapmanız halinde Allah’ın izniyle en güzel şekilde amacınıza ve hedefinize vasıl olmanın mutluluğu ve huzuru ile dolacaksınız.

Aşağıda 11 adım duasını nasıl yapacağınızı ve bu duanın niyet aşamasını nasıl gerçekleştireceğinizi detaylarıyla anlattık:

11 Adım Duası Nasıl Yapılır?

Herhangi bir gün sabah erkenden ve mümkünse seher vaktinde uyanmalı ve yataktan kalkar kalkmaz niyetinizi düşünmeye başlamalısınız, yani bu mübarek duayı hangi amaçla uygulayacaksanız o amacın niyetini düşünmeye gayret göstermelisiniz.

Zaten duanın başından sonuna kadar bu niyeti aklınızda tutmaya ve bu niyet ekseninde hareket etmeye çalışmanız gerekir. Duaların niyeti bir anahtar mahiyetindedir. Hayırlı kapıların açılmasını temin eden en önemli unsur saf duygularla yapılan niyetlerdir.

Sabah erkenden ve mümkünse seher vaktinde uyanıp söylediğimiz şekilde niyetinize odaklandıktan sonra, sizi rahatsız edecek hiç kimsenin olmadığı sessiz bir ortama geçmeli ve Allahu Teala’ya en güzel şekilde içinizi dökebileceğiniz bir ortam bulmalısınız.

 • Böyle bir ortama geçtikten sonra kıbleye dönmeli ve ayakta iken ellerinizi gökyüzüne kaldırarak 11 defa besmele-i şerif okumalısınız, bu uygulama esnasında gözleriniz kapalı olmalı ve yine duanın niyetine odaklı olmalısınız.

Bu şekilde 11 defa besmele-i şerif okuduktan, yani Bismillahirrahmanirrahim dedikten sonra gözlerinizi açıp içli bir ses tonuyla ve en samimi duygularınızla şu duayı okumalısınız:

 • “Allah’ım bütün kalplere hükmeden hikmetinin sonsuzluğu ve bütün gönülleri fetheden ilminin sınırsızlığı bilgisi ile sana yöneldim, sana derdimi arz etmenin ve bana en güzel şekilde yardım edeceğini bilmenin huzuru ve sükûneti içerisinde gönlümü sana açmış bulunmaktayım. Niyetimi gerçekleştireceğini ve bana katından en güzel merhameti ihsan edeceğini biliyorum, bu güzel duygularımı yüce dergahında kabul buyur Allah’ım. Amin.”

Bu uygulamayı bitirdikten sonra şimdi aşağıdaki uygulama ile 11 adım duasına devam etmelisiniz:

11 Adım Duası ve Bir Ayet-i Kerime

Öncelikle bulunduğunuz istikamette (yani kıble istikametinde) 11 adım atarak şu duayı 7 defa okumalısınız:

“Rabbenâ lâ tüzığ kulûbenâ ba’de iz hedeytenâ veheb lenâ min ledünke rahmeten, inneke entel vehhâb.”

Daha sonra kuzeye doğru dönüp (yani kıble istikametinin tam tersine dönüp) yine 7 defa yukarıdaki duayı okumalısınız.

Ardından batıya doğru dönerek yine 7 defa bu duayı okumalı ve son olarak da doğuya doğru dönüp yine bu duayı 7 defa okuyarak 11 adım duasının bu kısmını bitirmelisiniz.

Tabi bunu gerçekleştirirken yukarıdaki mübarek ayet-i kerimeyi her okuduğunuzda, döndüğünüz istikamete doğru 11 adım atmalı ve bu adımları atarken bu mübarek ayet-i kerimeyi 7 defa okumalısınız.

Kısaca bu ayet-i kerimeyi toplamda 28 defa okumuş olmalısınız ve her yöne doğru 11 adım atmak şartıyla toplamda 44 adım atmış olacaksınız.

Bu şekilde bu uygulamayı bitirdikten sonra ise, dizüstü kıbleye doğru dönmeli ve şu duayı gözleriniz açık bir şekilde okumalısınız:

 • “İlahi senin mübarek ayet-i kerimeni okuyarak hem güneye hem de kuzeye 11 adım attığım gibi hem batıya hem de doğuya doğru da 11 adım atıp bütün yönlerden senin merhametini ve şefkatini talep etmenin huzurunu tattım. Bu uygulamanın hatırına ve 28 defa okuduğum ayet-i kerimenin hürmetine kalbimdeki masum niyetin gerçekleşmesi ile ödüllendir beni. Amin.”

Bu duayı bir defa okuduktan sonra, son olarak 11 adım duasının son aşaması olan aşağıdaki uygulamayı gerçekleştirmeli ve bu şekilde duayı bitirmelisiniz:

11 Adım Duası ve Ya Habib Esması

Şimdi yeniden gözlerinizi kapatın ve 99 defa Ya Habib esmaül hüsnasını okuyarak Allah’ın merhametinden istifade etmeye çalışın ve O’nun yüceliğini düşünerek Allah’a sığınmaya gayret gösterin.

Bu esmayı 99 defa okuduktan sonra ise yeniden gözlerinizi açın ve şu dua vesilesiyle Allah’a bir kez daha yönelmenin huzurunu yaşayın, bu duayı okurken içli bir ses tonu ve samimiyet içerisinde bulunmaya gayret gösterin:

 • “Allah’ım, kainatı örneksiz bir şekilde ve her bir zerresini sevgi mührünü basarak yaratan sonsuz kudretin, sana içtenlikle ve samimiyet içerisinde iltica eden ve sığınan bütün kullarının kalbine de en derin şefkati ve en güzel merhameti nasip buyurmuştur. Şimdiye kadar sana gerçek anlamda yönelip hüsrana uğrayan ve kalbindeki masum arzunun reddi ile karşılaşan hiçbir insan olmadığı gibi, ben de en güzel duygular ve en güzel temenniler içerisinde sana yöneldim ve senden masum arzuma cevap istiyorum Allah’ım. Beni duası yüce dergahında kabul olunan bahtiyar kullarından eylersin inşallah. Amin.”

Bu duayı da okuduktan sonra Allah’ın izniyle 11 adım duasını tamamlamış olacaksınız, yalnız şu noktayı bir kez daha hatırlatmakta fayda var:

Bu dua sadece muhabbet ve sevda için değil, her türlü dilek ve istek için okunabilir ve uygulanabilir, çünkü şimdiye kadar bu duayı her türlü istek ve talep için okuyup amacına ulaşan binlerce insan bulunmaktadır.

Size bu güzel duayı aktarmanın huzuru içerisinde sizi Allah’a emanet ediyor ve güzel bir kitap tavsiyesi ile yazımızı noktalamak istiyoruz:

11 Adım Duası ve En Etkili Aşk Duaları Kitabı

Eğer herhangi bir sevdanın ateşi kalbinize düştüyse ve kavuşmak istediğiniz herhangi bir insanın aşkı ile yanıp tutuşuyorsanız, size En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabını kesinlikle tavsiye ediyoruz.

İkbal Özçelik tarafından hazırlanan ve birçok insanın gönül yarasına merhem süren bu değerli kitap, eminim ki size de katkı sağlayacak ve sizin de en güzel şekilde amacınıza vasıl olmanızın yolunu açacaktır.

En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı ile ilgili okuyucu yorumları herkesi şaşırtıyor, bizi de gerçekten şaşırttı. Aşağıdaki mucizevi yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.
Buraya tıklayıp bu değerli eseri (En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nı) indirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir